CEO belooft nog transfervuurwerk bij Standard

door
CEO belooft nog transfervuurwerk bij Standard

Tegen alle verwachtingen in is Standard uitstekend aan het seizoen begonnen. Het draait voorlopig bovenaan het klassement mee na een knappe vier op zes tegen KRC Genk en Club Brugge. En dat terwijl de Rouches door de aanhoudende financiële problemen juist een zeer lastige transferzomer kennen.

Er waren geen centen om uitleenbeurten en aflopende contracten te verlengen en daarnaast moest de club ook heel wat spelers verkopen om geld in het laatje te brengen. In totaal hebben op die manier maar liefst zestien spelers deze zomer al Sclessin verlaten.

Standard zal zich nog roeren op de mercato

LEES OOK Standard haalt gedecimeerd Club genadeloos van roze wolk

Daar staan voorlopig slechts zeven nieuwe spelers tegenover, al zou er met Ilay Camara (RWDM) nog een achtste aanwinst onderweg zijn. Het maakte wel dat Ivan Leko de voorbije weken moest teruggrijpen naar verschillende spelers die vorig seizoen nog bij SL16 actief waren of verhuurd werden, zoals Calut of Bansé.

Tegenover Sudpresse geeft CEO Pierre Locht echter aan dat Standard zich in de komende weken zeker nog zal roeren op de transfermarkt. "We willen nog kwaliteit halen. Maar we willen geen spelers kopen om te kopen. We zoeken spelers met een meerwaarde, want wat de nieuwkomers tot dusver laten zien hebben is zeer bemoedigend. We moeten niet de vergissing maken onze laatste keuze te nemen", klinkt het.

Geen huurlingenlegioen meer

Kwaliteit boven kwantiteit lijkt deze zomer het devies op Sclessin. Daarvoor moet het zich wel vooral richten op spelers die transfervrij opgehaald kunnen worden of gehuurd kunnen worden. In tegenstelling tot de voorbije jaren doet Standard er in dat laatste geval wel alles aan om een aankoopoptie te bedingen. Dat lukte bij zowel Bulat, Alexandropoulos als Djukanovic.

LEES OOK Club Brugge-aanhang pakt Visser aan: "Fluit de match kapot!"

"Het is niet de bedoeling dat we weer spelers zomaar gaan huren", bevestigt Locht. "Maar gezien onze situatie valt het ook niet uit te sluiten. We schenken vooral aandacht aan de ingesteldheid van de speler: komt hij voor de juiste redenen of enkel omdat hij geen andere opties heeft en zich enkele maanden in de kijker wil spelen? Dat hebben we ons in het verleden niet vaak genoeg afgevraagd."

POLL: Zal Standard nog sterker uit deze zomermercato komen?

Meest recent

Standard haalt gedecimeerd Club genadeloos van roze wolk

Gaat Standard het 'mirakel' toch nog realiseren? De Rouches pakten deze namiddag uit met een ...

38
38
Fink kiest vervanger Penders, vier wissels bij AA Gent

KRC Genk is uitstekend bezig in de Jupiler Pro League en won sinds de jaarwissel al zijn ...

11
11
Tweedracht bij Anderlecht: club haalt keihard uit na kritiek fans

RSC Anderlecht speelde afgelopen donderdag 2-2-gelijk in het Europa League-duel tegen ...

43
43
'Chelsea en City sturen scout voor Belgisch goudklompje'

Terwijl de zogenaamde 'Gouden Generatie' op zijn laatste benen loopt, werken momenteel verschillende ...

132
132
Club Brugge-aanhang pakt Visser aan: "Fluit de match kapot!"

De 'Super Sunday' in de Jupiler Pro League werd zondagmiddag op gang getrapt met de klassieker ...

295
295
Chery duidelijk over snel vertrek bij Antwerp

Royal Antwerp FC heeft ondertussen de nodige dertigers in de spelerskern. Tjaronn Chery kent een ...

126
126
'De Bruyne naar Club Brugge? Overbodige vraag'

Het was een vraag in een interview met Franky Van der Elst: of Club Brugge niet voor Kevin De Bruyne ...

171
171
Marc Coucke zet Bart De Pauw op scherp: "Eén ding..."

Je kan er niet omheen: de comeback van Bart De Pauw slaagt nu al aan, nog voor hij goed begonnen is. ...

89
89
Feyenoord haalt Robin van Persie terug naar Rotterdam

Feyenoord heeft een nieuwe trainer gevonden. Robin van Persie keert terug naar zijn grote liefde en ...

24
24
Club Brugge - Standard: dit zijn de basisploegen

Het is Super Sunday in de Jupiler Pro League met drie topaffiches. Om 13u30 ontvangt Club Brugge ...

73
73
Anderlecht krijgt ferme tegenslagen voor treffen met Union

RSC Anderlecht speelt om 18u30 de Brusselse derby in eigen huis tegen Union SG. Een belangrijk duel, ...

331
331
Ruben Van Gucht zorgt voor absolute shock in zaak Eddy Snelders

De zaak rond Eddy Snelders komt binnenkort in een stroomversnelling met een spraakmakend proces. In ...

164
164
TRANSFERUURTJE: Mokio grof wild, Jutgla kan Club verlaten

De wintermercato is achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

195
195
Deman zucht na Antwerp-deceptie: “Da’s het verschil…”

Royal Antwerp FC is nog niet 100% zeker van de Champions Play-Offs. The Great Old gaf een zege in de ...

112
112
‘Verrassende knaltransfer De Bruyne in stroomversnelling’

Waar ligt de toekomst van Kevin De Bruyne. Zijn verhaal bij Manchester City lijkt geschreven. Het ...

222
222
Promise David deelt fikse waarschuwing aan Anderlecht uit

Zondag staat de Brusselse derby tussen Union SG en RSC Anderlecht op het programma. Beide clubs ...

112
112
Belangrijke Club Brugge-pion gewild: "Minstens 5 aanbiedingen"

Club Brugge kende de afgelopen jaren een grote opmars in verband met jeugdwerking. Een groot deel is ...

209
209
Frustratie loopt hoog op bij Odoi: “Heeft Antwerp nagelaten”

Royal Antwerp FC gaf in het absolute slot nog twee punten weg tegen Oud-Heverlee Leuven. The Great ...

101
101
Courtois spreekt duidelijke taal over terugkeer Rode Duivels

Thibaut Courtois lag in de clinch met Domenico Tedesco en zei niet meer uit te komen voor de Rode ...

527
527
Marmoush bijna actief in België: "Had geen enkele zin"

Omar Marmoush is zeer goed begonnen aan zijn tijdperk bij Manchester City. De Egyptische aanvaller ...

76
76

Meer sportnieuws