El Hadj doet Anderlecht-boekje open: "Zoiets wil niemand"

door
El Hadj doet Anderlecht-boekje open:

KRC Genk is uitstekend aan de Champions' Play-Offs begonnen en maakte al flink indruk in de vernieuwde formatie van coach Wouter Vrancken. Daarnaast zijn enkele spelers weer boven water komen drijven. Anouar Aït El-Hadj bijvoorbeeld, speelde nooit beter in het Genkse shirt.

De Belg met Marokkaanse roots is een jeugdproduct bij RSC Anderlecht. Daar schopte hij het uiteindelijk ook tot de eerste ploeg en onder Vincent Kompany was hij zelfs een tijd lang één van de smaakmakers in het eerste elfal. Maar Aït El Hadj slaagde er niet in om zijn beste niveau vast te houden.

LEES OOK TRANSFERUURTJE: 'Kompany wil shoppen in Genk, Club en Anderlecht dokken'

Geleidelijk aan kwam hij dan ook steeds minder in actie namens Paars-Wit. En toen Kompany vertrok verdween de 21-jarige er helemaal uit beeld. In de wintermercato van 2023 werd dan ook elders een oplossing gezocht. Zo trok de spelmaker/aanvaller op permanente basis naar Genk.

Deel van de groep

Maar die transfer werd aanvankelijk evenwin een succes. In de voorbije wedstrijden is Aït El Hadj weliswaar uitgegroeid weliswaar uitgegroeid tot een vaste basiskracht, lange tijd moest hij ook in Genk echter vrede nemen met een beperkte invallersrol binnen de plannen van Vrancken.

Toch ziet hij zelf een belangrijke verschil met zijn situatie bij RSCA. "Bij Anderlecht was het nog erger: daar zat ik op het eind niet eens meer in de selectie, maar in de tribune. Hier in Genk ben ik op elk moment ten volle deel blijven uitmaken van de groep. In elke wedstrijd bestond de kans dat ik speelminuten zou krijgen. Ik heb bij Anderlecht gedaan wat ik moest doen: vertrekken", klinkt het bij HUMO.

Vertrek door achterpoort

LEES OOK Mignolet waarschuwt Genk: "Lieten we ook al zien"

Dat hij de club waren hij een groot deel van zijn (sportieve) leven spendeerde door de achterpoort moest verlaten, zit hem natuurlijk wel dwars. "Niemand wil zo moeten vertrekken, zeker niet bij de club waar je een half leven lang gevormd bent als voetballer. Als je jong bent, wil je spelen. Maar vooral: je wilt plezier hebben in wat je doet. Dat was ik kwijt. Om het plezier terug te vinden, moest ik weg. Er was voor mij geen toekomst meer bij Anderlecht: als je niet beloond wordt voor je werk, houdt het op."

POLL: El Hadj zou een basisspeler zijn bij het huidige RSCA ...

Meest recent

Operatie redding begint voor KVK: "Dan doen we volledig mee"

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich weer op gang na de interlandbreak. Het wordt meteen ...

7
7
Niet alleen door CL: "Club neemt voorsprong op concurrentie"

De voorbije jaren werd al een paar keer geopperd dat Club Brugge weleens op weg zou kunnen zijn om ...

71
71
'Grootmachten in de rij: Antwerp droomt van 25 miljoen'

Bij Antwerp is dezer dagen verkopen het codewoord. Goudhaantjes als Arthur Vermeeren, George ...

154
154
TRANSFERUURTJE: 'Kompany wil shoppen in Genk, Club en Anderlecht dokken'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

138
138
Het is zover: ‘Kevin De Bruyne praat met nieuwe club’

Kevin De Bruyne liet bij de Rode Duivels alwéér zijn klasse zien, maar bij Manchester ...

151
151
Lardot trekt pijnlijke conclusie over Belgische refs

De Belgische refs liggen dit seizoen weer flink onder vuur. Zowel de VAR als de arbiters krijgen ...

105
105
Frank Raes duidt bekerwinnaar aan: “Hij mag winnen!”

RSC Anderlecht nam afscheid van David Hubert en stelde Besnik Hasi aan als nieuwe hoofdtrainer. ...

356
356
DIW slaat weer toe: KDB, Lukaku én Courtois afgemaakt

Thibaut Courtois is terug bij de Rode Duivels. De Ideale Wereld maakte al gretig gebruik van zijn ...

126
126
Drama voor Kompany: twee sterkhouders lange tijd out

Bayern München is klaar voor de laatste rechte lijn van het seizoen. Vincent Kompany wil de ...

69
69
Brazilië huilt na Argentinië-vernedering: "Niet nog eens!"

Brazilië is al jaren in verval. De ooit zo fiere nationale ploeg krijgt de trein maar niet op ...

148
148
Recent ontslagen bij Club Brugge, nu aan de bak bij DAC

Bij Club Brugge vonden er het afgelopen jaar ook heel wat wissels plaats in het sportieve ...

75
75
'Standard onderhandelt met JPL-club omtrent transfer'

Standard heeft Dennis Eckert Ayensa definitief overgenomen. De spits komt voor ongeveer ...

193
193
Mignolet waarschuwt Genk: "Lieten we ook al zien"

Het interlandvoetbal ligt achter de rug en alle focus kan naar de Play-Offs. Wie gaat dit jaar de ...

169
169
Anderlecht: vreemde beslissing Renard wekt grote verbazing op

Olivier Renard kreeg al veel lof, al vonden we die voorlopig toch overdreven. Defensief werd RSCA ...

512
512
Club maakt interland-balans op: één groot vraagteken voor PO's

Club Brugge gaat vanaf komend weekend de strijd met KRC Genk en co aan voor de 20ste landstitel uit ...

164
164
'Genk op recordjacht: transferstrijd Karetsas barst los'

België is sinds vorige week één van zijn grootste talenten definitief kwijt. ...

347
347
'Real vult sterrenensemble aan: dubbelslag in Premier League'

Real Madrid blijft voorlopig op koers om met drie grote prijzen aan de haal te gaan. Desondanks ...

76
76
KRC Genk of Club kampioen? Boeckx fileert titelstrijd

Komend weekend barst de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal los. KRC Genk kan het ...

494
494
'Club Brugge stormt vooruit met De Cuyper-opvolger'

Club Brugge zet sterke stappen in jeugdontwikkeling en talentdetectie, met een focus op Europese ...

345
345
Eerste tweeluik Garcia: twee grote winnaars bij Duivels

Het eerste tweeluik van de Rode Duivels onder het bewind van Rudi Garcia zit erop en dus kunnen de ...

267
267

Meer sportnieuws