Club Brugge is terug: sterkhouder zet Deila zwaar te kijk

door
Club Brugge is terug: sterkhouder zet Deila zwaar te kijk

Club Brugge heeft zondagavond een statement gemaakt in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart knokte zich namelijk naar een overtuigende 3-1-overwinning tegen rivaal RSC Anderlecht. Daarbij lieten enkele onverwachte spelers een sterke indruk achter.

Bij het ingaan van de nacompetitie leek Club nog op sterven na dood. Het had de reguliere competitie afgesloten met een zoveelste nederlaag en begon daardoor slechts als vierde aan de eindstrijd. Die verliespartij op het veld van STVV betekende ook het einde van de samenwerking met coach Ronny Deila. Maar momenteel lijkt dat geen slechte zaak voor Blauw-Zwart.

LEES OOK Club maakt interland-balans op: één groot vraagteken voor PO's

Vlak na zijn aanstelling als interim-hoofdcoach kreeg Nicky Hayen al de complimenten dat hij voor meer duidelijkheid zorgde ten opzichte van zijn spelers. En hij kreeg zichtbaar weer meer vechtlust in de groep. Daarnaast maken verschillende spelers ook individueel een betere indruk onder Hayen. Tegen Anderlecht bijvoorbeeld, was Raphael Onyedika de gevierde man.

Revanche van Onyedika

De Nigeriaan scoorde niet alleen twee keer, hij domineerde ook het middenveld van Anderlecht. En dat terwijl Deila het totaal niet in hem zag zitten. "Deila was geen fan van hem, maar Hayen gaf hem opnieuw vertrouwen. Onyedika bedankte zijn coach voor dat vertrouwen door twee keer te scoren als defensieve middenvelder. Hij bewees dat Deila het fout had", schrijft men bij La Dernière Heure.

Ook bij Het Laatste Nieuws snapt men niet dat Onyedika zo makkelijk werd opgegeven door de Noorse trainer. "Oké, de Nigeriaan heeft zijn gebreken. Aan de bal is het niet altijd zuiver en positioneel durft hij al eens een verkeerde richting inslaan, maar máák hem dan toch beter. Onyedika is nog altijd maar 22."

Te lang gewacht?

LEES OOK 'Club Brugge krijgt belangrijke update uit ziekenboeg'

Onyedika is echter niet de enige die zijn niveau heeft kunnen opkrikken. Ook al is het maar een momentopname, heel Club Brugge lijkt er wel op vooruit gegaan sinds de trainerswissel. "Dit is het Club Brugge dat de fans willen zien. Dan kan je je de vraag stellen of ze Deila niet eerder hadden moeten ruilen voor Hayen. Van Parker hebben ze toegegeven dat hij een miscast was, ik weet niet of ze dat nog gaan doen voor Deila", stelt analist René Vandereycken bij Het Nieuwsblad.

POLL: Club heeft te lang aan Deila vast gehouden ...

Meest recent

Ulderink meteen in de clinch met twee Antwerp-spelers

Royal Antwerp FC is onder Andries Ulderink op een valse noot begonnen. The Great Old ging met de ...

53
53
Ferme aardverschuiving Openda en Vermeeren

Loïs Openda en Arthur Vermeeren maken een aardverschuiving mee bij RB Leipzig. De Duitse club ...

16
16
Binnenkort Duivelse tandem Lukaku - Defour langs de lijn?

Afgelopen week kwam het nieuws naar buiten dat Romelu Lukaku aan zijn trainerscursus zal beginnen. ...

26
26
"Goed dat Antwerp een pak slaag krijgt"

Royal Antwerp FC begon aan de Champions Play-Offs met een 5-1 nederlaag tegen Union SG. The Great ...

119
119
‘Real Madrid ontvangt bod van 300 (!) miljoen euro’

Na de transfer van Neymar van FC Barcelona naar PSG voor 222 miljoen euro staat de mercato op zijn ...

101
101
Kuyt gooit de handdoek en doet deprimerende uitspraak

Game over. Beerschot zakt naar de Challenger Pro League, is het niet vandaag dan is het wellicht ...

322
322
Zorgt Club Brugge voor de genadeklap bij Antwerp FC?

Is de crisis stilaan een feit bij Royal Antwerp FC? Het lijkt er toch wel op. De 5-1-nederlaag kwam ...

284
284
'Enorme verrassing in de basisploeg Anderlecht'

RSC Anderlecht speelt om 13u30 zijn eerste match van deze Play-Offs op het veld van Club Brugge. ...

543
543
Gigantische domper voor Union SG in play-offs?

Union SG won knap met 5-1 van een alweer zeer pover Royal Antwerp FC. Daar moet de sportieve cel ...

64
64
Trossard merkt straf feit op bij Genk: "Gebeurt niet zomaar"

KRC Genk begint vandaag aan zijn Play-Offs. De Genkse fans gingen gisteren op training de spelers ...

126
126
'Club Brugge haalt geheime transfertruc van stal'

Club Brugge speurt heel de wereld rond naar versterking. Blauw-Zwart kijkt ook in Kroatië. Daar ...

412
412
Zorgen twee uitblinkers voor Genks sprookje in Play-Offs?

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding. Vorige week maakten we daarover al specials met de ...

141
141
Anderlecht dwingt Hasi in een hoek: nu moet hij leveren

RSC Anderlecht stelde Besnik Hasi aan als nieuwe trainer. Bij enkele waarnemers van het Belgische ...

150
150
Wie wint de ultieme spitsenstrijd? Strijd barst los in PO’s

De Play-Offs staan voor de deur. Het is aan de topspitsen van onze competitie om daarin het verschil ...

84
84
Nieuwe teleurstelling Duivels: "Ik wil hun selectie halen"

Met Senne Lammens, Nicolas Raskin en Jorthy Mokio haalde Rudi Garcia deze maand enkele nieuwe ...

177
177
David geeft uitleg bij bizarre fase: "Ik werd alleen bozer"

Union SG ging op de laatste speeldag van de reguliere competitie onderuit in Genk, maar die ...

36
36
Real komt met de schrik vrij, titelfeest PSG uitgesteld

In La Liga heeft Real Madrid zich voorlopig weer naast FC Barcelona aan de leiding genesteld. De ...

55
55
Union maakt gehakt van Antwerp en is voorlopig tweede

Union SG heeft in de openingsmatch van de Champions' Play-Off meteen een fors statement gemaakt. De ...

218
218
Ontslag op komst? Peter Maes verdedigt zich

Terwijl Maarten Martens met AZ en Carl Hoefkens met NAC Breda de voorbije maanden al mooie dingen ...

128
128
Essevee zet RWDM onder druk, Beveren zeker van play-offs

De Challenger Pro League zit in zijn laatste rechte lijn. Zulte Waregem hield zaterdagavond de ...

150
150

Meer sportnieuws