Paintsil geeft reden voor penalty-incidentje bij Genk

door
Paintsil geeft reden voor penalty-incidentje bij Genk

KRC Genk heeft zijn vijfde plaats in het klassement afgelopen weekend met succes verdedigd. De vicekampioen werd nochtans onder druk gezet door de overwinning van Club Brugge. Maar Racing antwoordde met een overtuigende 4-0-zege tegen KV Kortrijk.

Na het uitblijven van een Europees mirakel in de Conference League, zal Genk zich vanaf enkel nog op de titelstrijd in de competitie moeten focussen. En om daarin een rol van betekenis te spelen, zal een flinke inhaalbeweging gemaakt moeten worden. De achterstand op leider Union SG bedraagt 13 punten.

Maar Racing weet als geen ander dat aan de leiding staan bij de jaarwissel, geen garanties biedt op het kampioenschap. Zeker door de puntenhalvering bij de start van de Play-Offs is er nog veel mogelijk. Maar dan mag Genk zich geen slippertjes meer permitteren tegen de kleinere ploegen.

Penalty-akkefietje

Zondagavond bracht de ploeg van coach Wouter Vrancken het er alvast foutloos vanaf tegen de hekkensluiter KV Kortrijk. Na een uur spelen waren de Limburgers al klaar met de West-Vlamingen: 4-0. En bij momenten liet Genk opnieuw erg aantrekkelijk voetbal zien.

Toch was er ook één minpuntje. Bij een 3-0-voorsprong kreeg Racing een strafschop om de match volledig te beslissen. Maar in de zestien onstond een discussie over wie de penalty zou nemen. Uiteindelijk nam Bryan Heynen zijn verantwoordelijkheid, tot teleurstelling van Joseph Paintsil.

Aanvoerder beslist

Achteraf kwam de Ghanees met meer uitleg over het penalty-akkefietje. "Ik heb Bryan gevraagd of ik mocht trappen want ik wilde gewoon heel graag mijn hattrick scoren. Maar hij beslist wie er trapt en dat moet ik accepteren", klonk het bij Het Belang van Limburg. Afgelopen donderdag mocht Paintsil wél een penalty nemen, maar toen miste hij. "Of ik daarom niet mocht trappen? Nee, dat geloof ik niet. Ik ben sterk genoeg in mijn hoofd om me over die misser te zetten", aldus de aanvaller, die er wel als de kippen bij was om Heynen te feliciteren met zijn goal.

POLL: Genk gaat nog meedoen voor de landstitel ...

Meest recent

‘Rod Duivel wil terugkeren naar Standard’

De voorbije jaren keerden heel wat (ex-)Rode Duivels al terug naar de Jupiler Pro League, met ...

13
13
'Club Brugge slaat transfervrije slag bij KRC Genk'

Vorig weekend wist Club Brugge een tik uit te delen aan KRC Genk in de titelstrijd door hun ...

112
112
Beerschot komt met belangrijk licentienieuws

De ontknoping van het Belgische voetbalseizoen nadert met rasse schreden, maar er zijn toch nog heel ...

49
49
'Club Brugge plant pikante raid op AA Gent'

Bij Club Brugge zijn ze al volop bezig met de voorbereiding op volgend seizoen. Er moeten immers nog ...

176
176
'Bom bij Real Madrid: Ancelotti nog voor einde seizoen weg'

De voorbije dagen geloofden ze bij Real Madrid rotsvast in een remontada, maar die kwam er ...

105
105
'Strijd om Union-sensatie David barst helemaal los'

Bij Union hebben ze het dit seizoen toch weer geflikt. Met Puertas, Nilsson en Amoura verloren ze in ...

44
44
Volgende sensatie klaar bij Club: "Hij kan een goeie worden"

Club Brugge ligt nog steeds op koers om een droomseizoen te beleven. Het bereikte al de achtste ...

204
204
Duitse pers pakt Kompany keihard aan na uitschakeling

Vincent Kompany zal in zijn eerste seizoen als trainer van Bayern München de Champions League ...

154
154
Liverpool slaat na Salah nog een cruciale slag

Zondag kan Liverpool met winst in Leicester op één zege van de titel komen, want dan ...

49
49
TRANSFERUURTJE: 'Fink zet deur open, Arsenal klopt aan bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

347
347
Lamkel Zé-perikelen op tafel: “Daarom functioneert hij niet”

Didier Lamkel Zé kan een boek schrijven over zijn voetbalcarrière. De Kameroense ...

179
179
‘Prioriteit De Bruyne onthuld, deze vier clubs strijden’

Kevin De Bruyne zal aan het einde van het seizoen afscheid nemen van Manchester City. De ...

201
201
Standard wil weer naar de top en haalt oude bekende binnen

Standard Luik is achter de schermen bezig om de club weer op orde te krijgen. Na het fiasco met ...

193
193
'Real trekt conclusies na eliminatie: 5 spelers moeten weg'

Vorig seizoen won Real Madrid nog zijn vijftiende Champions League, maar dit jaar wordt het geen ...

183
183
'OHL vindt eindelijk vlot scorende spits'

OH Leuven is nog altijd in de running in de Europe Play-Off met twee punten achterstand op leiders ...

92
92
Gebrek aan leiders Anderlecht: Boeckx geeft oplossing

Zondag krijgt Anderlecht het bezoek van Antwerp en dan zal Paars-Wit zich absoluut moeten herpakken. ...

279
279
Volgende smaakmaker hint naar vertrek bij Westerlo

Westerlo moest dit seizoen opnieuw tot het einde knokken om de play-downs te vermijden en dat was ...

127
127
Einde van een tijdperk bij Real? Courtois reageert

Real Madrid zal dit seizoen zijn titel in de Champions League niet verlengen. De voorbije jaren ...

153
153
Wilmots haalt stevig uit naar Eden Hazard

Sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach is Eden Hazard terug bij de Rode Duivels. De ...

214
214
Arteta dolgelukkig: "Eén van de beste avonden ooit"

Arsenal maakte indruk door over twee matchen oververdiend Real Madrid uit te schakelen. De ...

68
68

Meer sportnieuws