Engeland ziet titularis afhaken voor WK

door
Engeland ziet titularis afhaken voor WK

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK in Qatar van start en dus houdt elke bondscoach zijn hart vast, want elke blessure in deze fase kan een kruis over het toernooi betekenen. Dat mag bijvoorbeeld Gareth Southgate ondervinden. De bondscoach van Engeland ziet één van zijn titularissen afhaken voor het toernooi.


Bij Chelsea viel Reece James eerder deze week geblesseerd uit in de Champions League-wedstrijd tegen AC Milan. Enkele dagen later is het verdict ook bekend voor de 22-jarige rechtsachter. Hij heeft een knieblessure opgelopen en een bezoek aan een specialist heeft uitgewezen dat hij acht weken nodig zal hebben om daarvan te herstellen. Dat betekent dus dat hij niet fit raakt voor het WK.

Dat is een opdoffer voor Southgate, want James was zijn eerste keuze op de rechtsachter. Die zal dus op zoek moeten naar een andere oplossing. Kyle Walker of Kieran Trippier zal daardoor wellicht in de ploeg komen. De blessure kan ook goed nieuws zijn voor Trent Alexander-Arnold. De rechtsachter van Liverpool leek ook een streep door het toernooi te mogen maken omdat Southgate de drie eerder genoemde namen verkiest, maar mag nu toch plots weer hopen.

SCHADUWFAVORIET
De Engelsen zijn één van de schaduwfavorieten op het komende WK. Ze beschikken over een talentvolle generatie met spelers als Bukayo Saka en Jude Bellingham en deden het ook goed op de laatste twee toernooien. Op het WK schopten ze het vier jaar geleden tot de halve finales, terwijl ze op het laatste EK de finale pas na strafschoppen verloren. Alleen krijgt Southgate al dat talent de laatste maanden bijzonder moeilijk aan het voetballen. In de Nations League kende Engeland een rampzalige campagne, waarin het uit de A-liga degradeerde zonder een wedstrijd te winnen. Het dieptepunt was wellicht de 0-4-pandoering die het in juni op Wembley van Hongarije kreeg.


POLL: Een tegenvaller voor Engeland?

Meest recent

MLS wordt steeds ‘Belgischer’: Lionel Messi en de rest

De Major League Soccer opent dit weekend weer de debatten. Het is uiteraard uitkijken naar het feit ...

2
2
Prachtige beelden: Preud'homme keert terug bij Benfica

Sinds enkele jaren is Michel Preud'homme onofficieel op pensioen. De 66-jarige ex-trainer lijkt niet ...

84
84
Kater voor Antwerp: "Moeten hier lessen uit trekken"

Antwerp had zaterdagavond een uitstekende zaak kunnen doen in de strijd om Play-Off I en de derde ...

65
65
Barça moet zwoegen maar herovert koppositie wel

FC Barcelona heeft zaterdag zijn koppositie weer ingenomen in La Liga. Het had die even moeten ...

16
16
Antwerp geeft in slotseconden zege nog weg tegen OHL

Voor de eerste keer sinds oktober leek Antwerp nog eens een tweede zege op rij te pakken en zo een ...

96
96
'Diawara verbaast na vertrek bij Anderlecht met nieuwe club'

Voor Anderlecht was de wintermercato zeer druk, vooral aan inkomende zijde. Paars-Wit liet echter ...

267
267
Oude bekende nekt Club NXT, RSCA Futures geven zege nog weg

In de Challenger Pro League heeft Lokeren-Temse een uitstekende zaak gedaan in de strijd om het ...

147
147
Westerlo panikeert niet: "Blijven geloven in Play-Off II"

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League blijft razend spannend. Ook Westerlo zal in de ...

46
46
Opluchting voor Charleroi: "Dit was onze belangrijkste zege"

Mathematisch is het nog niet helemaal zeker, maar op drie speeldagen van het einde van de reguliere ...

18
18
Kuyt baalt enorm: "Dit is een zware teleurstelling"

Beerschot is al een tijdje zeker dat het straks aan de bak zal moeten in de Relegation Play-Off, ...

103
103
Tielemans legt Chelsea over knie, schietoefeningen Dortmund

In de Premier League mengt het Aston Villa van Youri Tielemans zich weer volop in de strijd om de ...

72
72
Charleroi draait Westerlo een loer en is zo goed als veilig

Rik De Mil heeft zijn oude club een loer gedraaid. De trainer zag zijn Charleroi immers in Westerlo ...

34
34
Antwerp - OHL: De Roeck voert drie wissels door

Royal Antwerp FC speelt vanavond om 20u45 in eigen huis tegen Oud-Heverlee Leuven. Dat is een ...

140
140
Debutant bij Beerschot: "Waarom ik naar het Kiel kwam?"

Beerschot blijft povere resultaten op de mat leggen. De Kielse Ratten trokken naar FCV Dender en ze ...

92
92
Dender gelukkig, maar ook weer niet: "Toch zuur gevoel"

FCV Dender pakte met tien spelers een punt tegen Beerschot. Ze speelden een uur met een man minder, ...

26
26
Blijven Patris & co? Tateishi geeft stand van zaken

STVV is een elftal dat heus wel de nodige kwaliteit heeft, maar ze staan wel onderaan. Dat zorgt dus ...

86
86
Burgess bezig aan laatste maanden bij Union SG?

Christian Burgess speelde tegen Ajax zijn 200ste wedstrijd voor Union SG. De Britse verdediger gaat ...

171
171
Hayen maakt selectie voor treffen met Standard bekend

Club Brugge neemt het morgen om 13u30 in een uitverkocht Jan Breydelstadion op tegen Standard. ...

339
339
Beerschot mist uitgelezen kans tegen tienkoppig Dender

Om 16u stond het duel tussen FCV Dender en Beerschot op het programma. Het werd een duel waarin ...

39
39
Arsenal incasseert enorme opdoffer in de Premier League

Veel drukte in de Premier League om 16u. Er werden immers vijf matchen afgetrapt. Het was vooral ...

42
42

Meer sportnieuws