El Hadj draait KRC Genk een keiharde loer

door
El Hadj draait KRC Genk een keiharde loer

Anouar Ait El Hadj verlaat KRC Genk voor Union SG, waar hij als nieuwe nummer 10 hoopt op meer speeltijd en vertrouwen. Geboren en getogen in Brussel, keert hij terug naar zijn roots om zijn carrière een nieuwe impuls te geven.

Bij Genk kreeg hij te weinig kansen, maar liet hij toch zijn talent zien met enkele sterke prestaties. De Limburgers wilden hem niet laten gaan, maar El Hadj duwde door om te vertrekken.

El Hadj: meer spelen, nummer 10 en terug in Brussel

LEES OOK Statistische bom in JPL: Club op 1, twee toppers in nesten

Na anderhalve maand onderhandelen hebben KRC Genk en Union SG eindelijk een akkoord bereikt over de transfer van Anouar Ait El Hadj.

De Brusselaars betalen tussen de 1,5 en 2 miljoen euro voor de technisch begaafde aanvallende middenvelder, die de nieuwe nummer 10 van het team moet worden. 

LEES OOK Thorsten Fink verbaast met oproep aan JPL-refs

El Hadj heeft een vierjarig contract getekend in het Dudenpark en zal de taak krijgen om het aanstaande vertrek van Cameron Puertas op te vangen.

De Belgisch-Marokkaanse speler hoopt bij Union meer speeltijd en vertrouwen te krijgen dan bij Genk. Daarnaast is El Hadj, geboren in Molenbeek, verheugd om terug te keren naar Brussel, waar hij is opgegroeid en waar zijn familie woont.

El Hadj wilde vertrekken, Genk wilde hem houden

Nochtans wilde Genk Anouar Ait El Hadj niet laten gaan. De club haalde hem in 2022 als de beoogde opvolger van Bilal El Khannouss en had nog plannen met hem.

Volgens L’Avenir zag Genk hem als onderdeel van een indrukwekkende driehoek met El Khannouss en Zakaria El Ouahdi. Het was echter El Hadj zelf die aandrong op een vertrek.

Hij vond dat hij te weinig kansen kreeg bij Genk, waar hij vorig seizoen slechts tien keer aan de aftrap stond in de Jupiler Pro League en slechts 10% van de speeltijd kreeg in de reguliere competitie.

El Hadj was ongelukkig bij Genk: “Het was lastig”

Vorig seizoen kreeg Anouar Ait El Hadj weinig speeltijd bij KRC Genk en leek hij lange tijd zelfs bijna afgeschreven in Limburg. In een interview met HUMO gaf hij aan dat zijn tijd bij Genk niet gemakkelijk is geweest, maar dat hij er veel van heeft geleerd.

“Soms verdiende ik het om te spelen, maar kreeg ik de kans niet: dat was lastig”, verklaarde hij.

Hoewel hij de mogelijkheid had om te revolteren, heeft hij dat niet gedaan omdat hij op elk moment volledig deel uitmaakte van de groep. “In elke wedstrijd bestond de kans dat ik speelminuten zou krijgen.”

Het duurde tot begin maart voordat hij opnieuw van zich deed spreken met een sterke prestatie tegen Standard, waarin hij de matchwinnaar was met een beslissend doelpunt. Daarna zette hij door met goede prestaties en meer doelpunten.

Toch was hij niet helemaal tevreden met zijn situatie bij Genk, omdat hij niet het vertrouwen en de speeltijd krijgt die hij graag had gewild.

El Hadj heeft het ideale profiel voor Union SG

Met zijn grote motor en technische capaciteiten heeft Anouar Ait El-Hadj het ideale profiel om de ploeg van de nieuwe coach Sebastien Pocognoli te versterken.

Tijdens de laatste maanden van de competitie heeft El Hadj laten zien wat hij in huis heeft als aanvallende middenvelder bij KRC Genk, waar hij tussen de linies kon opereren en een vrije rol kreeg.

Hij gedijt graag in de pocket, waar hij van links naar rechts kan zwerven en van daaruit zijn acties kan maken. Bovendien is El Hadj fysiek sterk en beschikt hij over een groot loopvermogen, wat cruciaal is in het spelsysteem van Union.

“Ik vind dat Anouar een heel complete voetballer is”, zei Jonas De Roeck, die bij Anderlecht nauw samenwerkte met El Hadj, in Het Nieuwsblad. “Een moderne middenvelder, die technisch sterk is én een enorme motor heeft."

"Mensen onderschatten zijn fysieke kwaliteiten vaak, maar die zijn echt top. Ik ben er rotsvast van overtuigd dat hij alles heeft om het te maken op het allerhoogste niveau in België en wie weet op termijn zelfs in het buitenland.”

POLL: Heeft El Hadj de juiste beslissing genomen?

Meest recent

'El Khannouss maakt in de zomer nieuwe toptransfer'

Vorige zomer moesten ze bij KRC Genk afscheid nemen van Bilal El Khannouss. Het goudhaantje koos ...

0
0
Debuut Hasi bij Anderlecht meteen in gedrang?

Bij Anderlecht grepen ze tijdens de interlandbreak nog drastisch in. David Hubert werd op straat ...

48
48
Operatie redding begint voor KVK: "Dan doen we volledig mee"

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich weer op gang na de interlandbreak. Het wordt meteen ...

23
23
Niet alleen door CL: "Club neemt voorsprong op concurrentie"

De voorbije jaren werd al een paar keer geopperd dat Club Brugge weleens op weg zou kunnen zijn om ...

89
89
'Grootmachten in de rij: Antwerp droomt van 25 miljoen'

Bij Antwerp is dezer dagen verkopen het codewoord. Goudhaantjes als Arthur Vermeeren, George ...

175
175
TRANSFERUURTJE: 'Kompany wil shoppen in Genk, Club en Anderlecht dokken'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

161
161
Het is zover: ‘Kevin De Bruyne praat met nieuwe club’

Kevin De Bruyne liet bij de Rode Duivels alwéér zijn klasse zien, maar bij Manchester ...

174
174
Lardot trekt pijnlijke conclusie over Belgische refs

De Belgische refs liggen dit seizoen weer flink onder vuur. Zowel de VAR als de arbiters krijgen ...

113
113
Frank Raes duidt bekerwinnaar aan: “Hij mag winnen!”

RSC Anderlecht nam afscheid van David Hubert en stelde Besnik Hasi aan als nieuwe hoofdtrainer. ...

387
387
DIW slaat weer toe: KDB, Lukaku én Courtois afgemaakt

Thibaut Courtois is terug bij de Rode Duivels. De Ideale Wereld maakte al gretig gebruik van zijn ...

142
142
Drama voor Kompany: twee sterkhouders lange tijd out

Bayern München is klaar voor de laatste rechte lijn van het seizoen. Vincent Kompany wil de ...

70
70
Brazilië huilt na Argentinië-vernedering: "Niet nog eens!"

Brazilië is al jaren in verval. De ooit zo fiere nationale ploeg krijgt de trein maar niet op ...

157
157
Recent ontslagen bij Club Brugge, nu aan de bak bij DAC

Bij Club Brugge vonden er het afgelopen jaar ook heel wat wissels plaats in het sportieve ...

80
80
'Standard onderhandelt met JPL-club omtrent transfer'

Standard heeft Dennis Eckert Ayensa definitief overgenomen. De spits komt voor ongeveer ...

206
206
Mignolet waarschuwt Genk: "Lieten we ook al zien"

Het interlandvoetbal ligt achter de rug en alle focus kan naar de Play-Offs. Wie gaat dit jaar de ...

174
174
Anderlecht: vreemde beslissing Renard wekt grote verbazing op

Olivier Renard kreeg al veel lof, al vonden we die voorlopig toch overdreven. Defensief werd RSCA ...

532
532
Club maakt interland-balans op: één groot vraagteken voor PO's

Club Brugge gaat vanaf komend weekend de strijd met KRC Genk en co aan voor de 20ste landstitel uit ...

169
169
'Genk op recordjacht: transferstrijd Karetsas barst los'

België is sinds vorige week één van zijn grootste talenten definitief kwijt. ...

366
366
'Real vult sterrenensemble aan: dubbelslag in Premier League'

Real Madrid blijft voorlopig op koers om met drie grote prijzen aan de haal te gaan. Desondanks ...

80
80
KRC Genk of Club kampioen? Boeckx fileert titelstrijd

Komend weekend barst de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal los. KRC Genk kan het ...

510
510

Meer sportnieuws