Advocaat verrast iedereen met nieuwe club

door
Advocaat verrast iedereen met nieuwe club

Dick Advocaat is een voetbaldier pur sang. De man is ondertussen al 75 jaar en hij weet van geen ophouden als trainer. De coach leek op pensioen te zijn, maar in De Oranjewinter verklaarde de voormalige bondscoach van de Rode Duivels dat hij de nieuwe trainer zal worden van zijn ex-club ADO Den Haag.


ADO Den Haag ontsloeg Dirk Kuyt na slechte resultaten en Advocaat moet hen uit het slop trekken. De club staat op de voorlaatste plaats in de Nederlandse tweede klasse. Het is duidelijk dat er dus een zware crisis is en Advocaat moet proberen hen in de reeks te houden. "Juist daarom is het best wel interessant. Ik volg ze nog steeds. Op een gegeven moment is het misgegaan, met aankopen en eigenaren. Nu is het rustiger, in ieder geval qua eigenaar", liet Advocaat weten. Johan Derksen vindt het een goede keuze. "Iemand zoals jij of Aad de Mos, alleen die kunnen de club nog redden. Jullie hebben goodwill in de stad. Wellicht komen er nu nog sponsors uit de hoge hoed."

PRACHTIGE CV

Advocaat kende ondertussen al een prachtige carrière als clubcoach. Hij was hoofdtrainer van onder meer PSV, Glasgow Rangers, Borussia Mönchengladbach, Zenit Sint-Petersburg, AZ Alkmaar, terug PSV, weer AZ, Sunderland, Fenerbahçe, Sparta Rotterdam, Feyenoord en nu dus ADO Den Haag. Als bondscoach had hij Nederland, de Verenigde Arabische Emiraten, Zuid-Korea, België, Rusland, Servië, weer Nederland en Irak onder zijn hoede. Advocaat lijkt met ADO aan zijn laatste uitdaging toe, maar dat kunnen we nooit met zekerheid zeggen omtrent deze voetballiefhebber.

POLL: Gaat hij ADO uit het slop halen?

Meest recent

Boeckx verdedigt matige transfers topclub: "Zonder geld..."

Royal Antwerp FC kent net als vorig seizoen weer een tegenvallende voetbaljaargang. Dit seizoen ...

14
14
Hasi voert druk op tegen Antwerp: "Héél belangrijk"

RSC Anderlecht is zwak begonnen onder Besnik Hasi. Nul punten, zes tegengoals en amper ...

26
26
RWDM en Ferrera uit elkaar, ex-Rode Duivel opvolger

RWDM was gisteren dé grote verliezer. Ze verloren met 2-1 van Zulte Waregem en door de winst ...

91
91
KV Mechelen ziet verdediger gratis de club verlaten

Bij KV Mechelen nemen ze na dit seizoen afscheid van een aantal spelers. De club heeft officieel ...

30
30
Lierse dropt bommetje: "In overleg met juridische raadgevers"

Lokeren-Temse en Lierse SK wonnen gisteren hun match in de Challenger Pro League. Lokeren heeft een ...

58
58
Straffe onthulling: 'Dit zei Lukaku over Duivels-comeback Vanaken'

Begin juni trappen de Rode Duivels hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 op gang. Eén van ...

347
347
'Mokerslag met gevolgen: RWDM grijpt drastisch in met Ferrera'

Vrijdagavond vond de ontknoping van de reguliere competitie in de Challenger Pro League plaats en ...

70
70
'Genk rekent op Engelsen: transfer van ruim 20 miljoen'

Ondanks de sterke prestaties van dit seizoen hoeft komende zomer geen leegloop verwacht worden bij ...

114
114
Nieuwe wending: De Bruyne naar La Liga of Serie A?

Kevin De Bruyne wil in de komende weken op een waardige manier afscheid nemen van Manchester City. ...

108
108
'Miljoenenstrijd barst los: Atlético vol voor Club-sterkhouder'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op een erg belangrijke periode met sleutelwedstrijden in de ...

530
530
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Tzolis, nieuwe trainer Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

327
327
Hasi zorgt voor averechts effect: “Er gaat onmacht van uit”

Besnik Hasi werd aangesteld om het vertrouwen en de spirit van RSC Anderlecht op te krikken voor de ...

86
86
Antwerp-fans vol in de aanval na Beerschot-perikelen

Op 12 januari gingen de poppetjes aan het dansen in de Antwerpse derby tussen Beerschot en Royal ...

156
156
'Zulte Waregem strijdt met JPL-clubs om CPL-smaakmaker'

Zulte Waregem zal volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League te zien zijn na een spannende ...

122
122
Hubert heeft na Anderlecht erg verrassende uitdaging beet

David Hubert werd voor de Champions Play-Offs de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Besnik Hasi ...

280
280
Milicevic roept ferme waarschuwing naar Club Brugge

KAA Gent ontvangt komende speeldag Club Brugge in de Slag om Vlaanderen. De Buffalo’s strijden ...

171
171
Van der Elst pakt Anderlecht-kleedkamer aan: "Weinig persoonlijkheden"

RSC Anderlecht is desastreus aan de Champions Play-Offs begonnen. Komende speeldag wacht Royal ...

107
107
Bekende Familie-actrice geniet mee van delirium La Louvière

We kregen gisterenavond een ronduit krankzinnige laatste speeldag in de Challenger Pro League. In ...

194
194
Hayen: "Of Genk er last van heeft? Hopelijk wel"

Club Brugge is met een negen op negen uitstekend gestart aan de Play-Offs. Ze hopen tegen AA Gent ...

84
84
Fink ziet dit grote verschil tussen Union SG en Club Brugge

KRC Genk incasseerde vorige week een zeer zure nederlaag in de 90ste minuut op het veld van Club ...

190
190

Meer sportnieuws