Club lang niet genezen: STVV zorgt voor blauw-zwarte kater

door
Club lang niet genezen: STVV zorgt voor blauw-zwarte kater

Enkele dagen na de kwalificatie voor de kwartfinale van de Conference League, heeft Club Brugge opnieuw een mokerslag te verwerken gekregen. Blauw-Zwart begon nochtans veelbelovend aan de partij op het veld van STVV. Maar na een belabberde tweede helft liep Club alweer zijn zevende competitienederlaag op: 2-1. 

Met de Europese kwalificatie op zak, trok Club met vernieuwd vertrouwen richting Stayen. Dat was er in de aanvangsfase ook aan te zien. Blauw-Zwart begon sterk aan de wedstrijd en legde enkele vlote combinatie op de kunstgrasmat. Daar werd het uiteindelijk ook voor beloond met de vroege openingstreffer van Jutgla. 

Blessure Mignolet

LEES OOK STVV mept tienkoppig Beerschot tegen het canvas

Vlak na dat doelpunt volgde echter een eerst tegenslag. Zo moest Mignolet noodgedwongen vervangen worden met een blessure. En dat terwijl het sluitstuk pas terug was na een kwetsuur aan de hamstrings. Dat voorspelt dus weinig goeds voor de Play-Offs. Jackers kwam hem logischerwijs vervangen.

Voorts leek er voor Club geen vuiltje aan de lucht. In het eerste halfuur hadden de bezoekers totale controle over de partij. Pas in het slot van de eerste helft kwam STVV wat meer opzetten, dat leidde echter tot niet veel meer dan enkele speldenprikjes. De 0-1-tussenstand aan de rust was terecht.

Totale ommekeer na rust

LEES OOK Beerschot aan zet: "Iedere wedstrijd winnen!"

Maar zoals zo vaak dit seizoen konden de Bruggelingen hun momentum niet vasthouden. STVV wist zijn niveau daarentegen op te krikken en werd daar ook voor beloond. Zahiroleslam liet eerst nog een grote kans op de gelijkmaker liggen. Niet veel later stond hij evenwel op de juiste plaats om de 1-1 toch binnen te koppen.

Deila besloot daarop in te grijpen met de invalbeurten van Nielsen en Nusa. Dat zorgde voor nieuwe aanvallende impulsen, maar beide invallers faalden in de afwerking. En Club schoot zich nog wat meer in de voet. Ordoñez veroorzaakte immers een duidelijke strafschop. Kaya toonde zich echter genadig en trapte de elfmeter tegen de paal.

Pareltje Koita

Maar dat bleek uiteindelijk slechts uitstel van executie. Koita kon enkele minuten later immers aanleggen voor een afstandsschot en tekende voor zijn zoveelste wereldgoal van dit seizoen. Daarmee legde hij de 2-1-eindstand vast. Ondanks de Europese triomf van donderdag moet Club Brugge de internationale break dus met een wrang gevoel aanvatten. STVV kan dan weer vrank en vrij toeleven naar de Europe Play-Offs.

POLL: Club moet tijdens de interland-break van coach wisselen ...

Meest recent

Anderlecht-bestuur stelt eisen: Hasi móét deze speler opstellen

Het bestuur van Anderlecht oefent druk uit op coach Besnik Hasi om Jan-Carlo Simic vaker op te ...

18
18
Italiaanse pers lyrisch na optreden 'echte leider' Lukaku

SSC Napoli blijft voorlopig stevig aanklampen in de Italiaanse titelstrijd. Zondagavond won de ploeg ...

5
5
Kranten duiden grote uitblinker aan na triomftocht Club

Club Brugge kan met een tevreden gevoel terugblikken op zijn start van de nacompetitie. Blauw-Zwart ...

87
87
Genk genekt door arbitrage? Ex-scheidsrechter reageert

Leider KRC Genk is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. De Limburgers ...

69
69
Analisten trekken keiharde conclusie Anderlecht: "Zover is het gekomen"

RSC Anderlecht is met een uitschuiver aan de Champions' Play-Offs begonnen. De recordkampioen ...

196
196
Mechele verbaast zich compleet over Anderlecht:

Club Brugge heeft zondagnamiddag zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het nam ...

246
246
Garcia doet boekje open over 'gouden generatie' Duivels

Rudi Garcia kan tevreden terugblikken op zijn eerste interlandbreak als bondscoach van de Rode ...

203
203
Karetsas: "We maken hier een statement"

Wat een week heeft Konstantinos Karetsas beleefd. Het 17-jarige toptalent debuteerde voor ...

80
80
Mijlpaal Lukaku bezorgt Napoli zege in topper

In de Serie A heeft Napoli zondagavond een uitstekende zaak gedaan. Het pakte de drie punten in de ...

66
66
Euvrard ziet wederopstanding Dender, Simons ontgoocheld

De laatste wedstrijd van de eerste speeldag in de Europe Play-Off heeft eindelijk een winnaar ...

27
27
Milicevic blijft optimistisch ondanks pandoering

AA Gent wist zich voor de eerste keer sinds 2019 nog eens te plaatsen voor de Champions' Play-Off, ...

120
120
Fink op de rem: "We zijn nog steeds geen titelfavoriet"

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off heeft meteen voor afscheiding gezorgd. De top drie won ...

70
70
Ex-ref velt oordeel over afgekeurde goal/penalty Genk

KRC Genk is zondag aan zijn Champions' Play-Off begonnen met een klinkende overwinning. Het legde AA ...

358
358
Dender klopt Westerlo en mengt zich in strijd om Europa

De Europe Play-Off is dit weekend nog wat spannender geworden. Na twee gelijke spelen in de vorige ...

64
64
Cercle Brugge baalt: "Dat ligt aan deze play-offs"

Cercle Brugge speelde 2-2 tegen KV Kortrijk, waardoor STVV in de Relegation Play-Offs dé ...

295
295
Straf! Ongenaakbaar Racing Genk overleeft dubbele deceptie

Ook Racing Genk is zijn Play-Offs begonnen met een perfect rapport. De Limburgers weigerden vanavond ...

255
255
Jashari steekt mes wat dieper bij Anderlecht: "Eigenlijk..."

Ardon Jashari heerste weer op het middenveld bij Club Brugge. De Zwitser won met Blauw-Zwart ...

709
709
Ongelooflijke VAR-fase in Genk-Gent: "VARhaeghe"

KRC Genk is aan de winnende hand tegen AA Gent. In de eerste helft was het plots alle hens aan dek ...

372
372
Manchester City zet volgende stap voor troostprijs

In Engeland geen competitievoetbal dit weekend. Wel de kwartfinales van de FA Cup en dit ...

63
63
Hey en Dolberg leggen vinger op de wonde na kansloos verlies

RSC Anderlecht streed voor wat het waard was, maar verloos kansloos met 2-0 van Club Brugge. Niemand ...

611
611

Meer sportnieuws