Kranten duiden grote uitblinker aan vlak na Supercup

door
Kranten duiden grote uitblinker aan vlak na Supercup

Een week voor de eerste competitiematchen, is het Belgische voetbalseizoen officieel op gang getrapt. Landskampioen Club Brugge vormde immers de gastheer van de traditionele Supercup. Het was echter bekerwinnaar Union SG dat aan het langste einde trok: 1-2.

De vicekampioen speelde een sterke match in het Jan Breydel-stadion en trok de goede lijn van vorig seizoen door. Nochtans had Union in het tussenseizoen opnieuw afscheid moeten nemen van zijn trainer. Alexander Blessin trok immers naar Sankt Pauli en werd vervangen door de relatief onervaren Sébastien Pocognoli.

Daarnaast werden ook sterkhouders Mohamed Amoura en Gustaf Nilsson uitgezwaaid. Maar Union kon tot dusver wel zijn andere smaakmakers aan boord houden. Regerend 'Speler van het Jaar' Cameron Puertas bijvoorbeeld. En de draaischijf was meteen op de afspraak bij de Brusselaars.

Ook verbale leider

Puertas zorgde van op de stip voor de 0-1 en lag ook aan de basis van het tweede doelpunt. De reacties op de krantenwebsites zijn dan ook erg lovend. "Hij was altijd op zijn gemak op technisch vlak en opende de score met wat geluk na een penalty. Hij was het ook die de 0-2 inleidde met een fraaie vrije trap", stelt La Dernière Heure.

Bij Het Nieuwsblad zag men hoe de Spaanse Zwitser zich ook verbaal liet gelden. "Stak erbovenuit. Was streng voor zijn ploegmaats en gaf veel uitbranders omdat hij wou dat zijn teamgenoten er korter op zouden zitten. Scoorde vanop de stip de 0-1 en pakte nog maar eens uit met een goede vrije trap. In de rebound viel de 0-2. Kabangu miste zijn perfecte voorzet voor de 0-3 nog."

Zomerse toptransfer?

De vraag is evenwel hoe lang Union nog kan genieten van zijn draaischijf. Na zijn goede prestaties kan Puertas immers rekenen op de nodige interesse. Met name Borussia Mönchengladbach zou stevig aan zijn mouw trekken. Na de wedstrijd verklaarde de spelmaker voor de camera's van DAZN dat hij nog geen beslissing heeft genomen. Maar hij voegde er wel aan toe dat er bepaalde afspraken zijn gemaakt met het bestuur. Lees: bij een aanvaardbare transfersom mag hij vertrekken.

POLL: Puertas is klaar voor een topcompetitie ...

Meest recent

'Anderlecht dicht bij 'nieuwe Suarez': transferprijs gelekt'

RSC Anderlecht maakt zich op voor enkele belangrijke wedstrijden, met de bekerfinale van 4 mei als ...

37
37
'Zulte Waregem pakt uit met straffe transfer'

Komend weekend kent de Challenger Pro League zijn ontknoping. Zulte Waregem hoopt nog altijd om ...

46
46
Joos vindt deze Club Brugge-pion grof onderschat

Club Brugge is er vorig weekend in geslaagd om de titelstrijd weer helemaal open te gooien. Het ...

216
216
Tielemans maakt grote indruk: "Hij is sensationeel"

Aston Villa is dinsdagavond nog dicht bij een stunt gekomen in de Champions League. Het leek ...

39
39
Tielemans en Duranville bepalend, PSG en Barça houden nét stand

Het is een spectaculaire avond geworden in de Champions League, maar we kregen uiteindelijk ...

71
71
'Standard maakt nu al werk van zomertransfer'

Standard staat voor een zeer drukke transferzomer. Er moeten in Luik immers nog heel wat knopen ...

56
56
Cristiano Ronaldo komt met compliment voor verrassende Belg

Cristiano Ronaldo scoort nog altijd aan de lopende band bij Al-Nassr, waar zijn teller in deze ...

105
105
Mpoku na mislopen Standard sterke man bij Ligue 1-club?

Kent u Paul-José Mpoku nog? De voormalige aanvoerder van Standard scheert op zijn 32ste geen ...

42
42
'KV Mechelen verliest piepjong talent aan Duitse grootmacht'

KV Mechelen is goed begonnen aan de Europe Play-Off en pronkt momenteel samen met Charleroi aan de ...

105
105
'Antwerp-fans krijgen straf om zeer bizarre reden'

Voor Antwerp zijn de play-offs nog niet bepaald een succes te noemen, want na drie speeldagen blijft ...

99
99
Job in gevaar bij uitschakeling? Kompany reageert

De voorbije week was de spanning te snijden bij Bayern München. Vincent Kompany kwam onder vuur ...

130
130
'Genk zet zich schrap: topclub klopt aan voor Tolu'

Ondanks de 1-0-nederlaag van vorig weekend op Club Brugge ligt KRC Genk nog altijd op titelkoers. De ...

348
348
'Standard verliest sterkhouder met onmiddellijke ingang'

Standard probeert de komende weken nog een Europees ticket af te dwingen, maar met een twee op negen ...

131
131
Onrust bij Club Brugge: toekomst publiekslieveling in gevaar

Roméo Vermant, kind van Club Brugge en publiekslieveling, droomt ervan om dit seizoen eerste ...

363
363
'Mbappé kent straf: Spanje in rep en roer'

Real Madrid kwam vorig weekend toch een beetje met de schrik vrij. Het maakte het zichzelf immers ...

321
321
'Meevaller Anderlecht: concurrentie haakt af voor toptarget'

Voor Anderlecht zit een hoofdrol in de play-offs er niet meer in en dus richten ze bij Paars-Wit het ...

348
348
'Standard zoekt TD: volgende bekende naam in beeld'

In de Europe Play-Off lijkt Standard wat uit te bollen na een woelig seizoen, waarin de sportieve ...

179
179
'Publiekslieveling keert kar over toekomst bij Anderlecht'

Zelfs indien Anderlecht de rug in de komende weken nog weet te rechten lijkt het Lotto Park komende ...

310
310
'Club Brugge slaat toe: toptarget geeft groen licht'

Club Brugge deed de afgelopen jaren meermaals gouden zaken op de transfermarkt, waar het uitgekiend ...

489
489
'Hasi hakt knopen door: Anderlecht dumpt smaakmaker'

Ook in de Brussels derby tegen Union wist Anderlecht geen komaf te maken met de negatieve spiraal. ...

401
401

Meer sportnieuws