'Geheime bestemming Denkey bekend, Cercle pakt recordsom'

door
'Geheime bestemming Denkey bekend, Cercle pakt recordsom'

Cercle Brugge leed zondagmiddag een zware 0-5-pandoering tegen RSC Anderlecht. De Vereniging kon echter niet op volle kracht aantreden tegen de recordkampioen. Spits Kévin Denkey werd immers uit de selectie gelaten om te onderhandelen over zijn nakende transfer.

De topschutter van vorig seizoen had afgelopen donderdag nog een rode kaart gepakt in het Europese duel tegen LASK Linz, waardoor hij amper een halve match in de benen had. Denkey leek fysiek dus helemaal klaar voor een basisplaats tegen Paars-Wit. Iets wat volgens Het Nieuwsblad ook de bedoeling was van coach Miron Muslic.

LEES OOK Sportief directeur doet boekje open over transfer De Bruyne

Maar toen Cercle de opstelling zondagmiddag bekend maakte, was van Denkey geen spoor te bekennen. En meteen werd duidelijk waarom. "De Togolees kreeg toestemming van Cercle om gesprekken over een potentiële transfer te voeren waarbij zijn fysieke aanwezigheid vereist is", liet Groen-Zwart weten via zijn officiële kanalen.

Amerikaanse droom

Een opvallende beslissing vermits de mercato momenteel in quasi alle landen gesloten is. Maar Cercle rekent op de miljoenen die Denkey zal opbrengen en wil niet riskeren dat een transfer net zoals in de zomer in het water valt. Vandaar dat de spits alle ruimte kreeg om een mogelijke deal te onderhandelen.

De Bruggelingen deden er ook alles aan om de geïnteresseerde club geheim te houden. Dat lijkt evenwel niet gelukt. De doorgaans goed ingevoerde journalist/MLS-kenner Tom Bogert meent immers te weten om welke club het gaat. Zo zou Denkey goed op weg zijn naar het Amerikaanse FC Cincinnati.

Miljoenen dollars op tafel

LEES OOK Statistische bom in JPL: Club op 1, twee toppers in nesten

Die club werd afgelopen seizoen knap derde in de 'Eastern Conference' van de MLS, maar sneuvelde in de eerste ronde van de play-offs na strafschoppen tegen New York City FC. Om volgende seizoen opnieuw voor de titel te kunnen gaan, zou men Denkey dus als speerpunt willen aantrekken. En daar zou Cincinnati een recordsom voor over hebben.

Zo wordt gewag gemaakt van een prijskaartje om en bij de 15 miljoen dollar, een slordige 14 miljoen euro. Het zou van de Togolees ook met voorsprong de duurste vertrekker ooit bij Groen-Zwart maken. Al is de deal nog niet volledig rond, de gesprekken tussen de betrokken partijen lopen nog volop.

POLL: Denkey is momenteel de beste spits in de JPL ...

Meest recent

'Anderlecht krijgt slecht nieuws voor kraker tegen Club'

Komend weekend worden de play-offs op gang getrapt in de Jupiler Pro League. In de Champions' ...

0
0
Waanzinnig programma Barça: Flick steigert

De interlandbreak is nog maar goed en wel ten einde, of het clubvoetbal trekt zich alweer op gang. ...

9
9
De Laet heeft slecht nieuws voor Antwerp

Bij Antwerp hebben ze een drietal weken geleden ook nog ingegrepen. Trainer Jonas De Roeck werd op ...

98
98
'El Khannouss maakt in de zomer nieuwe toptransfer'

Vorige zomer moesten ze bij KRC Genk afscheid nemen van Bilal El Khannouss. Het goudhaantje koos ...

31
31
Debuut Hasi bij Anderlecht meteen in gedrang?

Bij Anderlecht grepen ze tijdens de interlandbreak nog drastisch in. David Hubert werd op straat ...

177
177
Operatie redding begint voor KVK: "Dan doen we volledig mee"

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich weer op gang na de interlandbreak. Het wordt meteen ...

55
55
Niet alleen door CL: "Club neemt voorsprong op concurrentie"

De voorbije jaren werd al een paar keer geopperd dat Club Brugge weleens op weg zou kunnen zijn om ...

134
134
'Grootmachten in de rij: Antwerp droomt van 25 miljoen'

Bij Antwerp is dezer dagen verkopen het codewoord. Goudhaantjes als Arthur Vermeeren, George ...

239
239
TRANSFERUURTJE: 'Kompany wil shoppen in Genk, Club en Anderlecht dokken'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

190
190
Het is zover: ‘Kevin De Bruyne praat met nieuwe club’

Kevin De Bruyne liet bij de Rode Duivels alwéér zijn klasse zien, maar bij Manchester ...

205
205
Lardot trekt pijnlijke conclusie over Belgische refs

De Belgische refs liggen dit seizoen weer flink onder vuur. Zowel de VAR als de arbiters krijgen ...

137
137
Frank Raes duidt bekerwinnaar aan: “Hij mag winnen!”

RSC Anderlecht nam afscheid van David Hubert en stelde Besnik Hasi aan als nieuwe hoofdtrainer. ...

432
432
DIW slaat weer toe: KDB, Lukaku én Courtois afgemaakt

Thibaut Courtois is terug bij de Rode Duivels. De Ideale Wereld maakte al gretig gebruik van zijn ...

191
191
Drama voor Kompany: twee sterkhouders lange tijd out

Bayern München is klaar voor de laatste rechte lijn van het seizoen. Vincent Kompany wil de ...

77
77
Brazilië huilt na Argentinië-vernedering: "Niet nog eens!"

Brazilië is al jaren in verval. De ooit zo fiere nationale ploeg krijgt de trein maar niet op ...

172
172
Recent ontslagen bij Club Brugge, nu aan de bak bij DAC

Bij Club Brugge vonden er het afgelopen jaar ook heel wat wissels plaats in het sportieve ...

84
84
'Standard onderhandelt met JPL-club omtrent transfer'

Standard heeft Dennis Eckert Ayensa definitief overgenomen. De spits komt voor ongeveer ...

220
220
Mignolet waarschuwt Genk: "Lieten we ook al zien"

Het interlandvoetbal ligt achter de rug en alle focus kan naar de Play-Offs. Wie gaat dit jaar de ...

179
179
Anderlecht: vreemde beslissing Renard wekt grote verbazing op

Olivier Renard kreeg al veel lof, al vonden we die voorlopig toch overdreven. Defensief werd RSCA ...

566
566
Club maakt interland-balans op: één groot vraagteken voor PO's

Club Brugge gaat vanaf komend weekend de strijd met KRC Genk en co aan voor de 20ste landstitel uit ...

174
174

Meer sportnieuws