'Club en Anderlecht kennen enorme vraagprijs nieuwe aanvaller'

door
'Club en Anderlecht kennen enorme vraagprijs nieuwe aanvaller'

De winterse transferperiode komt steeds dichter en ook verschillende Belgische ploegen hopen dan te kunnen toeslaan. Daarbij komen ze echter ook in mekaars vaarwater terecht. Zo zouden RSC Anderlecht en Club Brugge hun zinnen hebben gezet op hetzelfde target.

Vorige week raakte immers bekend dat zowel Paars-Wit als Blauw-Zwart zijn zinnen heeft gezet op Momodou Sonko. Deze Zweed met Gambiaanse roots is nog altijd maar 18 jaar oud. Maar in de voorbije maanden wist de flankaanvaller behoorlijk wat indruk te maken bij zijn club BK Häcken.

Talent van het Jaar in Zweden

LEES OOK Genk stuurt schokgolf door België: Club Brugge onttroond

Sonko groeide bij zijn Zweedse werkgever uit tot één van de grote revelaties in het lokale kampioenschap. Over alle competities heen was hij goed voor 10 goals en 5 assists in 34 wedstrijden, waarvan oorspronkelijk een groot deel als invaller. Het leverde hem de prijs voor 'Talent van het Jaar' in de Allsvenskan op.

De Zweedse jeugd-international lijkt weldra dan ook een nieuwe stap in zijn carrière te zetten. En de Jupiler Pro League zou wel eens zijn bestemming kunnen worden. Volgens onder meer La Dernière Heure zouden Anderlecht en Club behoorlijk concreet zijn.

Zware concurrentie, hoge vraagprijs

Maar momenteel lijken de kansen van beide ploegen behoorlijk klein. De prestaties van Sonko zijn immers ook in de Europese topcompetitie niet onopgemerkt gebleven. Zo meldt Mundo Deportivo via Expressen dat ook FC Barcelona, Liverpool FC en RB Leipzig hem zouden volgen.

LEES OOK 'Hasi neemt pion KV Mechelen mee naar Anderlecht'

Het wordt dus zaak om de clubs van dat kaliber te snel af te zijn. Maar ook de transfersom zou wel eens een struikelblok kunnen worden. Waar eerst gewag werd gemaakt van zo'n 5 miljoen euro, heeft bovengenoemde bron het over een vraagprijs in de buurt van de 9 miljoen euro. Dat zou voor beide Belgische clubs aan de erg hoge kant zijn.

POLL: Welke club heeft momenteel de beste aanvalslinie in de breedte?

Meest recent

Union toch nog kampioen? Blessin oordeelt

De algemene verwachting is dat de titelstrijd de komende weken een duel zal worden tussen KRC Genk ...

11
11
Croonen geeft zijn mening over titelkansen Genk

De Champions' Play-Off wordt dit weekend afgetrapt en dat betekent dat we binnen maximum tien ...

34
34
'Hasi neemt pion KV Mechelen mee naar Anderlecht'

Bij Anderlecht besloten ze om het voor de start van de play-offs nog maar eens over een andere boeg ...

104
104
De Witte viseert één figuur na afvoeren play-offs

Vanaf het seizoen 2026/27 keert de Jupiler Pro League terug naar een klassieke competitie met ...

87
87
‘Schokeffect Club Brugge: publiekslieveling naar exit?’

Bij Club Brugge dreigt een verrassing: jeugdproduct Kyriani Sabbe, geliefd bij de fans, lijkt geen ...

232
232
Gemiste kans op PO1: "Met de zwakte van Gent en Antwerp..."

Voor de eerste keer in enkele jaren valt er geen verrassing te noteren in de Champions' Play-Off. ...

37
37
'Zinho Vanheusden moet nieuw drama vrezen'

KV Mechelen begint zaterdagavond aan zijn opdracht in de Europe Play-Off met een trip naar Sclessin. ...

169
169
Hasi grijpt in: toptalent traint mee, verrassende basispion?

De play-offs van de Jupiler Pro League trekken zich dit weekend op gang. Het is zondag vooral ...

399
399
Nieuw JPL-format: Croonen slaat terug na harde kritiek

Eind februari besliste de Pro League om vanaf het seizoen 2026/27 het format in de Jupiler Pro ...

232
232
'Fink plots grof wild: Genk voorkomt bliksemvertrek'

KRC Genk gaat vanaf komend weekend in de Champions' Play-Offs op zoek naar de vijfde landstitel uit ...

175
175
Barcelona alleen koploper na emotionele inhaalmatch

De interlands zijn nog maar net achter de rug, of het clubvoetbal barst alweer in alle hevigheid ...

105
105
Teklak doet titelvoorspelling: "Zij worden kampioen"

De titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend helemaal los. Door het huidige format ...

618
618
'Radicale beslissing Real: toekomst Courtois bepaald'

Real Madrid zet aanstaande zaterdag de laatste rechte lijn van het seizoen in met een thuiswedstrijd ...

356
356
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen op komst'

Mede door de enorme inkomsten uit de Champions League, is Club Brugge op financieel vlak bezig aan ...

663
663
Balette: "Genk of Club? Gun hun de titel om twee redenen"

In de voorbije dagen waren de nationale ploegen aan zet, inmiddels ligt de focus weer op volledig op ...

302
302
Anderlecht krijgt gigantische opsteker voor clash in Brugge

RSC Anderlecht staat voor een loodzware start van de Champions' Play-Offs. Als eerste opdracht ...

527
527
'Barça opent transferoffensief met LaLiga-uitblinker'

FC Barcelona is bezig aan een sterk seizoen en blijft goed in de running om met drie grote prijzen ...

108
108
Waalse analisten pakken één Duivel aan: "Compleet onzichtbaar"

Het eerste interland-blok onder nieuwe bondscoach Rudi Garcia zit erop. Voor een aantal Rode Duivels ...

462
462
Verrassing in Europe Play-Offs? "Zoveel mogelijk winnen"

Vrijdagavond worden de Europe Play-Offs op gang getrapt. Oud-Heverlee Leuven speelt dan de gastheer ...

51
51
'Bayern plukt nieuwe spits uit eigen Bundesliga weg'

Vincent Kompany is bezig aan een sterk eerste seizoen als hoofdcoach van Bayern München. Maar ...

261
261

Meer sportnieuws