'KRC Genk vloekt: AA Gent wil transferdeal in extremis kapen'

door
'KRC Genk vloekt: AA Gent wil transferdeal in extremis kapen'

Hoewel de Jupiler Pro League inmiddels al begonnen is, zijn de eersteklasser nog druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij komen ze ook in mekaars vaarwater terecht. Zo zou AA Gent proberen om KRC Genk in extremis af te troeven.

De Oost-Vlamingen en de Limburgers groeiden in de voorbije weken uit tot ware rivalen. Zowel op als naast het veld. Zo zorgde Gent er bijvoorbeeld voor dat Genk dit seizoen geen Europees voetbal zal spelen. In de barragewedstrijd om het laatste Europees ticket wonnen de Buffalo's immers met 0-1 in de Cegeka Arena.

Strijd naast het veld

LEES OOK 'Fink houdt adem in: race tegen de klok voor KRC Genk'

Daarnaast werden de degens gekruist naast het veld. In de zoektocht naar een nieuwe trainer, liet Gent immers een oogje vallen op Wouter Vrancken. Maar die stond toen bij Genk onder contract. Toen Racing weet kreeg van deze flirt, werd de samenwerking per direct stopgezet. Niet veel later tekende Vrancken in Gent.

Vervolgens bikkelde beide ploegen ook op de transfermarkt. Genk ging bijvoorbeeld aan de haal met Matte Smets, die in januari nog op punt stond om bij Gent te tekenen. De Oost-Vlamingen troefden de Limburgers vervolgens wel af voor de handtekening van die andere STVV-smaakmaker, Mathias Delorge.

Gent wil transfer kapen

En nu zouden beide ploegen mekaar opnieuw de loef willen afsteken. Om zijn middenveld te versterken, drukte Genk in de voorbije dagen flink door voor de Oostenrijker Nikolas Sattlberger. Racing leek zelfs zo goed als rond met Rapid Wien. Maar de deal wordt nu mogelijk nog gekaapt door Gent.

LEES OOK Statistische bom in JPL: Club op 1, twee toppers in nesten

Volgens Het Laatste Nieuws legden de Buffalo's zelf een bod neer dat iets hoger ligt. Racing zou een vaste som van zo'n 1.5 miljoen euro bieden, exclusief bonussen. Gent zou met 1.7 miljoen euro iets beter doen. Sattlberger zou voorlopig wel de voorkeur hebben voor een verhuis naar de Cegeka Arena, maar daar kan snel verandering in komen.

POLL: Welke ploeg ziet u dit seizoen het hoogste eindigen?

Meest recent

'Malick Fofana moet nieuwe domper slikken'

In een tweeluik tegen Oekraïne wisten de Rode Duivels het behoud in Divisie A van de Nations ...

15
15
Wereldkampioen Argentinië mag nu al WK-ticket boeken

In de nacht van dinsdag op woensdag is het uitkijken naar de kraker tussen Argentinië en ...

13
13
Rode Duivels doen goede zaak na dol slot Macedonië-Wales

Terwijl de Rode Duivels al teruggekeerd zijn naar hun clubs, stonden er dinsdagavond wel nog twee ...

156
156
'Club Brugge laat speler midden in play-offs vertrekken'

Voor Club Brugge is de opdracht de komende weken duidelijk. Het wil liefst in de finale tegen ...

257
257
'Na afhaken bij Duivels: Courtois haalt opgelucht adem'

De Rode Duivels zijn er zondag nog in geslaagd om tegen Oekraïne een scheve situatie recht te ...

27
27
Veldman legt uit waarom hij bij Club Brugge vertrok

Club Brugge moest onlangs afscheid nemen van een belangrijke pion. Robin Veldman trok vorige week ...

97
97
'Man City en Barça azen op toekomstige Rode Duivel'

De Rode Duivels moesten de voorbije weken inboeten aan talent doordat spelers als Konstantinos ...

88
88
Mea culpa richting Patro Eisden en T1 Stijn Stijnen

Patro Eisden Maasmechelen werd enkele weken geleden, ook door ons, in een slecht daglicht gesteld ...

0
0
'Dender weet revelatie langer aan zich te binden'

Het moest nog bibberen tot het einde, maar uiteindelijk wist FCV Dender wel het behoud in de Jupiler ...

26
26
Van Holsbeeck slaat terug en eist stevige som van Anderlecht

De voorbije jaren bracht het gerecht heel wat prominente figuren uit de Belgische voetbalwereld in ...

595
595
Vertonghen geeft toe: "Dacht toen al aan stoppen"

Jan Vertonghen kondigde vandaag zijn afscheid aan. Nog tien weken en dan is hij geen profspeler ...

48
48
Cuypers terug naar de JPL? Dit zegt de spits daarover

Dante Vanzeir keerde in januari terug naar de Jupiler Pro League. De Belgische aanvaller tekende bij ...

300
300
Anderlecht ontploft: het loopt echt de spuigaten uit

RSC Anderlecht zit opnieuw in crisis na het verrassende ontslag van coach David Hubert, amper 181 ...

680
680
'FC Barcelona zet zinnen op ex-smaakmaker van Anderlecht'

Bij FC Barcelona hebben ze héél veel talent rondlopen. De Catalanen willen in de zomer ...

124
124
'Kompany probeert niet alleen Karetsas weg te halen bij Genk'

Vincent Kompany heeft een oog voor talent. De coach van Bayern München heeft heel veel ...

484
484
Westerlo neemt zware beslissing: "Sluit niet aan bij onze visie"

KVC Westerlo moet besparen, dat klinkt al maanden in de wandelgangen. In de zomer zal er dan ook ...

227
227
Hayen haalt opgelucht adem: Club Brugge krijgt groen licht

Ondanks de achterstand op koploper KRC Genk schuiven veel waarnemers en analisten nog altijd Club ...

490
490
Standard neemt spits definitief over van reeksgenoot

Standard stelde dinsdag Giacomo Angelini voor als opvolger van Pierre Locht. Voor de nieuwe CEO ligt ...

81
81
Stad Brussel in de clinch met KBVB: "Wat willen ze?"

Na de geslaagde uitstap richting Genk willen de Rode Duivels voortaan vaker uitwijken naar diverse ...

163
163
Statistische bom in JPL: Club op 1, twee toppers in nesten

"Het klassement liegt nooit", wordt wel eens gezegd. Maar klopt dat wel, en staat iedereen aan het ...

789
789

Meer sportnieuws