Tedesco slaat de bal zeer zwaar mis: Swerts de dupe

door
Tedesco slaat de bal zeer zwaar mis: Swerts de dupe

De Belgische beloften verloren gisteren met 0-2 van Tsjechië, niet bepaald een topteam. De jonge Rode Duivels hadden beter verdiend, maar Domenico Tedesco hielp hen niet… De bondscoach maakte vreemde keuzes in zijn selectie die de beloften enorm verzwakten. Gill Swerts kreeg geen cadeau van Domenico Tedesco.

De Nations League was een ideale testperiode om jonge spelers uit te testen. Het is een veredeld oefentoernooi en we begrijpen dat Tedesco daar wilde experimenteren. Logisch, zelfs. Maar iedereen wist ook dat hij tegen Italië de vertrouwde namen ging opstellen. Was het nodig voor die match en die tegen Israël om jonge spelers van de beloften op te roepen? Zij stonden immers voor een cruciaal tweeluik.

Sardella en Smets

Achteraan haalde hij Killian Sardella weg. Aanvoerder van de beloften. Oké, er waren blessures bij de Belgische nationale ploeg. Maar Sardella is een ervaren jongeling die Swerts héél goed had kunnen gebruiken. Ook een Matte Smets had je kunnen selecteren voor de beloften… Het zou de Belgische beloften héél wat sterker hebben gemaakt inzake metier en klasse.

Als coach kan je dat goed overleggen met die jonge spelers. Op het middenveld werd Arthur Vermeeren terug naar de nationale ploeg gehaald en hij mocht inderdaad invallen tegen Italië. Was hij echter nodig met Sambi Lokonga en Orel Mangala in de kern? Was Vermeeren bij de beloften niet beter geweest dan twee nutteloze partijen in de Nations League?

De oproepingsbrief van Samuel Mbangula tart alle verbeelding. Hij komt veel minder aan de bak bij Juventus, maar haalde wel de Rode Duivels. Hij had tegen Tsjechië toch van waarde kunnen zijn. Nu moet hij hopen op godbetert een invalbeurt of startplaats in een non-match tegen Israël. Als bondscoach moet je ook meedenken met de organisatie. De matchen van de beloften tegen Tsjechië zijn van cruciaal belang voor het EK.

Vanaken & co

Tedesco had ook Brandon Mechele, Jarne Steuckers, Axel Witsel, Hans Vanaken, Christian Benteke, Michy Batshuayi of zelfs Dries Mertens kunnen oproepen. Cyril Ngonge was er deze keer niet bij. Tedesco heeft een héél vreemd selectiebeleid: Ngonge mocht de afgelopen vier competitiewedstrijden drie keer invallen en speelde 91 minuten. Geen selectie. In de vorige interlandperiode was hij er wél bij, toen hij zes matchen op rij 0 minuten speelde bij Napoli. Ohja, Ngonge speelt in Napels samen met Lukaku én kan goed als tweede spits spelen. Tedesco speelde tegen Italië met twee aanvallers en had geen spits op de bank… Enkel flankaanvallers. Het blunderboek van de bondscoach is al aardig dik geworden. Om het nog wat erger te maken, neemt de coach ook nog eens Norman Bassette mee naar Hongarije... 

Bovenstaande jongens hadden de leemte kunnen opvullen die de jonge garde liet als ze de beloften zouden gaan helpen. Bovendien zijn het spelers die het zeer goed doen bij hun ploeg en die maar al te graag hadden willen opgeroepen worden. Mertens verklaarde onlangs nog dat hij in nood altijd wil helpen. Dit was zo een noodgeval na alle afzeggingen én je had Mertens een mooi afscheid kunnen gunnen tegen zijn Italië.

Maar Tedesco is een jonge pragmatische trainer, die niets heeft met buikgevoel. Laten we als volgende bondscoach toch maar een ervaren coach zetten die toch wat sterker is inzake people management met natuurlijk ook tactische kwaliteiten. Het is duidelijk nodig.

POLL: Slecht aangepakt van Tedesco?

Meest recent

'OHL vindt eindelijk vlot scorende spits'

OH Leuven is nog altijd in de running in de Europe Play-Off met twee punten achterstand op leiders ...

4
4
Gebrek aan leiders Anderlecht: Boeckx geeft oplossing

Zondag krijgt Anderlecht het bezoek van Antwerp en dan zal Paars-Wit zich absoluut moeten herpakken. ...

50
50
Volgende smaakmaker hint naar vertrek bij Westerlo

Westerlo moest dit seizoen opnieuw tot het einde knokken om de play-downs te vermijden en dat was ...

23
23
Einde van een tijdperk bij Real? Courtois reageert

Real Madrid zal dit seizoen zijn titel in de Champions League niet verlengen. De voorbije jaren ...

62
62
Wilmots haalt stevig uit naar Eden Hazard

Sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach is Eden Hazard terug bij de Rode Duivels. De ...

84
84
Arteta dolgelukkig: "Eén van de beste avonden ooit"

Arsenal maakte indruk door over twee matchen oververdiend Real Madrid uit te schakelen. De ...

40
40
Hazard geeft hét probleem van Anderlecht prijs

Thorgan Hazard kreeg al flink wat kritiek de afgelopen maanden. Hij kent voorlopig matige Play-Offs, ...

280
280
'Club Brugge baalt: 'dure tegenvaller' werkt niet mee'

Bij Club Brugge gaat er komende zomer het een en ander gebeuren op de transfermarkt. Blauw-Zwart zal ...

381
381
Vanzeir geeft hét verschil tussen de JPL en MLS

Bij AA Gent haalden ze in januari Dante Vanzeir terug naar de Jupiler Pro League. De Belgische ...

150
150
‘Toptransfer Club: om duimen en vingers bij af te likken’

Club Brugge is dicht bij een toptransfer die veelbelovend lijkt: de Nederlandse winger Million ...

503
503
Kompany aan zet: "Volgend jaar mag je meer verwachten"

Bayern München ligt na twee zeer leuke matchen tegen Inter uit de Champions League. De Duitse ...

136
136
Fink zet deur open: “Daar aan de slag? Waarom niet?”

Thorsten Fink is de beste buitenlandse trainer die de afgelopen jaren in België is ...

222
222
Thorgan Hazard: "Of ik dan stop bij Anderlecht?"

Bij RSC Anderlecht gaan er in de zomer veel spelers vertrekken. Thorgan Hazard hoort daar niet bij. ...

232
232
Courtois ziet hét Real-probleem, Kompany recht de rug

Real Madrid en Bayern München werden uitgeschakeld in de Champions League. Dat was dus stevig ...

120
120
Vrancken 'weigerde' andere clubs: "Met de fiets naar STVV"

STVV heeft namiddag Wouter Vrancken officieel voorgesteld aan de pers. De coach moet de Kanaries in ...

192
192
Titelkoorts Club Brugge stijgt: Hayen maakt belofte

Na de cruciale zege tegen KRC Genk lijkt Club Brugge het momentum mee te hebben in de titelstrijd. ...

633
633
Hasi onder druk: Anderlecht-sterkhouder naast de ploeg?

RSC Anderlecht wil zo snel mogelijk zijn eerste punten in de Champions' Play-Offs veroveren. Liefst ...

232
232
Newcastle plots op derde plek na afstraffing Crystal Palace

Liverpool FC telt rustig af naar de Engelse landstitel, maar de strijdt om de Champions ...

61
61
Real druipt af in Champions League, geen droomfinale Kompany

De halve finalisten in de Champions League zijn bekend. Real Madrid slaagde er woensdagavond immers ...

175
175
'Club Brugge polst voor JPL-revelatie: zware concurrentie'

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer. Mede door de goede prestaties in de ...

588
588

Meer sportnieuws