Waanzin: Rusland stelt kandidatuur voor EK 2028

door
Waanzin: Rusland stelt kandidatuur voor EK 2028

Rusland wordt in elke sport voorlopig uitgesloten zolang het land zijn invasie in Oekraïne niet stopt. De Russen zijn niet bang van wat provoceren en het land wil dolgraag het EK voetbal in 2028 organiseren. Dat geraakte vandaag bekend.



De voetbalbonden van Engeland, Noord-Ierland, Ierland, Schotland en Wales hebben woensdag aan de Europese voetbalbond UEFA officieel laten weten interesse te hebben in de organisatie van het EK 2028. Zij zijn een zeer grote kanshebber om het Europees Kampioenschap voetbal te organiseren. "Wij geloven dat dit een van de grootste sportevenementen ooit in het VK en Ierland kan worden. Dit nooit geziene partnership tussen vijf federaties biedt het Europese voetbal iets speciaals, inclusief het potentieel om het toernooi uit te breiden", lieten de vijf federaties weten.

SITUATIE VERANDERT

Zij krijgen echter concurrentie van... Rusland. Dat meldde Rustem Saimanov, CEO van de Russische topclub Rubin Kazan. “We melden ons inderdaad aan voor het EK 2028 en 2032. Waarom niet? We zijn beschikbaar en klaar. We moeten ons niet afsluiten voor de FIFA en de UEFA. Er is nog tijd genoeg. De situatie zal nog volledig veranderen”, verwees Saimanov naar de oorlog in Oekraïne. Het EK in 2028 gaat mogelijk met 32 ploegen door in plaats van de huidige 24. Het EK van 2024 vindt over twee jaar plaats in Duitsland. In september 2023 zal beslist worden wie het EK 2028 mag organiseren. De kans dat Rusland het pleit zal winnen, lijkt bijzonder klein te zijn. Al zijn normen en waarden al vele jaren een vaag begrip in het voetbal, waar de macht van geld regeert.

POLL: Maakt Rusland kans?

Meest recent

Prachtige beelden: Preud'homme keert terug bij Benfica

Sinds enkele jaren is Michel Preud'homme onofficieel op pensioen. De 66-jarige ex-trainer lijkt niet ...

12
12
Kater voor Antwerp: "Moeten hier lessen uit trekken"

Antwerp had zaterdagavond een uitstekende zaak kunnen doen in de strijd om Play-Off I en de derde ...

25
25
Barça moet zwoegen maar herovert koppositie wel

FC Barcelona heeft zaterdag zijn koppositie weer ingenomen in La Liga. Het had die even moeten ...

8
8
Antwerp geeft in slotseconden zege nog weg tegen OHL

Voor de eerste keer sinds oktober leek Antwerp nog eens een tweede zege op rij te pakken en zo een ...

79
79
'Diawara verbaast na vertrek bij Anderlecht met nieuwe club'

Voor Anderlecht was de wintermercato zeer druk, vooral aan inkomende zijde. Paars-Wit liet echter ...

160
160
Oude bekende nekt Club NXT, RSCA Futures geven zege nog weg

In de Challenger Pro League heeft Lokeren-Temse een uitstekende zaak gedaan in de strijd om het ...

119
119
Westerlo panikeert niet: "Blijven geloven in Play-Off II"

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League blijft razend spannend. Ook Westerlo zal in de ...

32
32
Opluchting voor Charleroi: "Dit was onze belangrijkste zege"

Mathematisch is het nog niet helemaal zeker, maar op drie speeldagen van het einde van de reguliere ...

17
17
Kuyt baalt enorm: "Dit is een zware teleurstelling"

Beerschot is al een tijdje zeker dat het straks aan de bak zal moeten in de Relegation Play-Off, ...

91
91
Tielemans legt Chelsea over knie, schietoefeningen Dortmund

In de Premier League mengt het Aston Villa van Youri Tielemans zich weer volop in de strijd om de ...

61
61
Charleroi draait Westerlo een loer en is zo goed als veilig

Rik De Mil heeft zijn oude club een loer gedraaid. De trainer zag zijn Charleroi immers in Westerlo ...

31
31
Antwerp - OHL: De Roeck voert drie wissels door

Royal Antwerp FC speelt vanavond om 20u45 in eigen huis tegen Oud-Heverlee Leuven. Dat is een ...

138
138
Debutant bij Beerschot: "Waarom ik naar het Kiel kwam?"

Beerschot blijft povere resultaten op de mat leggen. De Kielse Ratten trokken naar FCV Dender en ze ...

83
83
Dender gelukkig, maar ook weer niet: "Toch zuur gevoel"

FCV Dender pakte met tien spelers een punt tegen Beerschot. Ze speelden een uur met een man minder, ...

24
24
Blijven Patris & co? Tateishi geeft stand van zaken

STVV is een elftal dat heus wel de nodige kwaliteit heeft, maar ze staan wel onderaan. Dat zorgt dus ...

75
75
Burgess bezig aan laatste maanden bij Union SG?

Christian Burgess speelde tegen Ajax zijn 200ste wedstrijd voor Union SG. De Britse verdediger gaat ...

155
155
Hayen maakt selectie voor treffen met Standard bekend

Club Brugge neemt het morgen om 13u30 in een uitverkocht Jan Breydelstadion op tegen Standard. ...

305
305
Beerschot mist uitgelezen kans tegen tienkoppig Dender

Om 16u stond het duel tussen FCV Dender en Beerschot op het programma. Het werd een duel waarin ...

38
38
Arsenal incasseert enorme opdoffer in de Premier League

Veel drukte in de Premier League om 16u. Er werden immers vijf matchen afgetrapt. Het was vooral ...

41
41
Bayer Leverkusen zet Kompany & co onder druk

In de Bundesliga lijkt Bayern München op weg naar een landstitel, al blijft Bayer Leverkusen ...

66
66

Meer sportnieuws