'AA Gent en Cuypers zwaar op hun bek na MLS-deal'

door
'AA Gent en Cuypers zwaar op hun bek na MLS-deal'

Na zijn mislukte zomertransfer naar Bologna is Hugo Cuypers' vorm zwaar gedaald dit seizoen, en heeft hij veel kritiek moeten slikken, onder meer van zijn eigen coach Hein Vanhaezebrouck.

Chicago Fire biedt de ambitieuze Cuypers een uitweg, maar de MLS-club is geen garantie voor sportief succes. Cuypers' droom om voor de Rode Duivels te spelen lijkt zelfs verder weg dan ooit.

LEES OOK Cuypers terug naar de JPL? Dit zegt de spits daarover

Daarnaast moet AA Gent settelen voor een transferprijs van 11 miljoen euro + 2 miljoen bonussen, in plaats van de oorspronkelijke richtprijs van minstens 18 miljoen. Én moeten de Buffalo's het ook doen zonder vervanger voor Cuypers.

Cuypers droomt: via Bologna naar de Rode Duivels

Vorig seizoen bevond Hugo Cuypers zich aan de absolute top van zijn kunnen. Als topschutter van de Jupiler Pro League stond hij stevig in de schijnwerpers en klopte nadrukkelijk aan de deur van de Rode Duivels, waardoor hij een hot item werd in het Belgische voetbal.

Zelfs bondscoach Domenico Tedesco nam de tijd voor een persoonlijk gesprek met Cuypers, samen met Hein Vanhaezebrouck. Na zijn succesvolle seizoen trok hij ook de aandacht van FC Bologna.

LEES OOK TRANSFERUURTJE: 'Kompany wil shoppen in Genk, Club en Anderlecht dokken'

De Italiaanse club zag in hem de ideale vervanger voor Marko Arnautovic, die voor 10 miljoen euro naar Internazionale was vertrokken. Cuypers was gecharmeerd door het project, de financiële voorwaarden en het vertrouwen dat de Rossoblu in hem had.

Als laatbloeier zat hij nog niet aan zijn plafond en hij zag de Serie A als een volgende logische stap in zijn carrière. Het vooruitzicht om via Bologna zijn droom om voor de Rode Duivels te spelen waar te maken, gaf hem een extra motivatie.

Hoewel AA Gent open stond voor de transfer naar Bologna, wilden ze wel een eerlijke prijs voor hun sterspeler. De Buffalo's hielden vast aan een bedrag van minstens 18 miljoen euro, eventueel met bonussen erbij.

Helaas kon Bologna niet aan deze eisen voldoen, tot grote teleurstelling van Cuypers. Deze gemiste kans bleek van grote invloed te zijn op Cuypers, en had zelfs een domino-effect op zijn prestaties dit seizoen.

Hugo Cuypers is zichzelf niet meer na gemiste Bologna-deal

Na de zomermercato speelde Hugo Cuypers enkele matige wedstrijden, waardoor hij ook uit beeld raakte bij de Rode Duivels, ondanks zijn persoonlijk gesprek met Domenico Tedesco.

Hein Vanhaezebrouck schreef zijn mindere vorm toe aan zijn gemiste transfer naar Bologna. “Hij zat in een twijfelperiode. Komt er een transfer of niet? En komt er een selectie bij de Rode Duivels? Het speelde allemaal mee.”

“Al is het maar onbewust, maar hofmakerij achter de schermen speelt zelden geen rol. Transferbesognes. Begeerd worden maar te duur zijn kan voor teleurstelling zorgen”, stelde Het Nieuwsblad ook vast.

Opvallend genoeg zette Cuypers deze mindere vorm voort gedurende het seizoen, waarbij hij nog meer matige wedstrijden speelde. Zelfs Hein Vanhaezebrouck uitte kritiek op zijn inzet en drive, die normaal gesproken tot zijn grootste kwaliteiten behoren.

“Oké, hij blijft belangrijk met zijn doelpunten, zoals tegen Kortrijk. Maar we gaan toch eens met hem praten. Hij is met heel veel dingen zelf bezig en vergeet soms een aantal belangrijke dingen", zei de coach midden januari.

"Welke dingen? Druk zetten. De beslissingen die hij maakt. Daar waar hij vroeger veel bewoog, zie je hem nu vaker stilstaan. Terwijl veel bewegen net zijn sterke punt is.”

Chicago Fire voegt brandstof toe aan het vuur

Hugo Cuypers heeft de afgelopen maanden een serieuze vormdip doorgemaakt en zijn prestaties zijn mijlenver verwijderd van zijn sterke wedstrijden van het vorige seizoen. Een selectie voor de Rode Duivels lijkt ondertussen een verre en onhaalbare droom te zijn geworden.

Met slechts 2 doelpunten in de laatste 15 wedstrijden is het scorend vermogen van de topschutter van het vorige seizoen ook dramatisch afgenomen.

“De serial killer lijkt achter tralies te zitten. Al dan niet toevallig sinds hij geen transfer naar Bologna kreeg, omdat de Italianen geen ernstig bod deden. Bovendien is ook zijn spel beneden niveau, zeker sinds de winterstop”, schreef Het Nieuwsblad.

Een mogelijke verklaring hiervoor is dat Cuypers en zijn management sinds januari druk overlegden met het bestuur van AA Gent over een mogelijke wintertransfer.

De interesse van Chicago Fire uit de Major League Soccer voegde nog meer brandstof toe aan het vuur, hoewel een verhuis naar de Verenigde Staten naar verluidt niet bovenaan Cuypers' verlanglijstje stond.

De kritiek van Hein Vanhaezebrouck, die opmerkte dat Cuypers met (te) veel zaken bezig is, lijkt hiermee in perspectief te staan.

Ambitieuze Cuypers: wintertransfer dringt zich op

De mogelijke transfer van Hugo Cuypers lijkt hem duidelijke parten te spelen, aangezien hij zich niet klaar voelde om te spelen tegen Sint-Truiden donderdagavond.

“De gemiste overstap (naar FC Bologna, red.) bleef ergens toch steken bij de ambitieuze Cuypers, die in zijn carrière al de nodige hindernissen overwon. Vandaar dat een wintertransfer zich opdrong, bij het juiste bod natuurlijk”, schreef Het Nieuwsblad.

Net zoals tijdens de vorige zomermercato met Bologna, was er deze winter opnieuw het probleem dat AA Gent vastberaden was om een eerlijke prijs te krijgen voor hun spits, mocht hij vertrekken.

Een bijkomende uitdaging was dat de Buffalo's sowieso eerst een vervanger moesten aantrekken, gezien Tarik Tissoudali momenteel deelneemt aan de Africa Cup met Marokko, Laurent Depoitre net terug is van een zware blessure en Gift Orban verkocht werd aan Olympique Lyon.

Michel Louwagie had verschillende spitsen gepeild als mogelijke vervangers voor Cuypers, waaronder Gustaf Nilsson (Union SG), Mickaël Biron (RWD Molenbeek), Thomas Henry (Hellas Verona) en Philippe Keny (Basaksehir), maar vond uiteindelijk niet de juiste kandidaat op deadline day.

 “Dat zou een mirakel zijn. Maar ik vind ook dat je niets moet doen als er niets behoorlijks beschikbaar is. Je moet geen spelers halen om ze te halen", zei Hein Vanhaezebrouck. Ondanks het feit dat Gent geen vervanger kon halen, is Cuypers nog steeds goed op weg naar de MLS. Daar is de transfermarkt nog lang geopend.

Hugo Cuypers en AA Gent verliezen allebei aan MLS-transfer

In een tijdsbestek van slechts een halfjaar is er veel veranderd voor Hugo Cuypers. De eens zo gevreesde topschutter en klinische afwerker is niet meer dezelfde als vorig seizoen.

Zelfs zijn andere UPS’s, zoals zijn werkkracht, intensiteit en drive, lijken te zijn afgenomen. Hoewel een verandering van omgeving hem wellicht goed zou kunnen doen, is een overstap naar de Major League Soccer niet dezelfde stap vooruit als een transfer naar FC Bologna en de Serie A voor de carrière van de ambitieuze Cuypers.

In de MLS kan hij zeker goed zijn boterham verdienen als designated player, waarvan het salaris boven het gebruikelijke plafond kan stijgen. Maar op sportief vlak zou een transfer naar Chicago Fire niet per se een vooruitgang betekenen in zijn loopbaan.

Zijn ultieme droom om de kleuren van de Rode Duivels te verdedigen, lijkt daarmee ook verder weg dan ooit. Voor AA Gent betekent deze transfer ook financiële concessies maken ten opzichte van de vorige zomer.

Toen vroegen de Buffalo's minstens 18 miljoen euro, eventueel aangevuld met bonussen, terwijl er nu een akkoord is bereikt met Chicago Fire voor naar verluidt 11 miljoen euro en 2 miljoen euro aan bonussen.

POLL: Is dit een goede carrièrezet van Cuypers?

Meest recent

'Anderlecht krijgt belangrijk nieuws over schorsing Hasi'

Zondag begint Anderlecht aan zijn opdracht in de Champions' Play-Off, waarin het meteen op bezoek ...

77
77
TRANSFERUURTJE: 'Wending rond Courtois, Club kan cashen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

84
84
‘Monstertransfer Virgil Van Dijk shockeert Liverpool’

Liverpool is dit seizoen op weg om de Premier League binnen te halen. De manschappen van Arne Slot ...

34
34
Luc Devroe trekt naar Club Brugge: “Dat stimuleert meer...”

Luc Devroe heeft een verleden bij Club Brugge én Anderlecht. De rivalen staan tegenover ...

163
163
‘Opvallend: Charleroi-bestuur plant plots crisisvergadering'

Sporting Charleroi koos ervoor om de supportersgroepen ‘Storm Ultras 2001’ en ...

68
68
Waanzin: 'PSG plukt Barça-ster voor 100 miljoen weg'

Frenkie de Jong kende een woelige periode bij FC Barcelona, maar toch staat de Nederlandse ...

134
134
De Laet boekt enorm succes ná Antwerp: “Niet gedacht”

Master of Madness is ten einde en het spectaculaire voetbaltornooi kent een eerste winnaar. Racing ...

98
98
Mike Penders gooit toekomstplannen op tafel: “Of ik blijf?”

Mike Penders werd voor een ferm miljoenenbedrag gekocht door Chelsea, maar het is nog niet zeker of ...

82
82
Genk stuurt schokgolf door België: Club Brugge onttroond

'Strive for five'. KRC Genk begint zo dadelijk vanuit polepositie aan de play-offs, waarin de fiere ...

287
287
Overname Standard: Ultra's trekken aan alarmbel

Standard gaat de komende weken in Play-Off II nog op zoek naar een Europees ticket, maar naast het ...

180
180
Hasi scherprechter in titelstrijd? "Zij worden de dupe"

Het is dit weekend uitkijken naar de start van de play-offs en in het bijzonder de Champions' ...

184
184
Rampscenario Heizel: "Als er binnen 2 jaar niets gebeurt..."

De Rode Duivels werkten vorig weekend hun thuiswedstrijd tegen Oekraïne af in Genk en het plan ...

164
164
'Droomtransfer Svilar: Engelse grootmachten melden zich'

Er was de voorbije weken veel te doen over potentiële Rode Duivels met een dubbele ...

62
62
Union toch nog kampioen? Blessin oordeelt

De algemene verwachting is dat de titelstrijd de komende weken een duel zal worden tussen KRC Genk ...

109
109
Croonen geeft zijn mening over titelkansen Genk

De Champions' Play-Off wordt dit weekend afgetrapt en dat betekent dat we binnen maximum tien ...

91
91
'Hasi neemt pion KV Mechelen mee naar Anderlecht'

Bij Anderlecht besloten ze om het voor de start van de play-offs nog maar eens over een andere boeg ...

374
374
De Witte viseert één figuur na afvoeren play-offs

Vanaf het seizoen 2026/27 keert de Jupiler Pro League terug naar een klassieke competitie met ...

214
214
‘Schokeffect Club Brugge: publiekslieveling naar exit?’

Bij Club Brugge dreigt een verrassing: jeugdproduct Kyriani Sabbe, geliefd bij de fans, lijkt geen ...

575
575
Gemiste kans op PO1: "Met de zwakte van Gent en Antwerp..."

Voor de eerste keer in enkele jaren valt er geen verrassing te noteren in de Champions' Play-Off. ...

82
82
'Zinho Vanheusden moet nieuw drama vrezen'

KV Mechelen begint zaterdagavond aan zijn opdracht in de Europe Play-Off met een trip naar Sclessin. ...

350
350

Meer sportnieuws