KRC Genk's superslag: de nieuwe Busquets is hier

door
KRC Genk's superslag: de nieuwe Busquets is hier

Vorige zomer heeft KRC Genk met Nikolas Sattlberger een veelbelovende 20-jarige Oostenrijker aan hun middenveld toegevoegd. Eerder actief bij Rapid Wien, werd hij vergeleken met Sergio Busquets dankzij zijn uitstekende passing en spelinzicht.

Ondanks interesse van clubs als Club Brugge, AA Gent en Udinese koos hij in augustus voor Genk, waar hij een vijfjarig contract ondertekende. Sattlberger past zich enorm snel aan en brengt energie, rust en slimme passes in het spel, waardoor hij ongetwijfeld een belangrijke rol zal blijven spelen in het team van Thorsten Fink.

Delorge, Alzate en Sattlberger

LEES OOK 'Fink houdt adem in: race tegen de klok voor KRC Genk'

Thorsten Fink wilde Mathias Delorge vorige zomer dolgraag naar KRC Genk halen, maar de spelverdeler van Sint-Truiden koos toen voor een transfer naar AA Gent. Hierdoor moest Genk op zoek naar andere middenvelders.

Steven Alzate (Brighton & Hove Albion) en Nikolas Sattlberger (Rapid Wien) stonden hoog op de verlanglijst van de Limburgers. Vooral de Oostenrijkse middenvelder charmeerde Genk.

Vorig seizoen was Sattlberger een belangrijke speler voor Rapid Wien, waar hij hoofdzakelijk als defensieve middenvelder of controleur optrad, maar ook als centrale verdediger bij nood.

LEES OOK 'Kompany probeert niet alleen Karetsas weg te halen bij Genk'

Sattlberger viel op vanwege zijn rust aan de bal en een nuchtere instelling. Hij profileerde zich als de dirigent op het middenveld met uitstekende kwaliteiten.

De jonge middenvelder werd niet beschouwd als een box-to-box speler, maar eerder als een nummer zes of acht, die zijn team hielp door zijn positionering, anticipatie en vermogen om het spel te dicteren, zowel met als zonder bal.

Mix tussen Busquets, Rodri en Rice

Nikolas Sattlberger beschikt over een indrukwekkend loopvermogen, houdt ervan het spel voor zich te hebben en heeft een natuurlijk gevoel voor regie.

Hij heeft een bijzonder nauwkeurige passing, begrijpt het spel uitstekend, behoudt altijd het overzicht en heeft een goed gevoel voor ruimte - niet alleen voor zijn eigen positie, maar ook voor die van zijn medespelers.

Daarnaast profiteert hij van zijn imposante gestalte, wat hem een sterke kopbalsterkte geeft en helpt bij zijn kalmte aan de bal. Sattlberger werd door zijn ploegmaats vergeleken met Sergio Busquets, de legende van FC Barcelona en de Spaanse nationale ploeg.

“Er zijn overeenkomsten in de speelstijl. Ik ben altijd iemand geweest die graag de bal heeft en rustig speelt”, beaamde Sattlberger in Heute.

“Maar ik hou ook van Declan Rice en Rodri. Ze hebben allebei een verschillende stijl. Rice is voorbestemd om tegen de bal te spelen, Rodri om met de bal te spelen.”

Slimme Sattlberger

Begin juli was er ook interesse in Nikolas Sattlberger vanuit Club Brugge, AA Gent, Udinese en Freiburg, maar eind augustus koos de 20-jarige voor een avontuur bij KRC Genk, dat 2,5 miljoen euro betaalde aan Rapid Wien. Hij zette zijn handtekening onder een vijfjarig contract in de Cegeka Arena.

“KRC Genk is een club met een grote naam die elk seizoen meestrijdt voor de prijzen. Toen ik van de interesse uit Genk hoorde, stond mijn keuze meteen vast. Andere pistes waren nooit een optie”, klonk het uit de mond van Sattlberger. “Dit is de perfecte stap in mijn ontwikkeling als speler.”

Sattlberger maakte vanaf dag één indruk bij Genk, onder meer zijn medische en fysieke testen waren indrukwekkend. Maar vooral zijn spelintelligentie behoort tot zijn USP. Vorig jaar schafte Sattlberger zich een VR-bril aan om het spel beter te leren lezen omdat het scannen van het veld cruciaal is voor een controlerende middenvelder.

Hij beweegt slim, leest het spel en maakt daardoor zowel in de recuperatie als de opbouw bijna steeds de juiste keuzes. "Met zijn profiel moet hij voor evenwicht zorgen op het Genkse middenveld", voorspelde Dimitri de Condé.

KRC Genk gaat nog veel plezier beleven aan Sattlberger

Op het veld heeft Nikolas Sattlberger zich onwaarschijnlijk snel aangepast aan de club, de ploeg en de Belgische competitie. Hij brengt energie, voetbalt opvallend onopvallend, en biedt zich tussen de linies aan.

Sattlberger combineert rust met duelkracht en slimme passes. Hij zakt in om aanvallen op te zetten en pleegt knappe balrecuperaties.

Het is duidelijk dat KRC Genk nog veel plezier aan de balvaste metronoom zal beleven. Zijn cijfers spreken ook voor zich: indien fit, dan is de Oostenrijker een vaste basisspeler in de ploeg van Thorsten Fink.

POLL: Sattlberger is een schot in de roos voor KRC Genk

Meest recent

'Malick Fofana moet nieuwe domper slikken'

In een tweeluik tegen Oekraïne wisten de Rode Duivels het behoud in Divisie A van de Nations ...

16
16
Wereldkampioen Argentinië mag nu al WK-ticket boeken

In de nacht van dinsdag op woensdag is het uitkijken naar de kraker tussen Argentinië en ...

15
15
Rode Duivels doen goede zaak na dol slot Macedonië-Wales

Terwijl de Rode Duivels al teruggekeerd zijn naar hun clubs, stonden er dinsdagavond wel nog twee ...

163
163
'Club Brugge laat speler midden in play-offs vertrekken'

Voor Club Brugge is de opdracht de komende weken duidelijk. Het wil liefst in de finale tegen ...

276
276
'Na afhaken bij Duivels: Courtois haalt opgelucht adem'

De Rode Duivels zijn er zondag nog in geslaagd om tegen Oekraïne een scheve situatie recht te ...

29
29
Veldman legt uit waarom hij bij Club Brugge vertrok

Club Brugge moest onlangs afscheid nemen van een belangrijke pion. Robin Veldman trok vorige week ...

100
100
'Man City en Barça azen op toekomstige Rode Duivel'

De Rode Duivels moesten de voorbije weken inboeten aan talent doordat spelers als Konstantinos ...

91
91
Mea culpa richting Patro Eisden en T1 Stijn Stijnen

Patro Eisden Maasmechelen werd enkele weken geleden, ook door ons, in een slecht daglicht gesteld ...

0
0
'Dender weet revelatie langer aan zich te binden'

Het moest nog bibberen tot het einde, maar uiteindelijk wist FCV Dender wel het behoud in de Jupiler ...

27
27
Van Holsbeeck slaat terug en eist stevige som van Anderlecht

De voorbije jaren bracht het gerecht heel wat prominente figuren uit de Belgische voetbalwereld in ...

606
606
Vertonghen geeft toe: "Dacht toen al aan stoppen"

Jan Vertonghen kondigde vandaag zijn afscheid aan. Nog tien weken en dan is hij geen profspeler ...

50
50
Cuypers terug naar de JPL? Dit zegt de spits daarover

Dante Vanzeir keerde in januari terug naar de Jupiler Pro League. De Belgische aanvaller tekende bij ...

304
304
Anderlecht ontploft: het loopt echt de spuigaten uit

RSC Anderlecht zit opnieuw in crisis na het verrassende ontslag van coach David Hubert, amper 181 ...

693
693
'FC Barcelona zet zinnen op ex-smaakmaker van Anderlecht'

Bij FC Barcelona hebben ze héél veel talent rondlopen. De Catalanen willen in de zomer ...

126
126
'Kompany probeert niet alleen Karetsas weg te halen bij Genk'

Vincent Kompany heeft een oog voor talent. De coach van Bayern München heeft heel veel ...

491
491
Westerlo neemt zware beslissing: "Sluit niet aan bij onze visie"

KVC Westerlo moet besparen, dat klinkt al maanden in de wandelgangen. In de zomer zal er dan ook ...

230
230
Hayen haalt opgelucht adem: Club Brugge krijgt groen licht

Ondanks de achterstand op koploper KRC Genk schuiven veel waarnemers en analisten nog altijd Club ...

494
494
Standard neemt spits definitief over van reeksgenoot

Standard stelde dinsdag Giacomo Angelini voor als opvolger van Pierre Locht. Voor de nieuwe CEO ligt ...

82
82
Stad Brussel in de clinch met KBVB: "Wat willen ze?"

Na de geslaagde uitstap richting Genk willen de Rode Duivels voortaan vaker uitwijken naar diverse ...

164
164
Statistische bom in JPL: Club op 1, twee toppers in nesten

"Het klassement liegt nooit", wordt wel eens gezegd. Maar klopt dat wel, en staat iedereen aan het ...

791
791

Meer sportnieuws