Pijnlijke soap Union: tribuneklant Burgess toch níét geschorst

door
Pijnlijke soap Union: tribuneklant Burgess toch níét geschorst

Union SG zit momenteel in de hoek waar de klappen vallen. De Brusselaars verloren zondag met 2-3 van Cercle Brugge en blijven daardoor achter met 0 op 6 in de Champions' Play-Offs. Als klap op de vuurpijl is er ook nog een heuse soap ontstaan rond Christian Burgess.

De winnaar van de reguliere competitie had tijdens de openingsspeeldag van de PO's al met 1-0 verloren op het veld van KRC Genk. En die trip leverde de Brusselaars nog meer kopzorgen op. Zo zagen ze hun sterkhouder Burgess in de slotfase nog uitvallen.

LEES OOK Statistische bom in JPL: Club op 1, twee toppers in nesten

De defensieve steunpilaar gooide de bal bij een inworp immers van dichtbij in het gezicht van Genk-spits Tolu Arokodare en kreeg prompt een rode kaart. De wedstrijdleiding oordeelde dan ook dat hij de bal bewust in het aangezicht van zijn tegenstander wierp. En die redenering werd ook gevolgd door het bondsparket.

Union in beroep

Zo kreeg de Engelsman een extra sanctie opgelegd van twee speeldagen schorsing effectief. Union legde zich daar echter niet bij neer en ging in beroep bij het Disciplinair Comité. Daar werd de sanctie teruggebracht naar één speeldag effectief en eentje voorwaardelijk.

Union ging hier wel mee akkoord. Burgess zou op die manier geschorst zijn tegen Cercle, maar wél speelgerechtigd zijn in de clash met Anderlecht. Zondag nam de Engelsman dan ook plaats in de tribunes. Maar tijdens de partij tegen Groen-Zwart volgde een nieuwe wending.

Bondsparket in beroep

LEES OOK 'Lyon klopt aan voor smaakmakers Union SG en Cercle Brugge'

Onder meer Sporza meldt namelijk dat het bondsparket wel beroep heeft aangetekend tegen de beslissing van het Disciplinair Comité. In principe is de procedure dus nog steeds lopend, waardoor Burgess in afwachting van een uitspraak wél had mogen spelen tegen Cercle.

Union beweert echter dat het pas op de hoogte van de beslissing werd gebracht tijdens de match tegen Cercle. Het laatste woord is dus nog niet gezegd. Maar de kans is groot dat Burgess volgend week tegen Anderlecht opnieuw in de tribune moet plaatsnemen.

POLL: Union gaat de titel nog uit handen geven ...

Meest recent

Waanzinnig programma Barça: Flick steigert

De interlandbreak is nog maar goed en wel ten einde, of het clubvoetbal trekt zich alweer op gang. ...

8
8
De Laet heeft slecht nieuws voor Antwerp

Bij Antwerp hebben ze een drietal weken geleden ook nog ingegrepen. Trainer Jonas De Roeck werd op ...

88
88
'El Khannouss maakt in de zomer nieuwe toptransfer'

Vorige zomer moesten ze bij KRC Genk afscheid nemen van Bilal El Khannouss. Het goudhaantje koos ...

29
29
Debuut Hasi bij Anderlecht meteen in gedrang?

Bij Anderlecht grepen ze tijdens de interlandbreak nog drastisch in. David Hubert werd op straat ...

172
172
Operatie redding begint voor KVK: "Dan doen we volledig mee"

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich weer op gang na de interlandbreak. Het wordt meteen ...

52
52
Niet alleen door CL: "Club neemt voorsprong op concurrentie"

De voorbije jaren werd al een paar keer geopperd dat Club Brugge weleens op weg zou kunnen zijn om ...

131
131
'Grootmachten in de rij: Antwerp droomt van 25 miljoen'

Bij Antwerp is dezer dagen verkopen het codewoord. Goudhaantjes als Arthur Vermeeren, George ...

234
234
TRANSFERUURTJE: 'Kompany wil shoppen in Genk, Club en Anderlecht dokken'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

189
189
Het is zover: ‘Kevin De Bruyne praat met nieuwe club’

Kevin De Bruyne liet bij de Rode Duivels alwéér zijn klasse zien, maar bij Manchester ...

202
202
Lardot trekt pijnlijke conclusie over Belgische refs

De Belgische refs liggen dit seizoen weer flink onder vuur. Zowel de VAR als de arbiters krijgen ...

137
137
Frank Raes duidt bekerwinnaar aan: “Hij mag winnen!”

RSC Anderlecht nam afscheid van David Hubert en stelde Besnik Hasi aan als nieuwe hoofdtrainer. ...

428
428
DIW slaat weer toe: KDB, Lukaku én Courtois afgemaakt

Thibaut Courtois is terug bij de Rode Duivels. De Ideale Wereld maakte al gretig gebruik van zijn ...

188
188
Drama voor Kompany: twee sterkhouders lange tijd out

Bayern München is klaar voor de laatste rechte lijn van het seizoen. Vincent Kompany wil de ...

77
77
Brazilië huilt na Argentinië-vernedering: "Niet nog eens!"

Brazilië is al jaren in verval. De ooit zo fiere nationale ploeg krijgt de trein maar niet op ...

171
171
Recent ontslagen bij Club Brugge, nu aan de bak bij DAC

Bij Club Brugge vonden er het afgelopen jaar ook heel wat wissels plaats in het sportieve ...

83
83
'Standard onderhandelt met JPL-club omtrent transfer'

Standard heeft Dennis Eckert Ayensa definitief overgenomen. De spits komt voor ongeveer ...

219
219
Mignolet waarschuwt Genk: "Lieten we ook al zien"

Het interlandvoetbal ligt achter de rug en alle focus kan naar de Play-Offs. Wie gaat dit jaar de ...

179
179
Anderlecht: vreemde beslissing Renard wekt grote verbazing op

Olivier Renard kreeg al veel lof, al vonden we die voorlopig toch overdreven. Defensief werd RSCA ...

562
562
Club maakt interland-balans op: één groot vraagteken voor PO's

Club Brugge gaat vanaf komend weekend de strijd met KRC Genk en co aan voor de 20ste landstitel uit ...

174
174
'Genk op recordjacht: transferstrijd Karetsas barst los'

België is sinds vorige week één van zijn grootste talenten definitief kwijt. ...

398
398

Meer sportnieuws