Club Brugge gaat voor topspeler met ‘ballen aan z’n lijf’

door
Club Brugge gaat voor topspeler met ‘ballen aan z’n lijf’

Zondagavond was er een ongelooflijke uitbarsting van emoties in het Jan Breydelstadion, zowel op het veld als op de tribunes. Voorafgaand aan de wedstrijd tegen KAS Eupen (7-0 winst) had niemand veel vertrouwen in het feit dat Club Brugge de Champions' Play-offs zou halen, maar door het verrassende verlies van KAA Gent tegen KV Oostende, is Blauw-Zwart toch in de belangrijke nacompetitie beland. Club bevindt zich in een staat van euforie en dat goede gevoel wil men doortrekken en ook behouden op de transfermarkt. Daar zou Club namelijk interesse tonen om Abdelkahar Kadri (KV Kortrijk), een van de meest talentvolle spelers in de Belgische competitie, binnen te halen.


TOPPER IN DE JUPILER PRO LEAGUE
Ondanks dat het verschil slechts vier punten was, heeft Bernd Storck KV Kortrijk weten te behoeden voor de degradatie. Als crisismanager en 'degradatiespecialist' heeft de Duitser zijn reputatie meer dan waargemaakt, vooral omdat Veekaa geruime tijd worstelde onder de vorige trainers Karim Belhocine en Adnan Custovic. Storck heeft de club uit de malaise gehaald en een belangrijke rol gespeeld bij het redden van KV Kortrijk van de degradatie. Maar ook Abdelkahar Kadri had een erg grote invloed rol in ‘operatie redding’ van Kortrijk. De Algerijnse spelmaker viel in de voorbereiding uit met een zware knieblessure, waardoor hij zes maanden buiten strijd was.



Maar sinds zijn herstel speelt Abdelkahar Kadri terug de pannen van het dak en haalt hij een uitermate hoog niveau. Op die manier bevestigt de 22-jarige de ambitieuze en veelbelovende verwachtingen die er waren na zijn komst bij KV Kortrijk, dat FC Porto en Ajax te snel af was in de zomermercato anno 2021. Toen klonk het dat Kadri als spelbepalende en aanvallende middenvelder heel snel het niveau van de Belgische competitie moest oppikken, iets wat anderhalf jaar later dus effectief zo blijkt te zijn. In die mate dat Club Brugge volgens Foot Algérie interesse toont om hem uit het Guldensporenstadion weg te halen.

KADRI HEEFT BALLEN AAN ZIJN LIJF
En die interesse van Club Brugge in Abdelkahar Kadri is zeker niet vergezocht. Zijn sterke prestaties rechtvaardigen immers een mooie stap hogerop in zijn carrière, terwijl de Algerijn medio maart zijn visitekaartje rechtstreeks afleverde met een referentiematch tegen Club Brugge zelf. De tweevoetige Kadri was met zijn goede dribbels en snelheid met de bal aan de voet één van de grote uitblinkers. “Knap dat Kadri zijn kwaliteiten ook tegen Club kan tonen”, analyseerde René Vandereycken toen in Het Nieuwsblad, en hij was een mooie uitblinker volgens de analist. “Hij is sowieso bij de betere spelers in onze competitie, maar het is knap dat hij zijn individuele kwaliteiten ook tegen een ploeg als Club Brugge heeft kunnen laten zien.”



Abdelkahar Kadri is altijd in beweging en hij dient zich altijd aan om zijn ploegmaats oplossingen te bieden in het balbezit. De talentvolle middenvelder dicteert het tempo en hij voorziet veel offensieve impulsen. “De meester van het Kortrijk 2.0”, stelde Knack bijvoorbeeld. “Hij is veruit de beste speler met wie ik al heb samengespeeld. Hij is klaar om een stap hogerop te zetten”, zei doelman Tom Vandenberghe in Het Laatste Nieuws. “Hij heeft ballen aan zijn lijf. Hij gaat er honderd procent voor”, aldus aanvoerder Kristof D’Haene. Kadri was van levensbelang om het behoud in de Jupiler Pro League veilig te stellen, maar het is duidelijk dat zijn plafond veel hoger ligt. Bij Club Brugge, of bij een andere Belgische topclub.

MIX VAN INIESTA EN XAVI
Abdelkahar Kadri is een speler die de behoefte heeft om veel de bal te raken en die zich daarom vaak laat terugzakken op het veld. Daarom stelde Karim Belhocine hem ook vaak op als acht of tweede zes in zijn basiselftal. Op die manier krijgt Kadri het spel voor zich en kan hij progressieve passes leveren of met een loopactie de linies breken. “Kadri is een beetje een mix van het type kleine middenvelders als Iniesta en Xavi van wie het heel moeilijk was om een bal af te pakken”, getuigde Belhocine zelf in een gesprek met Krant van West-Vlaanderen.

Het spel van Abdelkahar Kadri is weliswaar niet zonder risico, maar hij maakte ondertussen grote progressie door minder balverlies te lijden en zelf de bal te recupereren. De Algerijn bezit ook een indrukwekkende versnelling met de bal aan de voet, en in combinatie met zijn uitstekende balbehandeling, is het quasi onmogelijk om hem de bal afhandig te maken. “In spelletjes vier tegen vier of vijf tegen vijf is het een van de beste spelers met wie ik ooit speelde”, zei ex-ploegmaat Michiel Jonckheere in diezelfde krant.



“Hij was onhoudbaar, omdat hij technisch zo onderlegd is, klein en wendbaar is en zo makkelijk draait en keert. Je kon de bal nooit afpakken.” Rik Foulon, sportief manager van KV Kortrijk, stelde dat er van de makelij van Kadri hier niet zoveel rondlopen. Kristof D'Haene sprak in Extra Time ook vol lof over zijn ploegmaat. “Het is mijn chouchou. Ik ben ervan overtuigd dat hij een heel mooie toekomst voor zich heeft. Als hij met beide voetjes op de grond kan blijven, gaat hij het nog ver schoppen. Het is een fantastische speler die ook op training soms ongelooflijke dingen laat zien. Enorme versnelling, goede voeten, hij heeft het allemaal.”

POLL: Zou Kadri een goede transfer zijn voor Club Brugge?

Meest recent

Milicevic trekt sombere conclusie voor duel met Anderlecht

AA Gent incasseerde 17 tegengoals, scoorde 1 keer en boekte een 1 op 15. Dramatische cijfers. ...

15
15
'Anderlecht en Club Brugge duelleren om zoon voetballegende'

RSC Anderlecht en Club Brugge worden wel vaker gelinkt aan dezelfde spelers. Dat is vaak een ...

33
33
'Transferklapper: sterkhouder vertrekt bij Anderlecht'

RSC Anderlecht won met 5-0 van AA Gent, maar dat verandert niets aan de plannen van het bestuur. Er ...

227
227
Beerschot zet Kortrijk met één been in Challenger Pro League

Beerschot en KV Kortrijk speelden vanavond tegen elkaar op het Kiel. Vooral voor KVK was dit een ...

111
111
Update Real Madrid: “We gaan spelen tegen FC Barcelona “

Real Madrid laat zich van smalste kant zien, dat kunnen we wel stellen. De Spaanse topclub heeft een ...

428
428
De Condé ontkent transfergerucht in alle talen

Dimitri De Condé, Head of Football bij KRC Genk, volgt de binnen- en buitenlandse media op de ...

85
85
Club Brugge: vervanger Jutgla tegen Union SG gekozen

Club Brugge staat onder ferme druk. De Bruggelingen kunnen het zich niet veroorloven om voor de ...

260
260
'Loïs Openda baalt: RB Leizpig eist deze monstersom'

Loïs Openda kent een wisselvallig seizoen, net als als heel RB Leipzig. De Belgische aanvaller ...

44
44
Zulte Waregem slaat toe met eerste zomeraanwinst

Zulte Waregem heeft zijn eerst zomeraanwinst weten te strikken, al is dat geen verrassing. Zo werd ...

69
69
Cercle Brugge maakt eerste zomertransfer wereldkundig

Cercle Brugge heeft nog geen zekerheid over het behoud en moet nog zwaar knokken om dit te ...

32
32
Storck zorgt voor spanning: "Druk is groot bij hen"

KV Kortrijk moet vanavond winnen van Beerschot. De Kerels vechten voor hun laatste kansen om het ...

38
38
Anderlecht valt voor bliksemsnelle sensatie: wie is hij?

Anderlecht heeft zijn oog laten vallen op de 20-jarige Noorse winger Marius Broholm van Rosenborg. ...

323
323
Standard heeft miljoenentransfer helemaal beet

Standard gaat de nodige in- en uitgaande transfers afronden de komende maanden. De club heeft ...

90
90
'Standard ruikt geld, VfB Stuttgart & co kloppen aan'

Bij Standard gaan ze in de zomer héél veel transfers doen. Een pak huurlingen verlaten ...

142
142
Union SG slaat toe mét investering in Anderlecht

Union SG gaat een tempo hoger schaken inzake jeugdopleiding. Henk Mariman werd aangesteld, maar hij ...

148
148
Club Brugge krijgt mogelijk klap met Vanaken

Club Brugge ging donderdag in eigen huis met 0-1 onderuit tegen Union. De landskampioen slaagde er ...

769
769
Nieuwkomers bij Rode Duivels: Garcia licht tipje van sluier

Begin juni blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen voor de start van de ...

179
179
Titelkoorts neemt toe: Fink waarschuwt Club & Union

Na de midweekspeeldag bevindt KRC Genk zich plots op de derde plaats, want zowel Club Brugge als ...

355
355
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: duo richting uitgang'

Met een nederlaag in eigen huis tegen Union deed Club Brugge zopas een slechte zaak in de titelrace. ...

281
281
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Dit weekend beginnen we aan de terugronde van de Play-Offs. Ook op de scheidsrechters neemt de druk ...

508
508

Meer sportnieuws