Vuurwerk-incident zindert na: Antwerp vreest keiharde sanctie

door
Vuurwerk-incident zindert na: Antwerp vreest keiharde sanctie

Antwerp FC speelde zondagmiddag zeker geen slechte partij, maar verloor uiteindelijk wel met 1-0 op het veld van Club Brugge. En die topper krijgt mogelijk nog een duur staartje voor de Great Old. Zo lieten enkele vermeende supporters zich van hun allerslechtste kant zien.

Ondanks de comotie van de voorbije weken rond sfeergroep 'North Fanatics', heerste zondagmiddag een aangename sfeer op het Jan Breydel-stadion. In de thuisvakken werden hier en daar enkele spandoeken ontrold als steunbetuiging aan de opgedoekte supportersgroep. Ook deden enkele pamfletten de ronde waarin het ontslag van CEO Bob Madou werd gevraagd.

LEES OOK Chery scherprechter in titelduel: "Hij is de beste bij Club"

Maar voorts was er van strubbelingen of onenigheid binnen de Brugse achterban weinig tot geen sprake. Integendeel. Jammer genoeg was het dit keer de bezoekende achterban die het te bont maakte. Zo werd in de slotfase met aangestoken vuurpijlen richting Club-spits Gustaf Nilsson gegooid. Eén daarvan belandde slechts op een metertje van zijn hoofd.

Sanctie voor daders

Achteraf bleek evenwel dat er nog meer aan de hand was. Zo raakte bekend dat er bij de bewuste fase ook twee vuurpijlen vanuit het bezoekende vak richting het vak van de Club Brugge-aanhang werden afgevuurd. Daarbij zouden minstens twee Brugse supporters verwondingen hebben opgelopen.

Dat incident blijft evenwel niet zonder gevolgen. Volgens Het Laatste Nieuws zal de 'match delegate' zijn verslag van de feiten overmaken aan de bevoegde instanties. Zij zullen de daders vervolgens trachten te identificeren en bestraffen. Daarbij zijn stadionverboden mogelijk tot 10 jaar. Bij geval van recidivisme kan het zelfs oplopen tot 25 jaar.

Matchen zonder publiek?

LEES OOK Antwerp FC blaast iedereen omver met opwindende topdeal

Daarnaast moet ook Antwerp een sanctie vrezen. Minstens een geldboete, maar ook één of meerdere matchen achter gesloten deuren zijn mogelijk. Daarbij wordt cruciaal of in het verslag staat dat ref Lothar D'hondt bij de bewuste fase de match effectief liet stilleggen. In dat geval kan de straf oplopen tot drie wedstrijden zonder publiek.

Bij de Pro League tilt men alvast zwaar aan de feiten. "Dit gedrag kan niet door de beugel. De veiligheid van de supporters en spelers kwam in het gedrang en dat moet bestraft worden. Wie zoiets doet, is niet welkom in onze stadions", reageert CEO Lorin Parys tegenover HLN.

POLL: Antwerp moet verantwoordelijk gehouden worden ...

Meest recent

Marc Coucke zet Bart De Pauw op scherp: "Eén ding..."

Je kan er niet omheen: de comeback van Bart De Pauw slaagt nu al aan, nog voor hij goed begonnen is. ...

12
12
Feyenoord haalt Robin van Persie terug naar Rotterdam

Feyenoord heeft een nieuwe trainer gevonden. Robin van Persie keert terug naar zijn grote liefde en ...

7
7
Club Brugge - Standard: dit zijn de basisploegen

Het is Super Sunday in de Jupiler Pro League met drie topaffiches. Om 13u30 ontvangt Club Brugge ...

56
56
Anderlecht krijgt ferme tegenslagen voor treffen met Union

RSC Anderlecht speelt om 18u30 de Brusselse derby in eigen huis tegen Union SG. Een belangrijk duel, ...

182
182
Ruben Van Gucht zorgt voor absolute shock in zaak Eddy Snelders

De zaak rond Eddy Snelders komt binnenkort in een stroomversnelling met een spraakmakend proces. In ...

97
97
TRANSFERUURTJE: Mokio grof wild, Jutgla kan Club verlaten

De wintermercato is achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

148
148
Deman zucht na Antwerp-deceptie: “Da’s het verschil…”

Royal Antwerp FC is nog niet 100% zeker van de Champions Play-Offs. The Great Old gaf een zege in de ...

81
81
‘Verrassende knaltransfer De Bruyne in stroomversnelling’

Waar ligt de toekomst van Kevin De Bruyne. Zijn verhaal bij Manchester City lijkt geschreven. Het ...

159
159
Promise David deelt fikse waarschuwing aan Anderlecht uit

Zondag staat de Brusselse derby tussen Union SG en RSC Anderlecht op het programma. Beide clubs ...

93
93
Belangrijke Club Brugge-pion gewild: "Minstens 5 aanbiedingen"

Club Brugge kende de afgelopen jaren een grote opmars in verband met jeugdwerking. Een groot deel is ...

191
191
Frustratie loopt hoog op bij Odoi: “Heeft Antwerp nagelaten”

Royal Antwerp FC gaf in het absolute slot nog twee punten weg tegen Oud-Heverlee Leuven. The Great ...

88
88
Courtois spreekt duidelijke taal over terugkeer Rode Duivels

Thibaut Courtois lag in de clinch met Domenico Tedesco en zei niet meer uit te komen voor de Rode ...

398
398
Marmoush bijna actief in België: "Had geen enkele zin"

Omar Marmoush is zeer goed begonnen aan zijn tijdperk bij Manchester City. De Egyptische aanvaller ...

64
64
Benson na zware periode terug met héérlijke treffer

Het is al een tijdje stil rondom Manuel Benson. De flankaanvaller, ondertussen international van ...

23
23
OH Leuven in de wolken: "Dit is verdiend"

Royal Antwerp FC blijft matige resultaten voorleggen. Tegen OH Leuven speelden ze alsnog 2-2 gelijk. ...

66
66
Hommeles tussen Anderlecht-bestuur en fans: actie op komst

RSC Anderlecht strafte een deel van zijn eigen aanhang naar aanleiding van de rellen tegen ...

507
507
'Anderlecht neemt transferbeslissing over Angulo'

We haalden het na de transfer van Francis Amuzu aan: Nilson Angulo krijgt een (laatste?) kans om ...

417
417
STVV verklapt: “Spraken in de zomer met Union SG”

Bij STVV haalden ze in de wintermercato stevig uit. Met Didier Lamkel Zé en Loïc ...

94
94
Anderlecht lacht tanden bloot: Europa zorgt voor onverwachte extra

Bij RSC Anderlecht ligt de Europese campagne achter de rug. Met de vele blessures zullen ze dat niet ...

853
853
Club Brugge maakt ambities… van Marc Coucke waar

Club Brugge heeft voor de tweede keer in drie jaar tijd de achtste finales van de Champions League ...

1276
1276

Meer sportnieuws