Wie wint de Ebbenhouten Schoen? Vijf kanshebbers bekend

door
Wie wint de Ebbenhouten Schoen? Vijf kanshebbers bekend

De vijf genomineerden voor de Ebbenhouten Schoen zijn bekendgemaakt. De 34e editie zal maandag 12 mei vanaf 19 uur in Hotel Tangla in Brussel plaatsvinden. Vorig seizoen won Cercle Brugge-topschutter Kevin Denkey de prijs. Nu speelt de Togolees bij het Amerikaanse Cincinnati.

Deze keer is er géén Cercle Brugge-speler genomineerd, geen verrassing want Groen-Zwart vecht al heel het seizoen tegen de degradatie. Promise David, Zakaria El Ouahdi, Raphael Onyedika, Noah Sadiki en Tolu Arokodare maken kans op de Ebbenhouten Schoen.

Beste Afrikaanse speler

De Ebbenhouten Schoen is de prijs voor de beste voetballer van Afrikaanse afkomst in de Jupiler Pro League. Promise David is een Canadees met Nigeriaanse afkomst en dit seizoen kwam hij als nieuweling aan bij Union. Na een aarzelende start ontplooide de spits volledig en heeft hij 21 goals en 5 assists in 36 wedstrijden.

Ploegmakker Noah Sadiki is eveneens genomineerd. De middenvelder maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Union SG waar de Congolees uitgroeide tot een absolute sterkhouder. Zakaria El Ouahdi is misschien wel de beste vleugelverdediger op de Belgische velden. De Marokkaan maakt furore bij KRC Genk.

Tolu Arokodare is voorlopig de topschutter van de competitie en de Nigeriaanse ploeggenoot van El Ouahdi kon uiteraard niet ontbreken als kanshebber. Als laatste is er ook een speler van landskampioen Club Brugge genomineerd. De Nigeriaan Raphael Onyedika staat komende zomer voor een monstertransfer na een beresterk seizoen.

Select lijstje voetballers

Er zijn aldus geen spelers van bijvoorbeeld RSC Anderlecht, KAA Gent of Royal Antwerp FC genomineerd. Mbark Boussoufa won de trofee het meeste met drie stuks. De Marokkaanse middenvelder was een genot bij Anderlecht en absolute smaakmaker van de Jupiler Pro League. Youri Tielemans, Michy Batshuayi, Vincent Kompany en Marouane Fellaini zijn enkele Rode Duivels die eerder de Ebbenhouten Schoen wisten te winnen.

POLL: Wie wint de Ebbenhouten Schoen?

Meest recent

Union SG slaat toe mét investering in Anderlecht

Union SG gaat een tempo hoger schaken inzake jeugdopleiding. Henk Mariman werd aangesteld, maar hij ...

11
11
Club Brugge wacht bang af: Vanaken in de lappenmand?

Club Brugge ging donderdag in eigen huis met 0-1 onderuit tegen Union. De landskampioen slaagde er ...

38
38
Nieuwkomers bij Rode Duivels: Garcia licht tipje van sluier

Begin juni blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen voor de start van de ...

30
30
Titelkoorts neemt toe: Fink waarschuwt Club & Union

Na de midweekspeeldag bevindt KRC Genk zich plots op de derde plaats, want zowel Club Brugge als ...

143
143
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: duo richting uitgang'

Met een nederlaag in eigen huis tegen Union deed Club Brugge zopas een slechte zaak in de titelrace. ...

152
152
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Dit weekend beginnen we aan de terugronde van de Play-Offs. Ook op de scheidsrechters neemt de druk ...

293
293
'Antwerp verbaast vriend en vijand met JPL-transfer'

Antwerp hoopt de komende weken nog een Europees ticket in de wacht te slepen, al belooft dat een ...

361
361
'Opvolger van Jutgla? Club Brugge wil peperdure spits'

Club Brugge slaagde er donderdag niet in om het blok van Union te ontmantelen. Hier en daar wordt er ...

306
306
'Feyenoord mikt op transferbom bij Belgische topclub'

AA Gent gaat een drukke zomer tegemoet, waarin vooral tal van overbodige pionnen de Planet Group ...

235
235
City schrikt van De Bruyne: dit zagen ze niet aankomen

Kevin De Bruyne zal Manchester City aan het einde van het seizoen verlaten. Tien jaar lang was hij ...

763
763
Chelsea grijpt in en legt plannen met Lavia op tafel

Roméo Lavia ligt al een tijdje in de lappenmand. Sinds zijn monstertransfer naar Chelsea moet ...

62
62
800.000 euro? Nainggolan onthult opvallend aanbod

Radja Nainggolan maakt het mooie weer bij Lokeren-Temse, maar de middenvelder had evengoed nog in ...

309
309
KAA Gent vreest rampscenario door ‘diepere problemen’

KAA Gent zit de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen. Na zware nederlagen tegen Club ...

332
332
Club Brugge wijst drie schuldigen aan na teleurstelling

Club Brugge zit in volle titelstrijd met Union SG en KRC Genk. Blauw-Zwart verloor in eigen huis met ...

506
506
Wie wint de Ebbenhouten Schoen? Vijf kanshebbers bekend

De vijf genomineerden voor de Ebbenhouten Schoen zijn bekendgemaakt. De 34e editie zal maandag 12 ...

178
178
Ex-Red Flame met schokkend nieuws: "In kunstmatige coma"

Vorig jaar kwam Tine Schryvers met een schokkende onthulling. De voormalige Red Flame liet weten dat ...

0
0
Vanderbiest spreekt duidelijke taal over job bij KV Mechelen

Na een nul op zes hoopt KV Mechelen zich zaterdag te herpakken in Westerlo. Dat zal nodig zijn, ...

103
103
Grote prive onthulling over AZ-speler: "Uit betrouwbare bron"

Vorige maandag greep AZ op het nippertje naast zijn eerste prijs op twaalf jaar tijd. In de finale ...

66
66
WK-ambitie stuurt potentiële Duivel richting nieuwe club

Voor zijn eerste interlands als bondscoach haalde Rudi Garcia in maart meteen vier nieuwe spelers ...

63
63
'Westerlo knoopt gesprekken aan: transfer van 10 miljoen'

Westerlo investeerde de voorbije jaren stevig in zijn spelerskern, maar begint daar alsmaar meer de ...

91
91

Meer sportnieuws