"Tedesco démission": spelers reageren na uithaal supporters

door

Ondanks de nederlaag, speelden de Rode Duivels maandagavond een uitstekende wedstrijd tegen Frankrijk. Desondanks kreeg de avond voor bondscoach Domenico Tedesco een vervelend staartje. Zo riepen enkele supporters openlijk om zijn ontslag.

Na het tegenvallende Europese kampioenschap stond Tedesco al onder een enorme druk. De KBVB had zijn overeenkomst echter al voor het toernooi verlengd tot medio 2026. En dus besloot men uiteindelijk om toch door te gaan met de Italiaanse Duitser.

Slechte beurt

LEES OOK Duivels duo in vraag gesteld: "Mogen blij zijn dat ze erbij zijn"

Maar bij de start van de Nations League-campagne liep het snel weer fout. Na de zoveelste nederlaag tegen Frankrijk haalde aanvoerder Kevin De Bruyne immers vernietigend uit. In de nasleep van die uithaal werden ook de tactische keuzes van Tedesco kritisch onder de loep genomen.

Begin deze maand maakte hij echter opnieuw een slechte beurt. Zo gaf hij De Bruyne en Romelu Lukaku de toestemming om bepaalde interlands over te slaan. Nochtans had hij zich vanaf het begin van zijn ambstermijn sterk gemaakt dat het gedaan zou zijn met privileges voor de sterspelers.

Kritische supporters

En donderdag liep het andermaal fout met een dramatische eerste helft in Italië. Tegen Frankrijk volgde evenwel een gepaste reactie. Zo speelden de Belgen ondanks de nederlaag één van hun beste wedstrijden onder het bewind van Tedesco.

LEES OOK Rudi Garcia verstuurt ferme waarschuwing richting Duivels

Dat bleek evenwel niet voldoende om de perceptie volledig te keren. Vanuit de tribunes riep namelijk een kleine groep Franstalige supporters om het ontslag van de bondscoach. Tedesco beweerde zelf dat hij hier niets van gehoord had. Achteraf kreeg hij ook steun van zijn spelersgroep.

Onterechte kritiek

Aanvoerder Youri Tielemans vond de reactie bijvoorbeeld ongepast. "We hebben een goeie match gespeeld. Dan roepen dat de trainer moet vertrekken, vind ik onterecht. Hij levert heel goed werk, want we hadden twee keer een goed wedstrijdplan. Wij moeten onze kansen gewoon afmaken", klonk het bij Sporza.

Ook Wout Faes schaarde zich volledig achter de bondscoach. "Iedereen mag zijn mening hebben, maar ik denk dat er goed gewerkt wordt. Als je naar de prestaties kijkt, is het zeker hoopgevend. We worden niet van de mat gespeeld, hé. We zetten onze voet naast een sterk Frankrijk en konden misschien een resultaat halen."

POLL: Tedesco verdient meer krediet ...

Meest recent

Dender klopt Westerlo en mengt zich in strijd om Europa

De Europe Play-Off is dit weekend nog wat spannender geworden. Na twee gelijke spelen in de vorige ...

2
2
Cercle Brugge baalt: "Dat ligt aan deze play-offs"

Cercle Brugge speelde 2-2 tegen KV Kortrijk, waardoor STVV in de Relegation Play-Offs dé ...

96
96
Straf! Ongenaakbaar Racing Genk overleeft dubbele deceptie

Ook Racing Genk is zijn Play-Offs begonnen met een perfect rapport. De Limburgers weigerden vanavond ...

126
126
Jashari steekt mes wat dieper bij Anderlecht: "Eigenlijk..."

Ardon Jashari heerste weer op het middenveld bij Club Brugge. De Zwitser won met Blauw-Zwart ...

255
255
Ongelooflijke VAR-fase in Genk-Gent: "VARhaeghe"

KRC Genk is aan de winnende hand tegen AA Gent. In de eerste helft was het plots alle hens aan dek ...

174
174
Manchester City zet volgende stap voor troostprijs

In Engeland geen competitievoetbal dit weekend. Wel de kwartfinales van de FA Cup en dit ...

42
42
Hey en Dolberg leggen vinger op de wonde na kansloos verlies

RSC Anderlecht streed voor wat het waard was, maar verloos kansloos met 2-0 van Club Brugge. Niemand ...

330
330
Tzolis geeft reden voor woede-uitbarsting na wissel

Club Brugge is met een overtuigende overwinning begonnen aan de Champions' Play-Offs. De ...

665
665
Barça overtuigend leider, Atalanta verbrodt titelkansen

FC Barcelona heeft de macht terug gegrepen in La Liga. De Catalanen wonnen op eigen veld met ...

23
23
Coosemans haalt verschroeiend uit na afgang Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zijn start van de Champions' Play-Offs gemist. De Brusselaars speelden ...

286
286
Patro en Club Luik delen de koek na geanimeerde Maasderby

In de Challenger Pro League heeft Club Luik op de valreep een punt gepakt in de Maasderby. Patro ...

22
22
Knotsgek degradatieduel levert Cercle Brugge kopzorgen op

Na een onwaarschijnlijke slotfase blijft KV Kortrijk in leven. De Kerels leken met een man minder ...

215
215
Fink houdt vertrouwen bij Genk, Kums naar de bank verwezen

KRC Genk wil zondag met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs beginnen. Maar dan zal de ...

38
38
Hayen klopt zich op de borst na 'doelpuntenviering' Club

Club Brugge is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. De titelverdediger won ...

390
390
Kranten schieten met scherp: 3 op 10 voor 'schim' bij Anderlecht

RSC Anderlecht is op erg tegenvallende wijze aan de Champions' Play-Offs begonnen. De Brusselaars ...

714
714
Titelstrijd beslecht? Ajax verkoopt PSV enorme optater

In Nederland is de titelstrijd volledig aan het overhellen in het voordeel van Ajax. De ...

77
77
'Real vreest vertrek Ancelotti: sensationele opvolger'

Real Madrid is andermaal bezig aan een sterk seizoen onder het bewind van coach Carlo Ancelotti. ...

127
127
Grootverdiener Anderlecht afgemaakt: "Op pensioen met Vertonghen"

RSC Anderlecht wil in de Champions' Play-Offs minstens voor de derde plaats gaan strijden. Een goede ...

513
513
Wonderdokter Stijn Vreven gaat voor ultieme Lokerse stunt

Lokeren-Temse blijft maar zeges aan mekaar rijgen in de Challenger Pro League. Het team van Stijn ...

68
68
Oppermachtig Club Brugge versmacht hulpeloos Anderlecht

Na één (nog niet eens volledige) speeldag in deze Play-Offs lijken we naar een ...

304
304

Meer sportnieuws