Nieuwe maatregel Pro League eist al eerste slachtoffer

door
Nieuwe maatregel Pro League eist al eerste slachtoffer

In een opvalende pleidooi roept de voetbalbond op tot meer respect voor de arbitrage. Ook een aantal andere ongewenste uitwassen van het voetbal worden voortaan strenger gesanctioneerd.

Recent kondigde de Pro League een nieuwe maatregel aan om het toenemende supportersgeweld rond de Belgische velden aan te pakken. Clubs wiens aanhang ervoor zorgt dat een match wordt stilgelegd moeten hun komende drie uitduels zonder meegereisde fans afwerken.

Primeur voor Seraing

LEES OOK Zulte Waregem deelt Jong Genk ferme tik uit

Amper een tiental dagen na de invoering van die strafmaat heeft een eerste ploeg het al aan haar been, want volgens La Dernière Heure krijgt Seraing de pijnlijke primeur. De achterban van het nummer voorlaatst in de Challenger Pro League maakte het zaterdag helaas te bont.

Bij een 0-3 achterstand in de derby tegen Club Luik gooiden enkele 'supporters' ongeveer een halfuur voor affluiten vuurwerk op het veld. Na een onderbreking kon de wedstrijd wel worden voortgezet. Met de 0-4 strooiden de bezoekers nadien zelfs nog wat extra zout in de wonde.

Tot volgende derby

Het gevolg is dat Seraing pas in de laatste uitwedstrijd, uitgerekend in de burenstrijd tegen hekkensluiter SL 16, weer op steun vanuit het bezoekende vak kan rekenen. Voor de verplaatsingen naar Beerschot, Club NXT en Lommel blijft dat gedeelte van de tribune dus echter leeg.

LEES OOK Pro League blaast debat over competitieformat nieuw leven in

In een korte reactie laten de Luikenaars, die tevens een boete van 25 duizend euro moeten ophoesten en mogelijk zelfs nog bijkomende straffen moeten vrezen, weten dat ze de sanctie niet zullen aanvechten. De identificatie van de betrokkenen kan leiden tot een stadionverbod.

POLL: Goede maatregel van de Pro League?

Meest recent

Opvallende Antwerp-evolutie Vincent Janssen: “Nog 5 jaar”

Vincent Janssen begon als spits bij Royal Antwerp FC, maar inmiddels heeft hij al op elke positie ...

23
23
'KAA Gent-publiekslieveling onthult toekomstplannen'

Matisse Samoise heeft zijn contract verlengd bij KAA Gent. Het jeugdproduct van de Buffalo’s ...

20
20
Vader Talbi doet boekje open over KBVB: "Vraiment triste"

Chemsdine Talbi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. Vooral in de Champions League ...

217
217
‘Recordbrekend bod van 350 miljoen (!) op Real Madrid-ster’

Vinicius Junior liep dan wel de Gouden Bal mis aan Rodri, de Braziliaan wordt gezien als ...

70
70
Seys denkt groots bij Club Brugge: "Misschien met een bonus..."

Club Brugge neemt het in de volgende ronde van de Champions League op tegen het Engelse Aston Villa. ...

174
174
Sadiki geeft dé reden voor vertrek bij Anderlecht

Noah Sadiki speelt zondag met Union SG op het veld van RSC Anderlecht. Dat blijft altijd een ...

178
178
Mazzu uit straffe ambitie: "Alles is mogelijk"

STVV pakte in het slot nog een oververdiend punt tegen KV Mechelen. De Kanaries schieten daar echter ...

96
96
Flames-bondscoach Gunnarsdottir: "Ik kan wel huilen"

De Red Flames stonden op het punt om een geweldige stunt te realiseren. Ze gingen minuut 90 in met ...

57
57
Nieuwe mokerslag KVM: "Als ik daar veel over zeg, komt het niet goed"

KV Mechelen heeft vrijdagavond wederom een zware tik gekregen. De Mechelaars gaven op eigen veld ...

151
151
Chery scherprechter in titelduel: "Hij is de beste bij Club"

Behoudens een onwaarschijnlijke ommekeer, zal Antwerp FC ook dit seizoen weer deelnemen aan Play-Off ...

493
493
Ongezien! Stoppen slaan door bij Hasi, spelers moeten ingrijpen

Nog geen week na de cruciale overwinning op het veld van Union SG, heeft KV Mechelen opnieuw steken ...

499
499
'Club-fiasco niet zonder gevolgen: sterspeler weg bij Atalanta'

Atalanta BC incasseerde afgelopen dinsdag een mokerslag door uit de Champions League gewipt te ...

272
272
'Knaltransfer Club in stroomversnelling: Juve opent gesprekken'

Club Brugge is bezig aan een uitstekende campagne in de Champions League. Logischerwijs hebben ...

698
698
'Harde keuzes Hubert: revelatie in problemen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht sneuvelde donderdagavond tegen Fenerbahçe in de Europa League. Een ...

491
491
Storck verrast bij KV Kortrijk: "Beter dan toen"

KV Kortrijk stelde Bernd Storck voor als de nieuwe trainer. De coach moet de Kerels in de Jupiler ...

106
106
Ophef na KV Mechelen - STVV: Hasi woedend op supporter

Een bijzonder pover KV Mechelen speelde 1-1 tegen STVV. De Maneblussers speelden amper iets klaar en ...

472
472
Anderlecht baalt: twee Genk-parels glipten door de handen

KRC Genk is al vele jaren een van de voorbeeldclubs in België inzake jeugdopleiding. De ...

544
544
STVV zadelt KV Mechelen alsnog met kater op

Om 20u45 stond er onderaan het klassement een bijzonder belangrijk duel op het programma: KV ...

128
128
Fink waarschuwt: "Moeilijk om hen te verslaan"

KRC Genk is aan een zeer goed seizoen bezig in de Jupiler Pro League. Ze staan acht punten voor op ...

222
222
RSCA-revelatie: "Voel me meer op mijn gemak op die positie"

Bij RSC Anderlecht heeft Thomas Foket een probleem. Hij is de nummer drie op de rechtsachterpositie. ...

269
269

Meer sportnieuws