Nieuwe RWDM-soap: bizar ontslag krijgt juridisch staartje

door
Nieuwe RWDM-soap: bizar ontslag krijgt juridisch staartje

RWDM maakte in de voorbije maanden allesbehalve een goede beurt. De Brusselse promovendus stelde sportief diep teleur en beëindigde de reguliere competitie als rode lantaarn. Daarnaast ging de campagne gepaard met heel wat extra sportieve problemen, wat sinds donderdag opnieuw het geval is.

De Molenbeekse club bekleedt een prominente plaats binnen de geschiedenis van het Belgische voetbal, maar ging in 2002 failliet. Enkele jaren later werd echter een doorstart gemaakt onder het stamnummer van Standaard Wetteren. En eind vorig seizoen werd uiteindelijk de terugkeer op het hoogste niveau gevierd.

LEES OOK 'Standard pakt door: miljoenentransfer op komst'

Maar die promotie is allerminst een succes. Ondanks een degelijke start van de campagne, ging de motor bij RWDM al snel aan het sputteren. Uiteindelijk behaalden de Brusselaars in de reguliere competitie amper 23 punten op 90, waardoor ze op de allerlaatste plaats eindigden.

Ontslag vanwege ... shirtje

En ook naast het veld maakte RWDM allerminst een goede beurt. Verkeerde aanstellingen binnen de sportieve omkadering, protesterende supporters, bedenkelijke transfers, ... het was de voorbije maanden schering en inslag. Donderdag kwam daar nog een extra episode bovenop.

Zo liet RWDM weten dat het Moussa Sissako per direct aan de kant heeft geschoven. En dat om een bizarre reden. De verdediger revalideert momenteel van een blessure en deelde daarvan beelden op zijn sociale media-kanalen. Dat deed hij echter in een shirt van KV Kortrijk, de club waar zijn broer werkzaam is.

Juridisch advies

LEES OOK Dender klopt Westerlo en mengt zich in strijd om Europa

Volgens de club was dit echter totaal ongepast. KVK is immers één van de drie concurrenten in de Play-Downs. En dus was het volgens RWDM een geldige reden om Sissako te ontslaan. Maar de huurling van het Russische Sochi legt zich daar niet zomaar bij neer.

Vanuit de entourage vermoedt men immers dat RWDM gewoonweg zijn salaris wou uitsparen, vermits hij door zijn blessure toch niet meer in actie zal komen. Volgens Het Laatste Nieuws ging hij dan ook aankloppen bij sportersvakbond 'United Athlete' voor juridisch advies. De kans is dus reëel dat de zaak voor de rechtbank zal verschijnen.

POLL: Begrijpt u de actie van RWDM?

Meest recent

Mechele verbaast zich compleet over Anderlecht:

Club Brugge heeft zondagnamiddag zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het nam ...

105
105
Garcia doet boekje open over 'gouden generatie' Duivels

Rudi Garcia kan tevreden terugblikken op zijn eerste interlandbreak als bondscoach van de Rode ...

82
82
Karetsas: "We maken hier een statement"

Wat een week heeft Konstantinos Karetsas beleefd. Het 17-jarige toptalent debuteerde voor ...

48
48
Mijlpaal Lukaku bezorgt Napoli zege in topper

In de Serie A heeft Napoli zondagavond een uitstekende zaak gedaan. Het pakte de drie punten in de ...

49
49
Euvrard ziet wederopstanding Dender, Simons ontgoocheld

De laatste wedstrijd van de eerste speeldag in de Europe Play-Off heeft eindelijk een winnaar ...

15
15
Milicevic blijft optimistisch ondanks pandoering

AA Gent wist zich voor de eerste keer sinds 2019 nog eens te plaatsen voor de Champions' Play-Off, ...

81
81
Fink op de rem: "We zijn nog steeds geen titelfavoriet"

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off heeft meteen voor afscheiding gezorgd. De top drie won ...

53
53
Ex-ref velt oordeel over afgekeurde goal/penalty Genk

KRC Genk is zondag aan zijn Champions' Play-Off begonnen met een klinkende overwinning. Het legde AA ...

305
305
Dender klopt Westerlo en mengt zich in strijd om Europa

De Europe Play-Off is dit weekend nog wat spannender geworden. Na twee gelijke spelen in de vorige ...

56
56
Cercle Brugge baalt: "Dat ligt aan deze play-offs"

Cercle Brugge speelde 2-2 tegen KV Kortrijk, waardoor STVV in de Relegation Play-Offs dé ...

251
251
Straf! Ongenaakbaar Racing Genk overleeft dubbele deceptie

Ook Racing Genk is zijn Play-Offs begonnen met een perfect rapport. De Limburgers weigerden vanavond ...

245
245
Jashari steekt mes wat dieper bij Anderlecht: "Eigenlijk..."

Ardon Jashari heerste weer op het middenveld bij Club Brugge. De Zwitser won met Blauw-Zwart ...

637
637
Ongelooflijke VAR-fase in Genk-Gent: "VARhaeghe"

KRC Genk is aan de winnende hand tegen AA Gent. In de eerste helft was het plots alle hens aan dek ...

341
341
Manchester City zet volgende stap voor troostprijs

In Engeland geen competitievoetbal dit weekend. Wel de kwartfinales van de FA Cup en dit ...

59
59
Hey en Dolberg leggen vinger op de wonde na kansloos verlies

RSC Anderlecht streed voor wat het waard was, maar verloos kansloos met 2-0 van Club Brugge. Niemand ...

558
558
Tzolis geeft reden voor woede-uitbarsting na wissel

Club Brugge is met een overtuigende overwinning begonnen aan de Champions' Play-Offs. De ...

1073
1073
Barça overtuigend leider, Atalanta verbrodt titelkansen

FC Barcelona heeft de macht terug gegrepen in La Liga. De Catalanen wonnen op eigen veld met ...

33
33
Coosemans haalt verschroeiend uit na afgang Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zijn start van de Champions' Play-Offs gemist. De Brusselaars speelden ...

344
344
Patro en Club Luik delen de koek na geanimeerde Maasderby

In de Challenger Pro League heeft Club Luik op de valreep een punt gepakt in de Maasderby. Patro ...

30
30
Knotsgek degradatieduel levert Cercle Brugge kopzorgen op

Na een onwaarschijnlijke slotfase blijft KV Kortrijk in leven. De Kerels leken met een man minder ...

242
242

Meer sportnieuws