'Anderlecht is uit op grote transfer met JPL-topper'

door
'Anderlecht is uit op grote transfer met JPL-topper'

Na een wisselvallig seizoensbegin herpakte Boris Popovic zich en hij staat weer in de schijnwerpers bij Cercle Brugge. Met aanhoudende binnen- en buitenlandse belangstelling kan de verdediger een grote transfer tegemoet zien.

Anderlecht toonde in januari reeds interesse in Popovic en de 24-jarige staat nog altijd op de radar van Sporting.

Popovic van de hemel naar de hel bij Cercle Brugge

LEES OOK Cercle of AA Gent: dupe CL-loting Club Brugge bekend

Vorig seizoen schitterde Boris Popovic als een van de opmerkelijkste figuren in de Jupiler Pro League, maar dit seizoen vertoont hij echter wisselende prestaties en had hij op een bepaald moment zelfs zijn basisplaats bij Cercle Brugge verloren.

In tegenstelling tot zijn topvorm in het vorige seizoen, zijn zijn prestaties niet van hetzelfde niveau. Dit seizoen laat hij steeds meer zijn tekortkomingen zien, zoals een gebrek aan snelheid en minder gevoel voor anticipatie.

Popovic werd opvallend vaak in zijn rug gepakt, gaf niet altijd de nodige rugdekking en mocht ook wat meer zijn verantwoordelijkheid nemen. Na een wisselvallige en tegenvallende eerste seizoenshelft kon Popovic niet verbergen dat hij met twijfels speelde en hij belandde zelfs op de bank.

LEES OOK Bernd Storck grijpt meteen zwaar in bij KV Kortrijk

“Is aan een wisselvallig seizoen bezig en zit niet langer in de hoogste schuif”, stelde Het Nieuwsblad vast. De gesprekken met coach Miron Muslic over zijn nieuwe rol als bankzitter waren intens.

“Natuurlijk deed dat pijn. Ik was daar niet gelukkig mee”, geeft hij toe in een interview met Het Nieuwsblad vorige week. “Logisch dat je dan baalt en je gezicht op onweer staat.” Popovic trok er lessen uit en probeerde er sterker uit terug te komen.

Popovic mag dromen van een mooie transfer

In december wist Boris Popovic zich te herpakken na een moeilijke periode en nu is hij weer een onmisbare speler geworden in de groen-zwarte verdediging. “De Servische verdediger is de jongste weken de rots in de branding achterin”, schreef Het Nieuwsblad.

Popovic bewijst zich opnieuw als de meest betrouwbare verdediger van de ploeg. Hij is tactisch flexibel, staat defensief zijn mannetje en is de patron van de Brugse defensie. Met zijn karakter en mentaliteit voegt de Franse Serviër een belangrijke dimensie toe aan het team.

Popovic is weliswaar geen flamboyante voetballer, maar wel iemand met heel veel werkkracht en betrouwbaar is.

Het Laatste Nieuws voorspelt dat topscorer Kévin Denkey mogelijk de volgende is die een stap naar een topcompetitie zal zetten, maar benadrukt ook dat Popovic binnenkort een kans zal krijgen om op een hoger niveau te spelen.

“Maar ook onder meer Popovic - recent nog op het lijstje van Anderlecht - Ravych en Francis mogen dromen van een mooie transfer.”

Popovic staat nog steeds op de radar van Anderlecht

Tijdens de vorige wintermercato stond Boris Popovic in de belangstelling van Anderlecht, dat dringend op zoek was naar een extra centrale verdediger - de enige positie in hun selectie die niet dubbel bezet was.

Nadat de transfer van Filip Helander (Odense BK) niet doorging, verschoof de aandacht van Anderlecht naar Popovic. Volgens Tuttomercaoweb bood Sporting 3 miljoen euro, plus bonussen, voor de 24-jarige verdediger.

Het Nieuwsblad meldde dat Cercle Brugge in januari geen officiële aanbieding had ontvangen van Anderlecht, maar dat betekent niet dat een transfer uitgesloten is. De krant bevestigde vorige week dat Popovic nog steeds op de radar van Anderlecht staat.

Popovic (stond?) ook op de lijst van Genk, Brest, Genoa, Hoffenheim en PSV

“Boris speelt voortdurend op een goed niveau. We zijn tevreden met wat hij brengt. Hij wilde als jeugdspeler van AS Monaco zijn droom najagen en zie ondertussen op twee jaar tijd wat voor voetballer hij is geworden”, zei Miron Muslic vorig seizoen in Krant van West-Vlaanderen.

De verdediger heeft nooit verborgen dat hij uiteindelijk een stap hogerop wilde zetten, en stak zijn ambitie nooit onder stoelen of banken. “Cercle is een springplank en een uitstalraam voor jonge voetballers.”

Boris Popovic heeft dit seizoen de interesse getrokken van verschillende clubs, waaronder KRC Genk, Stade Brest en Genoa. Vorig jaar was er zelfs sprake van grotere clubs zoals PSV Eindhoven en TSG Hoffenheim, die zijn naam op hun verlanglijst plaatsten.

POLL: Popovic zou passen bij Anderlecht

Meest recent

Antwerp geeft in slotseconden zege nog weg tegen OHL

Voor de eerste keer sinds oktober leek Antwerp nog eens een tweede zege op rij te pakken en zo een ...

56
56
'Diawara verbaast na vertrek bij Anderlecht met nieuwe club'

Voor Anderlecht was de wintermercato zeer druk, vooral aan inkomende zijde. Paars-Wit liet echter ...

97
97
Oude bekende nekt Club NXT, RSCA Futures geven zege nog weg

In de Challenger Pro League heeft Lokeren-Temse een uitstekende zaak gedaan in de strijd om het ...

101
101
Westerlo panikeert niet: "Blijven geloven in Play-Off II"

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League blijft razend spannend. Ook Westerlo zal in de ...

26
26
Opluchting voor Charleroi: "Dit was onze belangrijkste zege"

Mathematisch is het nog niet helemaal zeker, maar op drie speeldagen van het einde van de reguliere ...

14
14
Kuyt baalt enorm: "Dit is een zware teleurstelling"

Beerschot is al een tijdje zeker dat het straks aan de bak zal moeten in de Relegation Play-Off, ...

79
79
Tielemans legt Chelsea over knie, schietoefeningen Dortmund

In de Premier League mengt het Aston Villa van Youri Tielemans zich weer volop in de strijd om de ...

57
57
Charleroi draait Westerlo een loer en is zo goed als veilig

Rik De Mil heeft zijn oude club een loer gedraaid. De trainer zag zijn Charleroi immers in Westerlo ...

30
30
Antwerp - OHL: De Roeck voert drie wissels door

Royal Antwerp FC speelt vanavond om 20u45 in eigen huis tegen Oud-Heverlee Leuven. Dat is een ...

134
134
Debutant bij Beerschot: "Waarom ik naar het Kiel kwam?"

Beerschot blijft povere resultaten op de mat leggen. De Kielse Ratten trokken naar FCV Dender en ze ...

73
73
Dender gelukkig, maar ook weer niet: "Toch zuur gevoel"

FCV Dender pakte met tien spelers een punt tegen Beerschot. Ze speelden een uur met een man minder, ...

24
24
Blijven Patris & co? Tateishi geeft stand van zaken

STVV is een elftal dat heus wel de nodige kwaliteit heeft, maar ze staan wel onderaan. Dat zorgt dus ...

68
68
Burgess bezig aan laatste maanden bij Union SG?

Christian Burgess speelde tegen Ajax zijn 200ste wedstrijd voor Union SG. De Britse verdediger gaat ...

145
145
Hayen maakt selectie voor treffen met Standard bekend

Club Brugge neemt het morgen om 13u30 in een uitverkocht Jan Breydelstadion op tegen Standard. ...

286
286
Beerschot mist uitgelezen kans tegen tienkoppig Dender

Om 16u stond het duel tussen FCV Dender en Beerschot op het programma. Het werd een duel waarin ...

38
38
Arsenal incasseert enorme opdoffer in de Premier League

Veel drukte in de Premier League om 16u. Er werden immers vijf matchen afgetrapt. Het was vooral ...

41
41
Bayer Leverkusen zet Kompany & co onder druk

In de Bundesliga lijkt Bayern München op weg naar een landstitel, al blijft Bayer Leverkusen ...

63
63
'PSV haalt uit en strikt plots ex-spits van Arsenal'

PSV probeerde op het einde van de transfermarkt nog een spits op te kop te tikken. Noah Ohio ...

52
52
"Ik wil Genk helpen in de titelstrijd met Club Brugge"

De titelstrijd lijkt voorlopig tussen KRC Genk en Club Brugge te gaan. Union SG en RSC Anderlecht ...

388
388
Mika Godts geniet bij Ajax: "Zoals bij Anderlecht"

Mika Godts is uitegroeid tot een van de smaakmakers van Ajax. De Belgische flankaanvaller kende zijn ...

195
195

Meer sportnieuws