Depay zorgt voor schok: "Het zag er oprecht niet goed uit"

door
Depay zorgt voor schok:

Ook Nederland komt deze week in actie in de Nations League. Oranje kruist in zijn poule de degens met Hongarije en Bosnië. Bondscoach Ronald Koeman dat daarvoor geen beroep op Memphis Depay, wiens carrière op een zijspoor lijkt beland.

De inmiddels 30-jarige aanvaller brak destijds al op jonge leeftijd door bij PSV. Zijn prestaties in Eindhoven leverden hem na enkele seizoenen al een droomtransfer naar Manchester United op. Maar de stap van het Philips Stadion naar Old Trafford bleek uiteindelijk toch te groot voor de aanvaller.

Gefaald in Spanje

LEES OOK Koeman zucht na 'vaststelling': "Dat is lulkoek"

Begin 2017 besloot Depay dan ook om een stapje terug te zetten en trok hij naar Olympique Lyon. Daar kon hij immers weer aanknopen met zijn gewenste niveau. Om vervolgens weer een stap hogerop te zetten. Zo tekende de Oranje-international in 2021 transfervrij bij het grote FC Barcelona.

In Catalonië kon hij zijn draai echter moeilijk vinden. Na die mislukte passage bij Barça kreeg Depay een reddingsboei aangeboden door Atlético Madrid. Maar mede door blessureleed werd ook dat avontuur geen succes. Eind vorig seizoen vertrok hij dan ook op transfervrije basis uit de Spaanse hoofdstad.

Braziliaanse reddingsboeg

Vervolgens zat Depay maandenlang zonder club. Uiteindelijk verraste de aanvaller door bij het Braziliaanse Corinthians te tekenen. Daar is hij momenteel weliswaar een vaste basiskracht en legt hij degelijke statistieken voor, maar in eigen land worden grote vraagtekens gesteld bij zijn huidige niveau en fitheid.

LEES OOK 'Nieuwe ster' bij Nederland: "Altijd geloofd in zijn kwaliteiten"

Analist Marciano Vink bijvoorbeeld, was geschrokken toen hij zijn landgenoot onlangs aan het werk zag. "Ik heb hem tegen Palmeiras gezien. Dat was 60 minuten, toen werd hij gewisseld. Het zag er niet uit. Echt oprecht, het zag er niet uit", klonk het bij ESPN.

Onvoldoende fit voor Oranje

Koeman trok eveneens zijn conclusies nadat hij Depay aan het werk zag. "Memphis is nog niet goed genoeg en niet fit genoeg", verklaarde de bondscoach zijn niet-selectie. Al voegde Koeman er wel aan toe dat de aanvaller weer in beeld zal komen indien hij verder progressie kan boeken in Brazilië.

POLL: Denkt u dat Depay ooit terug op Europees topniveau zal spelen?

Meest recent

'Malick Fofana moet nieuwe domper slikken'

In een tweeluik tegen Oekraïne wisten de Rode Duivels het behoud in Divisie A van de Nations ...

13
13
Wereldkampioen Argentinië mag nu al WK-ticket boeken

In de nacht van dinsdag op woensdag is het uitkijken naar de kraker tussen Argentinië en ...

12
12
Rode Duivels doen goede zaak na dol slot Macedonië-Wales

Terwijl de Rode Duivels al teruggekeerd zijn naar hun clubs, stonden er dinsdagavond wel nog twee ...

150
150
'Club Brugge laat speler midden in play-offs vertrekken'

Voor Club Brugge is de opdracht de komende weken duidelijk. Het wil liefst in de finale tegen ...

249
249
'Na afhaken bij Duivels: Courtois haalt opgelucht adem'

De Rode Duivels zijn er zondag nog in geslaagd om tegen Oekraïne een scheve situatie recht te ...

26
26
Veldman legt uit waarom hij bij Club Brugge vertrok

Club Brugge moest onlangs afscheid nemen van een belangrijke pion. Robin Veldman trok vorige week ...

94
94
'Man City en Barça azen op toekomstige Rode Duivel'

De Rode Duivels moesten de voorbije weken inboeten aan talent doordat spelers als Konstantinos ...

87
87
Mea culpa richting Patro Eisden en T1 Stijn Stijnen

Patro Eisden Maasmechelen werd enkele weken geleden, ook door ons, in een slecht daglicht gesteld ...

0
0
'Dender weet revelatie langer aan zich te binden'

Het moest nog bibberen tot het einde, maar uiteindelijk wist FCV Dender wel het behoud in de Jupiler ...

25
25
Van Holsbeeck slaat terug en eist stevige som van Anderlecht

De voorbije jaren bracht het gerecht heel wat prominente figuren uit de Belgische voetbalwereld in ...

590
590
Vertonghen geeft toe: "Dacht toen al aan stoppen"

Jan Vertonghen kondigde vandaag zijn afscheid aan. Nog tien weken en dan is hij geen profspeler ...

48
48
Cuypers terug naar de JPL? Dit zegt de spits daarover

Dante Vanzeir keerde in januari terug naar de Jupiler Pro League. De Belgische aanvaller tekende bij ...

292
292
Anderlecht ontploft: het loopt echt de spuigaten uit

RSC Anderlecht zit opnieuw in crisis na het verrassende ontslag van coach David Hubert, amper 181 ...

677
677
'FC Barcelona zet zinnen op ex-smaakmaker van Anderlecht'

Bij FC Barcelona hebben ze héél veel talent rondlopen. De Catalanen willen in de zomer ...

124
124
'Kompany probeert niet alleen Karetsas weg te halen bij Genk'

Vincent Kompany heeft een oog voor talent. De coach van Bayern München heeft heel veel ...

482
482
Westerlo neemt zware beslissing: "Sluit niet aan bij onze visie"

KVC Westerlo moet besparen, dat klinkt al maanden in de wandelgangen. In de zomer zal er dan ook ...

227
227
Hayen haalt opgelucht adem: Club Brugge krijgt groen licht

Ondanks de achterstand op koploper KRC Genk schuiven veel waarnemers en analisten nog altijd Club ...

488
488
Standard neemt spits definitief over van reeksgenoot

Standard stelde dinsdag Giacomo Angelini voor als opvolger van Pierre Locht. Voor de nieuwe CEO ligt ...

81
81
Stad Brussel in de clinch met KBVB: "Wat willen ze?"

Na de geslaagde uitstap richting Genk willen de Rode Duivels voortaan vaker uitwijken naar diverse ...

161
161
Statistische bom in JPL: Club op 1, twee toppers in nesten

"Het klassement liegt nooit", wordt wel eens gezegd. Maar klopt dat wel, en staat iedereen aan het ...

785
785

Meer sportnieuws