'KRC Genk moet vrezen voor boete van 30 miljoen euro'

door
'KRC Genk moet vrezen voor boete van 30 miljoen euro'

De fiscus heeft de jacht op de Belgische profclubs ingezet. Naar aanleiding van Propere Handen eist de federale overheidsdienst Financiën, na een onderzoek van de Bijzondere Belastingsinspectie (BBI), 69,3 miljoen euro. De Belgische clubs lijken moeilijke financiële tijden tegemoet te gaan.


Het onderzoek van de BBI vloeide grotendeels voort uit Operatie Zero, dat behalve omkoping ook grootschalige fiscale fraude en witwaspraktijken in het Belgische profvoetbal aan het licht bracht. Naar verluidt betwisten nogal wat profclubs de aanslagen van de fiscus. Het laatste woord is dus nog niet gezegd.

Het Laatste Nieuws weet dat KRC Genk ook nog een ander dossier heeft lopen. De fiscus vindt dat de Limburgse club een oneigenlijke vzw is en jarenlang vennootschapsbelasting ontlopen heeft. Mocht de fiscus gelijk krijgen, riskeert Genk 22 tot 30 miljoen euro te moeten betalen. Dat zou een enorme domper zijn voor de club. De impact van corona en de RSZ-hervorming kostte de clubs al zeer veel geld.

SITUATIE IS PRECAIR

Louis Parys, CEO van de Pro League, luidt de alarmbel. "De situatie is precair. Heel veel clubs zitten met een groot financieel verlies. Dat heeft onder meer te maken met covid die de putten nog wat dieper gemaakt heeft. We hebben zestig procent minder inkomsten van ticketing en partnerships. Dat zijn redenen om heel strenge regels aan de clubs op te leggen voor de toekomst", vertelt hij aan HLN.

POLL: Zal Genk een akkoord vinden met de fiscus?

Meest recent

Boeckx verdedigt matige transfers topclub: "Zonder geld..."

Royal Antwerp FC kent net als vorig seizoen weer een tegenvallende voetbaljaargang. Dit seizoen ...

13
13
Hasi voert druk op tegen Antwerp: "Héél belangrijk"

RSC Anderlecht is zwak begonnen onder Besnik Hasi. Nul punten, zes tegengoals en amper ...

24
24
RWDM en Ferrera uit elkaar, ex-Rode Duivel opvolger

RWDM was gisteren dé grote verliezer. Ze verloren met 2-1 van Zulte Waregem en door de winst ...

87
87
KV Mechelen ziet verdediger gratis de club verlaten

Bij KV Mechelen nemen ze na dit seizoen afscheid van een aantal spelers. De club heeft officieel ...

30
30
Lierse dropt bommetje: "In overleg met juridische raadgevers"

Lokeren-Temse en Lierse SK wonnen gisteren hun match in de Challenger Pro League. Lokeren heeft een ...

56
56
Straffe onthulling: 'Dit zei Lukaku over Duivels-comeback Vanaken'

Begin juni trappen de Rode Duivels hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 op gang. Eén van ...

339
339
'Mokerslag met gevolgen: RWDM grijpt drastisch in met Ferrera'

Vrijdagavond vond de ontknoping van de reguliere competitie in de Challenger Pro League plaats en ...

70
70
'Genk rekent op Engelsen: transfer van ruim 20 miljoen'

Ondanks de sterke prestaties van dit seizoen hoeft komende zomer geen leegloop verwacht worden bij ...

114
114
Nieuwe wending: De Bruyne naar La Liga of Serie A?

Kevin De Bruyne wil in de komende weken op een waardige manier afscheid nemen van Manchester City. ...

108
108
'Miljoenenstrijd barst los: Atlético vol voor Club-sterkhouder'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op een erg belangrijke periode met sleutelwedstrijden in de ...

525
525
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Tzolis, nieuwe trainer Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

327
327
Hasi zorgt voor averechts effect: “Er gaat onmacht van uit”

Besnik Hasi werd aangesteld om het vertrouwen en de spirit van RSC Anderlecht op te krikken voor de ...

86
86
Antwerp-fans vol in de aanval na Beerschot-perikelen

Op 12 januari gingen de poppetjes aan het dansen in de Antwerpse derby tussen Beerschot en Royal ...

156
156
'Zulte Waregem strijdt met JPL-clubs om CPL-smaakmaker'

Zulte Waregem zal volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League te zien zijn na een spannende ...

122
122
Hubert heeft na Anderlecht erg verrassende uitdaging beet

David Hubert werd voor de Champions Play-Offs de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Besnik Hasi ...

280
280
Milicevic roept ferme waarschuwing naar Club Brugge

KAA Gent ontvangt komende speeldag Club Brugge in de Slag om Vlaanderen. De Buffalo’s strijden ...

171
171
Van der Elst pakt Anderlecht-kleedkamer aan: "Weinig persoonlijkheden"

RSC Anderlecht is desastreus aan de Champions Play-Offs begonnen. Komende speeldag wacht Royal ...

107
107
Bekende Familie-actrice geniet mee van delirium La Louvière

We kregen gisterenavond een ronduit krankzinnige laatste speeldag in de Challenger Pro League. In ...

194
194
Hayen: "Of Genk er last van heeft? Hopelijk wel"

Club Brugge is met een negen op negen uitstekend gestart aan de Play-Offs. Ze hopen tegen AA Gent ...

84
84
Fink ziet dit grote verschil tussen Union SG en Club Brugge

KRC Genk incasseerde vorige week een zeer zure nederlaag in de 90ste minuut op het veld van Club ...

190
190

Meer sportnieuws