O'Loughlin doet opmerkelijke onthulling over mercato Union

door
O'Loughlin doet opmerkelijke onthulling over mercato Union

Donderdag mag Union opnieuw aan de bak in de Europa League, waarin ze meteen een leuke affiche tegen de Franse bekerhouder Toulouse voorgeschoteld zijn. Daarna volgen ook nog mooie confrontaties met LASK Linz en vooral Liverpool. De Brusselaars lijken op weg om weer een mooi seizoen te draaien, ondanks een helse zomer.

Daarin werd Union werkelijk kaal geplukt. Het lijstje met vertrokken sterkhouders is ellenlang: Van der Heyden, Kandouss, El Azzouzi, Teuma, Lynen, Nieuwkoop en Boniface zochten allemaal andere oorden op, terwijl er ook gebroken werd met trainer Karel Geraerts. Desondanks lijkt Union hen weer goed vervangen te hebben.

Gekke namen bij Union

Daarvoor werd al meer geïnvesteerd dan de voorbije jaren - voor Mohamed Amoura telde Union bijvoorbeeld 4 miljoen euro neer. Maar desondanks ogen de inkomende transfers van Union nog steeds vooral jong en onbekend, op een paar gevestigde waarden uit de Jupiler Pro League als Alessio Castro-Montes en Charles Vanhoutte na.

Technisch directeur Chris O'Loughlin onthult in La Dernière Heure dat Union nochtans spraakmakende transfers had kunnen doen. "Je kan je niet voorstellen welke gekke namen ik deze zomer aangeboden gekregen heb", vertelt hij. "Het ging soms echt om goede spelers, met bekende namen die in grote competities gespeeld hebben. Maar het zit niet in ons DNA om zo'n spelers te halen."

Proces niet veranderd

Union blijft vasthouden aan zijn welbekende aanpak, waarin versterkingen vooral gescreend worden aan de hand van data. Zelfs al moeten ze daarvoor gaan speuren in de Duitse derde klasse. Dat blijft werken, ook al blijft Union groeien. Dat merkt ook O'Loughlin.

"Drie jaar geleden had men die grote namen nooit bij ons aangeboden", weet hij. "Maar spelers beginnen Union beter te kennen. We moeten hen het plan van de club niet meer uitleggen. Maar ons proces is niet veranderd. We willen nog steeds vooral de juiste profielen halen, ook al zijn dat niet altijd de meest bekende namen."

POLL: Heeft Union zich deze zomer goed versterkt?

Meest recent

Liverpool ruikt titel: orkaan Salah blaast ook City omver

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC een reuzenstap richting de titel gezet. Daags na de ...

45
45
Anderlecht-titularis krijgt volle laag: "Hij speelt in toeristen-modus"

Zondagavond werd in de Jupiler Pro League in een rechtstreeks duel gestreden om de derde plaats. RSC ...

120
120
Vanaken maakt brandhout van Visser: "Lachwekkend"

Club Brugge heeft zondagmiddag een dure thuisnederlaag geleden. Op eigen veld ging de regerende ...

204
204
Genk bestolen bij penaltyfase? Vandenbempt en co duidelijk

Leider KRC Genk is er zondagavond niet in geslaagd om optimaal te profiteren van de nederlaag van ...

281
281
Real naast Barça na clean sheet Courtois, sleutelrol Openda levert punt op

In de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid zich weer op gelijke hoogte van leider FC Barcelona ...

25
25
Ook Genk struikelt: Gent pakt verdienstelijk punt in Cegeka Arena

KRC Genk heeft zijn eerste puntenverlies van 2025 geleden in de Jupiler Pro League. De leider bleef ...

146
146
Anderlecht-Union: Hubert en Pocognoli roteren níét met basiself

RSC Anderlecht en Union SG werden donderdagavond allebeid gewipt in de Europa League. Zondagavond ...

51
51
Opvallende wending: Anderlecht trekt strafmaatregel in extremis in

RSC Anderlecht werkt zondagavond de Brusselse derby tegen Union SG. Aanvankelijk zou tijdens die ...

167
167
Zware opdoffer Lukaku en co, Newcastle wint doelpuntenkermis

In de Italiaanse titelstrijd heeft SSC Napoli zondagmiddag een erg slechte zaak gedaan. Romelu ...

31
31
Verhaeghe wacht Visser persoonlijk op: "Niet onnozel doen"

Club Brugge vertoefde de voorbije dagen op roze wolk na de historische kwalificatie voor de 1/8ste ...

1450
1450
Uitsluiting Tzolis terecht? Analisten vellen verdict

Slechts enkele dagen na de Europese triomf op het veld van Atalanta, heeft Club Brugge een flinke ...

1226
1226
Brugse woede: Tzolis kookt over, Jan Breydel viseert Visser

Club Brugge heeft zondagmiddag een dure slipper gemaakt in de eigen Jupiler Pro League. De regerende ...

863
863
Standard haalt gedecimeerd Club genadeloos van roze wolk

Gaat Standard het 'mirakel' toch nog realiseren? De Rouches pakten deze namiddag uit met een ...

298
298
Fink kiest vervanger Penders, vier wissels bij AA Gent

KRC Genk is uitstekend bezig in de Jupiler Pro League en won sinds de jaarwissel al zijn ...

70
70
Tweedracht bij Anderlecht: club haalt keihard uit na kritiek fans

RSC Anderlecht speelde afgelopen donderdag 2-2-gelijk in het Europa League-duel tegen ...

153
153
'Chelsea en City sturen scout voor Belgisch goudklompje'

Terwijl de zogenaamde 'Gouden Generatie' op zijn laatste benen loopt, werken momenteel verschillende ...

177
177
Club Brugge-aanhang pakt Visser aan: "Fluit de match kapot!"

De 'Super Sunday' in de Jupiler Pro League werd zondagmiddag op gang getrapt met de klassieker ...

788
788
Chery duidelijk over snel vertrek bij Antwerp

Royal Antwerp FC heeft ondertussen de nodige dertigers in de spelerskern. Tjaronn Chery kent een ...

196
196
'De Bruyne naar Club Brugge? Overbodige vraag'

Het was een vraag in een interview met Franky Van der Elst: of Club Brugge niet voor Kevin De Bruyne ...

281
281
Feyenoord haalt Robin van Persie terug naar Rotterdam

Feyenoord heeft een nieuwe trainer gevonden. Robin van Persie keert terug naar zijn grote liefde en ...

30
30

Meer sportnieuws