Rode Duivel pakt Courtois aan: "Groep opofferen voor één speler?"

door
Rode Duivel pakt Courtois aan:

De Rode Duivels hebben maandag opnieuw verzamelen geblazen. Gezien hij nog steeds revalideert na een zware blessure, was er van Thibaut Courtois logischerwijs geen spoor te bekennen. Bovendien moet hij nog steeds de nodige brokken lijmen.

Ondanks de vele wijzigingen in de selectie, bleef Courtois ook na de wissel van bondscoach de oorspronkelijke nummer één bij de nationale ploeg. Logisch ook. Bij Real Madrid is hij uitgegroeid tot één van de beste doelmannen ter wereld. Bovendien stelde het sluitstuk zelden tot nooit teleur wanneer hij het truitje van de Rode Duivels aantrok.

LEES OOK Talentenfabriek Genk levert aan Duivels: "Beste jeugdopleiding"

Maar in juni liep het plots fout. Door de afwezigheid van Kevin De Bruyne moest bondscoach Domenico Tedesco een tijdelijke kapitein aanduiden. Uiteindelijk koos hij voor een beurtrol tussen Romelu Lukaku en Courtois. Dat was echter niet naar de zin van die laatste. Hij wou de band dragen in de thuismatch tegen Oostenrijk, niet enkele dagen later in Estland.

Excuses noodzakelijk

Daags nadien escaleerde de situatie compleet. Courtois stuurde eenzijdig zijn kat voor het vervolg van de interland-periode, waarna Tedesco hem publiekelijk aanpakt. Er werd met modder gegooid tussen twee kampen en sindsdien is er van een definitieve verzoening nog steeds geen spraken, hoewel technisch directeur Frank Vercauteren daar wel werk van maakt.

Maar zelfs al worden de plooien met Tedesco weer glad gestreken, dan nog zal Courtois het ook moeten goed maken met zijn ploegmaats. Want na de hele soap is er wel degelijk iets gebroken tussen hem en de groep. Timothy Castagne, één van de meer ervaren krachten bij de selectie, laat bij SudPresse alvast verstaan dat excuses of een soort van mea culpa wel degelijk nodig zijn. "Ja, het zou bizar zijn moest hij gewoon terugkeren alsof er niets gebeurd is", klinkt het.

Groep boven individu

LEES OOK DIW slaat weer toe: KDB, Lukaku én Courtois afgemaakt

Volgens Castagne had Courtois in juni dan ook gerust bij de selectie kunnen blijven, ook al had hij toen eveneens last van een lichte blessure. "Ik spreek niet voor de volledige kleedkamer, maar verschillende spelers denken er zo over. Er was dat gedoe over de kapiteinsband, daarna die foto van zijn knie in het vliegtuig en dan dat verhaal van die band op zijn trouwfeest. Hij speelde met de pers en daar hadden we geen behoefte aan."

Excuses zijn da ook noodzakelijk voor Castagne. En als Courtois uiteindelijk beslist om toch af te haken, wil de rechtsback daar niet te lang om treuren. "Thibaut is de beste Belgische doelman én de beste keeper ter wereld, maar op een gegeven moment moeten we onszelf de vraag stellen: willen we deze groep Rode Duivels opofferen voor één speler? We hebben ook Koen Casteels, die heel goed is, en daarnaast zijn er nog andere keepers."

POLL: Courtois móét zijn excuses aanbieden indien hij wil terugkeren ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Jashari, Kompany wil Anderlecht-poulain'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

137
137
OHL-mysterie: “Vlak voor Charleroi verrassende epidemie”

Oud-Heverlee Leuven zat vlak voor de match tegen Sporting Charleroi met de handen in het haar. ...

19
19
Club Brugge pakt uit met terugkeer publiekslieveling

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. De ...

141
141
Vandenbempt snapt niets van KRC Genk: "Heb ik moeite mee"

De titelstrijd in de Champions Play-Offs staat op het punt los te barsten. Peter Vandenbempt gaf ...

181
181
Vadis geeft bizarre reden voor nieuwe opvallende uitdaging

Vadis Odjidja (36) gaat aan de slag bij Eendracht Aalst Lede. De voormalige speler van onder meer ...

48
48
Mika Godts sneert naar Anderlecht én KRC Genk

Mika Godts maakt dit seizoen het mooie weer, maar de Belgische buitenspeler speelde in het verleden ...

125
125
Gewild toptalent drukt hoop Rode Duivels helemaal de kop in

De Rode Duivels hebben een eerste interlandperiode onder bondscoach Rudi Garcia achter de rug. De ...

116
116
AA Gent rekent op 'parel in PO's': "Mooie kans voor hem"

AA Gent heeft na vele jaren eindelijk weer de Champions' Play-Offs weten te halen. De Buffalo's ...

163
163
Fink lacht tanden bloot: "Gunde ik geen andere trainer"

KRC Genk begint op een wolk aan de Play-Offs. De internationals kenden prachtige momenten, Genk is ...

83
83
Hasi analyseert Club Brugge: "Dat hebben ze allemaal"

RSC Anderlecht maakt zich klaar Besnik Hasi 2.0. Kan de coach Paars-Wit naar een mooi einde van het ...

240
240
Brazilië grijpt keihard in: bondscoach vliegt na afgang

In de Zuid-Amerikaanse kwalificatiecampagne voor het WK 2026, maakte Brazilië tot dusver niet ...

36
36
Thorgan onthult: "Welke speler van Club ik bij Anderlecht wil?"

RSC Anderlecht vat zondagmiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs aan met een bezoek aan Club ...

475
475
Boskamp helemaal overtuigd: "Zij pakken de titel!"

Dit weekend is het eindelijk zover, dan barsten de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League in ...

782
782
'Kompany gaat vol voor Anderlecht-reünie van 70 miljoen'

Vincent Kompany stoomt zijn spelers bij Bayern München momenteel klaar voor de ontknoping van ...

227
227
'Zomertransfer Dolberg krijgt vorm: eerste club in actie'

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een Europees ticket via de Champions' ...

425
425
'Club houdt hart vast: bliksemvertrek Jashari plots concreet'

Club Brugge vat dit weekend in de Champions' Play-Offs zijn queeste aan om voor de 20ste keer uit de ...

774
774
Rits waarschuwt concurrentie: "Als we dat doen…"

RSC Anderlecht wil in de Champions’ Play-Offs iedereen verrassen, maar dan zal het een pak ...

254
254
Storck panikeert niet ondanks problemen: "Heb een plan"

KV Kortrijk staat voor héél cruciale weken. De Kerels moeten aan de bak in de ...

150
150
Vadis Odjidja verrast iedereen met nieuwe Belgische club

Het was al een hele tijd stil rondom Vadis Odjidja. De middenvelder leek geruisloos te stoppen, maar ...

387
387
Charleroi blijft gefrustreerd achter tegen tienkoppig OHL

OH Leuven en Sporting Charleroi openden vanavond de Play-Offs. Wie kon de leiding nemen in de Europe ...

62
62

Meer sportnieuws