'Waanzinnige wending: Brys krijgt nieuwe kans in Kameroen'

door
'Waanzinnige wending: Brys krijgt nieuwe kans in Kameroen'

Op 8 april werd Marc Brys aangesteld als bondscoach van Kameroen en dat was het startsein van een onwaarschijnlijke soap. Onze landgenoot werd de voorbije maanden het middelpunt van een machtsstrijd tussen de Kameroense Minister van Sport en bondsvoorzitter Samuel Eto'o, die deze week helemaal ontplofte.

Dinsdag vond er op het hoofdkwartier van de Kameroense voetbalbond een 'verzoeningsmeeting' plaats en de beelden daarvan gingen de voorbije dagen de hele wereld rond. De meeting liep immers helemaal uit de hand, waarbij een furieuze Eto'o Brys stevig de mantel uitveegde.

Opvolger Brys stapt na 2 dagen alweer op

De ex-trainer van Beerschot en OHL bleef echter stoïcijns onder het geschreeuw van de voormalige steraanvaller van onder meer Barça. Hij koos ervoor om de meeting te verlaten, waarop Eto'o hem toeschreeuwde dat hij niet meer moest terugkomen. Enkele ure later stuurde Fécafoot, de Kameroense bond, een statement de wereld in waarin aangekondigd werd dat Brys vervangen werd.

Martin Ndtoungou werd aangesteld als bondscoach ad interim om de WK-kwalificatiematchen tegen Kaapverdië en Angola in goede banen te leiden, maar Het Laatste Nieuws meldt op gezag van Kameroense bronnen dat die amper twee dagen later zelf alweer opgestapt is. 'Persoonlijke redenen' zouden de aanleiding zijn voor het vertrek van Ndtoungou.

Nieuwe verzoeningspoging in de maak

En zo staat de deur plots toch weer open voor Brys. Diens ontslag leek zo goed als bezegeld, maar hij zou nu toch weer uitgenodigd zijn voor een nieuw gesprek bij de bond op donderdag. Afwachten of het deze keer wel tot een verzoening komt.

De ambtstermijn van Brys in Kameroen is in ieder geval nu al een rollercoaster geweest, nog voor hij zijn eerste wedstrijd gecoacht heeft. En ongetwijfeld is het laatste hoofdstuk in de soap nog niet aangesneden.

POLL: Moet Brys nog terugkeren bij Kameroen?

Meest recent

'KAA Gent-publiekslieveling onthult toekomstplannen'

Matisse Samoise heeft zijn contract verlengd bij KAA Gent. Het jeugdproduct van de Buffalo’s ...

9
9
Vader Talbi doet boekje open over KBVB: "Vraiment triste"

Chemsdine Talbi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. Vooral in de Champions League ...

129
129
‘Recordbrekend bod van 350 miljoen (!) op Real Madrid-ster’

Vinicius Junior liep dan wel de Gouden Bal mis aan Rodri, de Braziliaan wordt gezien als ...

45
45
Seys denkt groots bij Club Brugge: "Misschien met een bonus..."

Club Brugge neemt het in de volgende ronde van de Champions League op tegen het Engelse Aston Villa. ...

142
142
Sadiki geeft dé reden voor vertrek bij Anderlecht

Noah Sadiki speelt zondag met Union SG op het veld van RSC Anderlecht. Dat blijft altijd een ...

157
157
Mazzu uit straffe ambitie: "Alles is mogelijk"

STVV pakte in het slot nog een oververdiend punt tegen KV Mechelen. De Kanaries schieten daar echter ...

87
87
Flames-bondscoach Gunnarsdottir: "Ik kan wel huilen"

De Red Flames stonden op het punt om een geweldige stunt te realiseren. Ze gingen minuut 90 in met ...

53
53
Nieuwe mokerslag KVM: "Als ik daar veel over zeg, komt het niet goed"

KV Mechelen heeft vrijdagavond wederom een zware tik gekregen. De Mechelaars gaven op eigen veld ...

141
141
Chery scherprechter in titelduel: "Hij is de beste bij Club"

Behoudens een onwaarschijnlijke ommekeer, zal Antwerp FC ook dit seizoen weer deelnemen aan Play-Off ...

457
457
Ongezien! Stoppen slaan door bij Hasi, spelers moeten ingrijpen

Nog geen week na de cruciale overwinning op het veld van Union SG, heeft KV Mechelen opnieuw steken ...

481
481
'Club-fiasco niet zonder gevolgen: sterspeler weg bij Atalanta'

Atalanta BC incasseerde afgelopen dinsdag een mokerslag door uit de Champions League gewipt te ...

259
259
'Knaltransfer Club in stroomversnelling: Juve opent gesprekken'

Club Brugge is bezig aan een uitstekende campagne in de Champions League. Logischerwijs hebben ...

657
657
'Harde keuzes Hubert: revelatie in problemen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht sneuvelde donderdagavond tegen Fenerbahçe in de Europa League. Een ...

468
468
Storck verrast bij KV Kortrijk: "Beter dan toen"

KV Kortrijk stelde Bernd Storck voor als de nieuwe trainer. De coach moet de Kerels in de Jupiler ...

103
103
Ophef na KV Mechelen - STVV: Hasi woedend op supporter

Een bijzonder pover KV Mechelen speelde 1-1 tegen STVV. De Maneblussers speelden amper iets klaar en ...

464
464
Anderlecht baalt: twee Genk-parels glipten door de handen

KRC Genk is al vele jaren een van de voorbeeldclubs in België inzake jeugdopleiding. De ...

517
517
STVV zadelt KV Mechelen alsnog met kater op

Om 20u45 stond er onderaan het klassement een bijzonder belangrijk duel op het programma: KV ...

128
128
Fink waarschuwt: "Moeilijk om hen te verslaan"

KRC Genk is aan een zeer goed seizoen bezig in de Jupiler Pro League. Ze staan acht punten voor op ...

212
212
RSCA-revelatie: "Voel me meer op mijn gemak op die positie"

Bij RSC Anderlecht heeft Thomas Foket een probleem. Hij is de nummer drie op de rechtsachterpositie. ...

262
262
Zulte Waregem deelt Jong Genk ferme tik uit

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee matchen op het programma. RWDM ontving Francs ...

132
132

Meer sportnieuws