'City Football Group richt pijlen nu ook op Nederland'

door
'City Football Group richt pijlen nu ook op Nederland'

De voorbije jaren sloeg de City Football Group zijn tentakels alsmaar meer over Europa uit. Na Man City en clubs in de Verenigde Staten, Australië en Uruguay voegde het immers ook nog de Franse eersteklasser Troyes aan zijn portefeuille toe én streek het ook in België neer bij Lommel SK. Nu hebben ze ook hun vizier op Nederland gericht.


VI meldt immers dat de City Football Group nu ook zijn zinnen gezet heeft op NAC Breda. De Nederlandse tweedeklasser, die momenteel op een negende plaats staat, is geen onbekend terrein, want de club had in het verleden al een intensieve samenwerking met Man City. De City Football Group wil NAC weer naar de Eredivisie loodsen en zou volgende week naar Nederland komen om te onderhandelen over een overname.

In het verleden waren er ook al heel wat Belgen actief bij NAC, met in het recente verleden Cyriel Dessers als bekendste voorbeeld. Hij lanceerde er zijn profcarrière helemaal nadat hij bij Lokeren niet helemaal kon doorbreken. Momenteel zitten er ook twee landgenoten in de kern van NAC: de 22-jarige middenvelder Welat Cagro en de 20-jarige flankaanvaller Pjotr Kestens.

GEVOLGEN VOOR LOMMEL?
Bij Lommel zullen ze het nieuws wellicht ook met argusogen volgen, want de overname van NAC zou ook voor hen gevolgen kunnen hebben. Met de intrede van een extra club van een gelijkaardige grootte krijgen ze immers meer concurrentie voor spelers. Al zal het zich wellicht geen zorgen moeten maken dat NAC Zuid-Amerikaanse talenten zal afsnoepen, want in Nederland gelden veel strengere salarisregels voor spelers van buiten de EU.

POLL: Zou een overname slecht nieuws zijn voor Lommel?

Meest recent

Mechele verbaast zich compleet over Anderlecht:

Club Brugge heeft zondagnamiddag zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het nam ...

131
131
Garcia doet boekje open over 'gouden generatie' Duivels

Rudi Garcia kan tevreden terugblikken op zijn eerste interlandbreak als bondscoach van de Rode ...

98
98
Karetsas: "We maken hier een statement"

Wat een week heeft Konstantinos Karetsas beleefd. Het 17-jarige toptalent debuteerde voor ...

52
52
Mijlpaal Lukaku bezorgt Napoli zege in topper

In de Serie A heeft Napoli zondagavond een uitstekende zaak gedaan. Het pakte de drie punten in de ...

55
55
Euvrard ziet wederopstanding Dender, Simons ontgoocheld

De laatste wedstrijd van de eerste speeldag in de Europe Play-Off heeft eindelijk een winnaar ...

18
18
Milicevic blijft optimistisch ondanks pandoering

AA Gent wist zich voor de eerste keer sinds 2019 nog eens te plaatsen voor de Champions' Play-Off, ...

86
86
Fink op de rem: "We zijn nog steeds geen titelfavoriet"

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off heeft meteen voor afscheiding gezorgd. De top drie won ...

55
55
Ex-ref velt oordeel over afgekeurde goal/penalty Genk

KRC Genk is zondag aan zijn Champions' Play-Off begonnen met een klinkende overwinning. Het legde AA ...

315
315
Dender klopt Westerlo en mengt zich in strijd om Europa

De Europe Play-Off is dit weekend nog wat spannender geworden. Na twee gelijke spelen in de vorige ...

56
56
Cercle Brugge baalt: "Dat ligt aan deze play-offs"

Cercle Brugge speelde 2-2 tegen KV Kortrijk, waardoor STVV in de Relegation Play-Offs dé ...

258
258
Straf! Ongenaakbaar Racing Genk overleeft dubbele deceptie

Ook Racing Genk is zijn Play-Offs begonnen met een perfect rapport. De Limburgers weigerden vanavond ...

247
247
Jashari steekt mes wat dieper bij Anderlecht: "Eigenlijk..."

Ardon Jashari heerste weer op het middenveld bij Club Brugge. De Zwitser won met Blauw-Zwart ...

643
643
Ongelooflijke VAR-fase in Genk-Gent: "VARhaeghe"

KRC Genk is aan de winnende hand tegen AA Gent. In de eerste helft was het plots alle hens aan dek ...

347
347
Manchester City zet volgende stap voor troostprijs

In Engeland geen competitievoetbal dit weekend. Wel de kwartfinales van de FA Cup en dit ...

59
59
Hey en Dolberg leggen vinger op de wonde na kansloos verlies

RSC Anderlecht streed voor wat het waard was, maar verloos kansloos met 2-0 van Club Brugge. Niemand ...

566
566
Tzolis geeft reden voor woede-uitbarsting na wissel

Club Brugge is met een overtuigende overwinning begonnen aan de Champions' Play-Offs. De ...

1087
1087
Barça overtuigend leider, Atalanta verbrodt titelkansen

FC Barcelona heeft de macht terug gegrepen in La Liga. De Catalanen wonnen op eigen veld met ...

33
33
Coosemans haalt verschroeiend uit na afgang Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zijn start van de Champions' Play-Offs gemist. De Brusselaars speelden ...

346
346
Patro en Club Luik delen de koek na geanimeerde Maasderby

In de Challenger Pro League heeft Club Luik op de valreep een punt gepakt in de Maasderby. Patro ...

30
30
Knotsgek degradatieduel levert Cercle Brugge kopzorgen op

Na een onwaarschijnlijke slotfase blijft KV Kortrijk in leven. De Kerels leken met een man minder ...

243
243

Meer sportnieuws