Club Brugge onderuit gehaald: "Spelers wanen zich sterretjes"

door
Club Brugge onderuit gehaald:

Ronny Deila heeft het uiteindelijk geen jaar kunnen uithouden als hoofdcoach van Club Brugge. De Noorse trainer werd daags na de nederlaag op STVV de laan uitgestuurd. Een ontslag dat in de sterren stond geschreven, al lag de oorzaak niet volledig bij Deila zelf.

De feiten spelen uiteraard in het nadeel van de trainer. Zo waren de resultaten ronduit ondermaats en ook het geleverde spel was veel te wisselvallig. Bovendien leek Deila last te hebben van de interne en externe druk in Brugge. Zijn relatie met het bestuur raakte overigens verzuurd en zijn krediet bij de achterban was verdwenen.

LEES OOK Het Hasi-effect? Albert duidelijk over titelkansen Anderlecht

Maar er waren ook zaken in zijn nadeel waar de trainer zelf weinig invloed op had. Het wegvallen van Vincent Mannaert als zijn klankbord bijvoorbeeld. De vele verschuivingen binnen de bestuurskamer na het vertrek van de CEO, speelden ook niet bepaald in het voordeel van de coach.

Vedette-gedrag

Daarnaast beweerden de spelers wel dat zij achter hun trainer bleven staan, maar op het veld was daar veel te weinig van te merken. Weinig sterkhouders slaagden erin een constant niveau vast te houden. Ook de inzet was op bepaalde momenten gewoonweg te weinig bij verschillende bepalende krachten.

Analist Philippe Albert toont zich dan ook scherp voor de Brugse selectie. "Deila heeft nood aan een ontvankelijke spelersgroep. Die had hij bij Standard, maar niet in Brugge", klinkt het bij La Tribune. "Hij kreeg er spelers die zich sterretjes waanden. Die als ze niet wilden spelen er niets om gaven en hun persoonlijke kaart trokken. Zoals Antonio Nusa en Andreas Skov Olsen."

Monumentale blunders

LEES OOK Advies voor Garcia: opvallende naam op middenveld?

Aan talent nochtans geen gebrek bij jongens als Nusa en Skov Olsen. Maar de drang om te winnen ontbreekt veel te vaak. Bovendien werd het seizoen ook nog eens gekenmerkt door een pak individuele fouten, doorgaans met verstrekkende gevolgen. "Op defensief vlak hebben de Bruggelingen monumentale blunders gemaakt. En ze hebben ook veel punten verspeeld in de slotfases van hun wedstrijden. De spelers zijn verantwoordelijk. Zij moeten in de spiegel kijken. Deila is niet de enige schuldige", aldus Albert.

POLL: De kwaliteit in de Brugse selectie wordt overschat ...

Meest recent

Kompany in zak en as na clash met Siebe Van der Heyden

Vincent Kompany won met Bayern München met 3-2 van het Sankt Pauli van Alexander Blessin ...

18
18
Ulderink meteen in de clinch met twee Antwerp-spelers

Royal Antwerp FC is onder Andries Ulderink op een valse noot begonnen. The Great Old ging met de ...

127
127
Ferme aardverschuiving Openda en Vermeeren

Loïs Openda en Arthur Vermeeren maken een aardverschuiving mee bij RB Leipzig. De Duitse club ...

19
19
Binnenkort Duivelse tandem Lukaku - Defour langs de lijn?

Afgelopen week kwam het nieuws naar buiten dat Romelu Lukaku aan zijn trainerscursus zal beginnen. ...

33
33
"Goed dat Antwerp een pak slaag krijgt"

Royal Antwerp FC begon aan de Champions Play-Offs met een 5-1 nederlaag tegen Union SG. The Great ...

129
129
‘Real Madrid ontvangt bod van 300 (!) miljoen euro’

Na de transfer van Neymar van FC Barcelona naar PSG voor 222 miljoen euro staat de mercato op zijn ...

116
116
Kuyt gooit de handdoek en doet deprimerende uitspraak

Game over. Beerschot zakt naar de Challenger Pro League, is het niet vandaag dan is het wellicht ...

345
345
Zorgt Club Brugge voor de genadeklap bij Antwerp FC?

Is de crisis stilaan een feit bij Royal Antwerp FC? Het lijkt er toch wel op. De 5-1-nederlaag kwam ...

298
298
'Enorme verrassing in de basisploeg Anderlecht'

RSC Anderlecht speelt om 13u30 zijn eerste match van deze Play-Offs op het veld van Club Brugge. ...

573
573
Gigantische domper voor Union SG in play-offs?

Union SG won knap met 5-1 van een alweer zeer pover Royal Antwerp FC. Daar moet de sportieve cel ...

64
64
Trossard merkt straf feit op bij Genk: "Gebeurt niet zomaar"

KRC Genk begint vandaag aan zijn Play-Offs. De Genkse fans gingen gisteren op training de spelers ...

132
132
'Club Brugge haalt geheime transfertruc van stal'

Club Brugge speurt heel de wereld rond naar versterking. Blauw-Zwart kijkt ook in Kroatië. Daar ...

419
419
Zorgen twee uitblinkers voor Genks sprookje in Play-Offs?

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding. Vorige week maakten we daarover al specials met de ...

146
146
Anderlecht dwingt Hasi in een hoek: nu moet hij leveren

RSC Anderlecht stelde Besnik Hasi aan als nieuwe trainer. Bij enkele waarnemers van het Belgische ...

152
152
Wie wint de ultieme spitsenstrijd? Strijd barst los in PO’s

De Play-Offs staan voor de deur. Het is aan de topspitsen van onze competitie om daarin het verschil ...

84
84
Nieuwe teleurstelling Duivels: "Ik wil hun selectie halen"

Met Senne Lammens, Nicolas Raskin en Jorthy Mokio haalde Rudi Garcia deze maand enkele nieuwe ...

177
177
David geeft uitleg bij bizarre fase: "Ik werd alleen bozer"

Union SG ging op de laatste speeldag van de reguliere competitie onderuit in Genk, maar die ...

36
36
Real komt met de schrik vrij, titelfeest PSG uitgesteld

In La Liga heeft Real Madrid zich voorlopig weer naast FC Barcelona aan de leiding genesteld. De ...

56
56
Union maakt gehakt van Antwerp en is voorlopig tweede

Union SG heeft in de openingsmatch van de Champions' Play-Off meteen een fors statement gemaakt. De ...

220
220
Ontslag op komst? Peter Maes verdedigt zich

Terwijl Maarten Martens met AZ en Carl Hoefkens met NAC Breda de voorbije maanden al mooie dingen ...

132
132

Meer sportnieuws