El Hadj doet Anderlecht-boekje open: "Zoiets wil niemand"

door
El Hadj doet Anderlecht-boekje open:

KRC Genk is uitstekend aan de Champions' Play-Offs begonnen en maakte al flink indruk in de vernieuwde formatie van coach Wouter Vrancken. Daarnaast zijn enkele spelers weer boven water komen drijven. Anouar Aït El-Hadj bijvoorbeeld, speelde nooit beter in het Genkse shirt.

De Belg met Marokkaanse roots is een jeugdproduct bij RSC Anderlecht. Daar schopte hij het uiteindelijk ook tot de eerste ploeg en onder Vincent Kompany was hij zelfs een tijd lang één van de smaakmakers in het eerste elfal. Maar Aït El Hadj slaagde er niet in om zijn beste niveau vast te houden.

LEES OOK Chery scherprechter in titelduel: "Hij is de beste bij Club"

Geleidelijk aan kwam hij dan ook steeds minder in actie namens Paars-Wit. En toen Kompany vertrok verdween de 21-jarige er helemaal uit beeld. In de wintermercato van 2023 werd dan ook elders een oplossing gezocht. Zo trok de spelmaker/aanvaller op permanente basis naar Genk.

Deel van de groep

Maar die transfer werd aanvankelijk evenwin een succes. In de voorbije wedstrijden is Aït El Hadj weliswaar uitgegroeid weliswaar uitgegroeid tot een vaste basiskracht, lange tijd moest hij ook in Genk echter vrede nemen met een beperkte invallersrol binnen de plannen van Vrancken.

Toch ziet hij zelf een belangrijke verschil met zijn situatie bij RSCA. "Bij Anderlecht was het nog erger: daar zat ik op het eind niet eens meer in de selectie, maar in de tribune. Hier in Genk ben ik op elk moment ten volle deel blijven uitmaken van de groep. In elke wedstrijd bestond de kans dat ik speelminuten zou krijgen. Ik heb bij Anderlecht gedaan wat ik moest doen: vertrekken", klinkt het bij HUMO.

Vertrek door achterpoort

LEES OOK Anderlecht baalt: twee Genk-parels glipten door de handen

Dat hij de club waren hij een groot deel van zijn (sportieve) leven spendeerde door de achterpoort moest verlaten, zit hem natuurlijk wel dwars. "Niemand wil zo moeten vertrekken, zeker niet bij de club waar je een half leven lang gevormd bent als voetballer. Als je jong bent, wil je spelen. Maar vooral: je wilt plezier hebben in wat je doet. Dat was ik kwijt. Om het plezier terug te vinden, moest ik weg. Er was voor mij geen toekomst meer bij Anderlecht: als je niet beloond wordt voor je werk, houdt het op."

POLL: El Hadj zou een basisspeler zijn bij het huidige RSCA ...

Meest recent

Flames-bondscoach Gunnarsdottir: "Ik kan wel huilen"

De Red Flames stonden op het punt om een geweldige stunt te realiseren. Ze gingen minuut 90 in met ...

4
4
Nieuwe mokerslag KVM: "Als ik daar veel over zeg, komt het niet goed"

KV Mechelen heeft vrijdagavond wederom een zware tik gekregen. De Mechelaars gaven op eigen veld ...

11
11
Chery scherprechter in titelduel: "Hij is de beste bij Club"

Behoudens een onwaarschijnlijke ommekeer, zal Antwerp FC ook dit seizoen weer deelnemen aan Play-Off ...

98
98
Ongezien! Stoppen slaan door bij Hasi, spelers moeten ingrijpen

Nog geen week na de cruciale overwinning op het veld van Union SG, heeft KV Mechelen opnieuw steken ...

257
257
'Club-fiasco niet zonder gevolgen: sterspeler weg bij Atalanta'

Atalanta BC incasseerde afgelopen dinsdag een mokerslag door uit de Champions League gewipt te ...

108
108
'Knaltransfer Club in stroomversnelling: Juve opent gesprekken'

Club Brugge is bezig aan een uitstekende campagne in de Champions League. Logischerwijs hebben ...

350
350
'Harde keuzes Hubert: revelatie in problemen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht sneuvelde donderdagavond tegen Fenerbahçe in de Europa League. Een ...

277
277
Storck verrast bij KV Kortrijk: "Beter dan toen"

KV Kortrijk stelde Bernd Storck voor als de nieuwe trainer. De coach moet de Kerels in de Jupiler ...

78
78
Ophef na KV Mechelen - STVV: Hasi woedend op supporter

Een bijzonder pover KV Mechelen speelde 1-1 tegen STVV. De Maneblussers speelden amper iets klaar en ...

385
385
Anderlecht baalt: twee Genk-parels glipten door de handen

KRC Genk is al vele jaren een van de voorbeeldclubs in België inzake jeugdopleiding. De ...

359
359
STVV zadelt KV Mechelen alsnog met kater op

Om 20u45 stond er onderaan het klassement een bijzonder belangrijk duel op het programma: KV ...

126
126
Fink waarschuwt: "Moeilijk om hen te verslaan"

KRC Genk is aan een zeer goed seizoen bezig in de Jupiler Pro League. Ze staan acht punten voor op ...

154
154
RSCA-revelatie: "Voel me meer op mijn gemak op die positie"

Bij RSC Anderlecht heeft Thomas Foket een probleem. Hij is de nummer drie op de rechtsachterpositie. ...

212
212
Zulte Waregem deelt Jong Genk ferme tik uit

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee matchen op het programma. RWDM ontving Francs ...

113
113
Einde verhaal na straf avontuur voor Mertens en Vertonghen?

Jan Vertonghen en Dries Mertens liggen met RSC Anderlecht en Galatasaray uit de Europa League. ...

329
329
Anderlecht is het beu en straft 'fans' tegen Union SG

RSC Anderlecht kende een degelijke Europese campagne, maar een deel van de fans hebben zich dit ...

902
902
Red Flames van hemel naar de hel in extra tijd

De Red Flames begonnen vanavond aan hun nieuw tijdperk. Elisabet Gunnarsdottir werkte haar eerste ...

102
102
Hasi looft pion: "Zo iemand hadden we vorig jaar niet"

Het is duidelijk: Besnik Hasi heeft van hogerhand toch wel een veeg uit de pan gekregen omwille van ...

50
50
Roofe (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Kennen jullie Kemar Roofe nog? De Britse aanvaller speelde jaren geleden voor RSC Anderlecht. Hij ...

42
42
KV Mechelen - STVV: Hasi en Mazzu wisselen één keer

KV Mechelen en STVV openen vanavond de 27ste speeldag in de Jupiler Pro League. Dat is voor de twee ...

36
36

Meer sportnieuws