Overmars zet de turbo aan voor compleet onverwachte transfer

door
Overmars zet de turbo aan voor compleet onverwachte transfer

Op basis van de sportieve prestaties van Gyrano Kerk in het afgelopen seizoen leek het onwaarschijnlijk dat Antwerp FC de Nederlandse aanvaller langer wilde behouden. Maar recente berichten suggereren dat de club nu overweegt om de huurovereenkomst te verlengen of zelfs om te zetten in een definitieve transfer. Marc Overmars staat echter voor een grote uitdaging om tot een overeenkomst te komen met Lokomotiv Moskou, aangezien er geen aankoopoptie is opgenomen in de aflopende huurdeal van Kerk. Dmitry Ulyanov, de sportief directeur van Lokomotiv Moskou, heeft eerder al aangegeven dat Antwerp niet veel hoop moet koesteren om de Nederlander definitief aan te trekken. Bovendien heeft Kerk zelf nooit grote verwachtingen uitgesproken om langer op de Bosuil te blijven.

Zeldzame transfermisser

Overmars Het puur sportieve oordeel over Gyrano Kerk helt eerder naar de negatieve kant. Kerk werd geacht meer te kunnen leveren gezien zijn ervaring en adelbrieven, en vooral het feit dat hij op voorspraak van Marc Overmars naar de club werd gehaald. Die kende zijn landgenoot nog van vroeger bij Utrecht FC, waar hij op een bepaald moment één van de beste spelers van de Eredivisie was, en hij bracht hem voor een half seizoen op uitleenbasis van Lokomotiv Moskou. Met Gyrano Kerk trok Antwerp FC een mooi profiel aan: dribbelen en sprinten is zijn specialiteit. Hij is een pure flankspeler en daarom was hij nooit een waardige optie om Vincent Janssen te vervangen als centrumspits.

Ondanks zijn vele troeven bleef de 27-jarige Nederlander onder de verwachtingen bij Antwerp FC. Gyrano Kerk arriveerde met een grote conditionele achterstand op de Bosuil, op het moment van zijn aankomst speelde hij daarvoor twee maanden lang geen enkele wedstrijd bij Lokomotiv Moskou, en dat was ook te zien in zijn prestaties. Kerk was niet bepalend genoeg bij Antwerp FC. Hij leed vaak onnodig balverlies, was erg wisselvallig en soms ook heel afwezig in zijn wedstrijden. De aanvaller miste bovendien ook veel grote kansen. Kerk was afgelopen seizoen één van de zeldzame transfers van Marc Overmars die niet helemaal konden overtuigen.



Antwerp FC had bovendien aanzienlijke financiële middelen geïnvesteerd om Gyrano Kerk voor een half seizoen te huren van Lokomotiv Moskou. Dmitry Ulyanov, de sportief directeur van de Moskovieten, sprak in Russische media over een “goed financieel aanbod.” Volgens Transfermarkt.com zou de bewuste huurvergoeding 600 duizend euro bedragen, wat inderdaad een hoog bedrag is voor een uitleenperiode van slechts vijf maanden zonder aankoopoptie. Zijn inconsistentie en een zekere nonchalance zijn kenmerkend voor zijn spel, maar Kerk is wel een type speler dat met enkele individuele acties een wedstrijd kan beslissen. En dat heeft hij afgelopen seizoen toch al meermaals gedaan.

Beslissend op belangrijke momenten

Ondanks zijn wisselvallige prestaties valt niet te ontkennen dat Gyrano Kerk een erg redelijke doelpuntenregelmaat heeft laten zien bij Antwerp FC, met 0,48 doelpunt per 90 minuten - alleen Vincent Janssen scoorde nog regelmatiger. Bovendien scoorde hij enkele heel belangrijke goals voor de ploeg. Het afgelopen seizoen wist Kerk zes doelpunten te maken in de Jupiler Pro League, waarvan er vier van cruciaal belang waren voor de wedstrijdresultaten. Hij scoorde belangrijke doelpunten tegen KRC Genk (0-1) en Oud-Heverlee Leuven (1-1) in de reguliere competitie, evenals in de Champions’ Play-offs tegen Club Brugge (2-2, uitslag 3-2) en in de titelwedstrijd tegen KRC Genk (1-1, uitslag 2-2).

Antwerp verrast en wil Kerk houden

Het seizoen van Gyrano Kerk werd treffend samengevat door Het Nieuwsblad: “Hij is vaak onzichtbaar, maar compenseert dat met zijn vermogen om schijnbaar uit het niets beslissend te zijn.” Gebaseerd op zijn sportieve prestaties leek het eerder onwaarschijnlijk dat Antwerp FC de Nederlandse aanvaller langer op de Bosuil wilde behouden, maar recente berichten suggereren dat de club nu overweegt om de huurovereenkomst van Kerk te verlengen of zelfs om te zetten in een definitieve transfer. Volgens Het Nieuwsblad is een permanente overstap niet uitgesloten. Het Laatste Nieuws meldt dat alle betrokken partijen een verlengd verblijf genegen zijn. Gazet van Antwerpen weet zelfs dat Kerk in principe zal blijven.


Harde onderhandelingen met Lokomotiv Moskou (en Kerk?)

GvA voegt daaraan toe dat het met de Russen met twee woorden spreken is, want het zal voor Antwerp FC een grote uitdaging zijn om een overeenkomst te vinden met Lokomotiv Moskou, aangezien er geen aankoopoptie is opgenomen in de aflopende huurovereenkomst van Gyrano Kerk. Dmitry Ulyanov, de sportief directeur van Lokomotiv Moskou, heeft al laten doorschemeren dat Antwerp FC niet veel hoop moet koesteren om de Nederlander definitief aan te trekken. Hij verklaarde eerder: “Na zijn huurperiode? Hij heeft nog een contract, dus we verwachten dat hij terugkeert in de zomer.” Ook Gyrano Kerk zelf heeft nooit grote verwachtingen gehad om langer bij Antwerp FC te blijven. Enkele maanden geleden zei hij in Gazet van Antwerpen: “Zoals de zaken er nu voorstaan, keer ik in de zomer gewoon terug naar Lokomotiv (waar hij nog tot 2025 onder contract staat, red.). Ik ben, ondanks de oorlogssituatie, zeker nog niet uitgekeken op Rusland.” In de tussentijd heeft Antwerp FC Jacob Ondrejka van IF Elfsborg aangetrokken. Hij is, net als Kerk, een pure flankaanvaller en zal dus directe concurrentie vormen voor de Nederlander bij de club - indien Antwerp erin slaagt om de Nederlander definitief aan te trekken.

POLL: Moet Antwerp Kerk houden?

Meest recent

OHL-mysterie: “Vlak voor Charleroi verrassende epidemie”

Oud-Heverlee Leuven zat vlak voor de match tegen Sporting Charleroi met de handen in het haar. ...

5
5
Club Brugge pakt uit met terugkeer publiekslieveling

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. De ...

68
68
Vandenbempt snapt niets van KRC Genk: "Heb ik moeite mee"

De titelstrijd in de Champions Play-Offs staat op het punt los te barsten. Peter Vandenbempt gaf ...

96
96
Vadis geeft bizarre reden voor nieuwe opvallende uitdaging

Vadis Odjidja (36) gaat aan de slag bij Eendracht Aalst Lede. De voormalige speler van onder meer ...

37
37
Mika Godts sneert naar Anderlecht én KRC Genk

Mika Godts maakt dit seizoen het mooie weer, maar de Belgische buitenspeler speelde in het verleden ...

93
93
Gewild toptalent drukt hoop Rode Duivels helemaal de kop in

De Rode Duivels hebben een eerste interlandperiode onder bondscoach Rudi Garcia achter de rug. De ...

83
83
AA Gent rekent op 'parel in PO's': "Mooie kans voor hem"

AA Gent heeft na vele jaren eindelijk weer de Champions' Play-Offs weten te halen. De Buffalo's ...

133
133
Fink lacht tanden bloot: "Gunde ik geen andere trainer"

KRC Genk begint op een wolk aan de Play-Offs. De internationals kenden prachtige momenten, Genk is ...

76
76
Hasi analyseert Club Brugge: "Dat hebben ze allemaal"

RSC Anderlecht maakt zich klaar Besnik Hasi 2.0. Kan de coach Paars-Wit naar een mooi einde van het ...

219
219
Brazilië grijpt keihard in: bondscoach vliegt na afgang

In de Zuid-Amerikaanse kwalificatiecampagne voor het WK 2026, maakte Brazilië tot dusver niet ...

32
32
Thorgan onthult: "Welke speler van Club ik bij Anderlecht wil?"

RSC Anderlecht vat zondagmiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs aan met een bezoek aan Club ...

448
448
Boskamp helemaal overtuigd: "Zij pakken de titel!"

Dit weekend is het eindelijk zover, dan barsten de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League in ...

708
708
'Kompany gaat vol voor Anderlecht-reünie van 70 miljoen'

Vincent Kompany stoomt zijn spelers bij Bayern München momenteel klaar voor de ontknoping van ...

211
211
'Zomertransfer Dolberg krijgt vorm: eerste club in actie'

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een Europees ticket via de Champions' ...

401
401
'Club houdt hart vast: bliksemvertrek Jashari plots concreet'

Club Brugge vat dit weekend in de Champions' Play-Offs zijn queeste aan om voor de 20ste keer uit de ...

739
739
Rits waarschuwt concurrentie: "Als we dat doen…"

RSC Anderlecht wil in de Champions’ Play-Offs iedereen verrassen, maar dan zal het een pak ...

249
249
Storck panikeert niet ondanks problemen: "Heb een plan"

KV Kortrijk staat voor héél cruciale weken. De Kerels moeten aan de bak in de ...

140
140
Vadis Odjidja verrast iedereen met nieuwe Belgische club

Het was al een hele tijd stil rondom Vadis Odjidja. De middenvelder leek geruisloos te stoppen, maar ...

380
380
Charleroi blijft gefrustreerd achter tegen tienkoppig OHL

OH Leuven en Sporting Charleroi openden vanavond de Play-Offs. Wie kon de leiding nemen in de Europe ...

61
61
Coosemans met opvallend Kompany-verhaal: "Is héél zeldzaam"

Vincent Kompany doet het uitstekend bij Bayern München. De Belgische coach startte zijn ...

213
213

Meer sportnieuws