'Revolutie bij Bayern: Kompany wil 11(!) toptransfers’

door
'Revolutie bij Bayern: Kompany wil 11(!) toptransfers’

Vincent Kompany heeft grootse plannen in München en wil flink uitpakken op de transfermarkt. Met een mix van jonge talenten en ervaren krachten stelt hij een indrukwekkend verlanglijstje samen.

1. Bart VERBRUGGEN (22, Brighton & Hove Albion)

Bayern München overweegt op een jonge potentiële topdoelman aan te trekken.Daarvoor zou het vizier gericht zijn op een oude bekende van Vincent Kompany. Zo maakt Florian Plettenberg van Sky Sports Germany gewag van interesse in Bart Verbruggen.

LEES OOK 'Barça heeft topaanwinst beet: Flick in zevende hemel'

De Nederlander werd destijds naar Anderlecht gehaald onder impuls van Kompany en zijn toenmalige keeperstrainer Jelle ten Rouwelaar, al brak hij er pas door na hun vertrek.

2. Theo HERNÁNDEZ (27, AC Milan)

Voor Bayern München is het niet de eerste keer dat Theo Hernández op de radar verschijnt. Afgelopen zomer werd de linksback al genoemd toen er onzekerheid was over een mogelijke transfer van Alphonso Davies naar Real Madrid.

LEES OOK TRANSFERUURTJE: 'Gegeerd goudhaantje Genk, Barça heeft beet'

Nu lijkt die realiteit dichterbij, omdat Davies waarschijnlijk transfervrij zal vertrekken volgende zomer. Dit laat Bayern met een mogelijke leegte op de linksbackpositie, aangezien er intern misschien geen directe vervanger klaar staat. Hierdoor wordt een speler als Hernández een interessante en misschien zelfs noodzakelijke optie voor Bayern.

3. Jonathan TAH (28, Bayer Leverkusen)

De centrale verdediger, die in zijn laatste contractjaar bij Bayer Leverkusen zit, staat al maandenlang hoog op de verlanglijst van Bayern München. De 33-voudige Duitse international valt normaal gezien transfervrij op te pikken na het seizoen omdat Tah zijn contract niet zal verlengen in Leverkusen.

Bayern krijgt dus een uitgelezen kans om de verdediger komende zomer transfervrij binnen te hengelen. Volgens Florian Plettenberg, transferexpert van Sky Sports Germany, maken Vincent Kompany en co alvast een goede kans op zijn komst. Iets wat Pini Zahavi, de makelaar van Tah, bevestigt.

4. Ousmane DIOMANDE (20, Sporting CP)

Bayern München en Eric Dier lijken na dit seizoen uit elkaar te gaan, maar de Duitse recordkampioen zou al een voorkeur hebben voor een vervanger: Ousmane Diomande van Sporting CP.

De 20-jarige centrale verdediger wordt intensief gevolgd door Bayern-scouts en zij hebben een zeer positieve indruk van Diomande gekregen na hem regelmatig te hebben bekeken. De jonge verdediger zou komende zomer een serieuze optie kunnen worden voor de club.

Bayern heeft absoluut een nieuwe centrale verdediger nodig, maar de concurrentie om Diomande zal hevig zijn. Hij zal waarschijnlijk een van de meest gewilde verdedigers van Europa zijn in de volgende transferperiode.

5. Florian WIRTZ (21, Bayer Leverkusen)

Het is een publiek geheim dat Bayern München dolgraag in zee wil gaan met Florian Wirtz. De 21-jarige spelmaker/aanvaller brak volledig door bij Bayer Leverkusen en geldt als één van de grootste talenten die er op de Europese velden rondlopen.

Bayern zal dan ook moeten afrekenen met de concurrentie van heel wat andere grootmachten. Bovendien is Leverkusen niet happig om hem naar een directe concurrent te laten gaan.

6. Luca KOLEOSHO (20, Burnley)

Bayern München houdt naar verluidt een oogje op een mogelijke vervanger voor de rechterflank: Luca Koleosho. De jonge talentvolle speler van Burnley FC zou een interessante zomeraanwinst kunnen zijn voor Die Rekordmeister.

Momenteel ligt Koleosho vast tot 2029 en maakte hij indruk op Vincent Kompany tijdens diens periode bij Burnley. Volgens Florian Plettenberg kent Kompany het talent goed en spreekt hij lovend over zijn potentieel.

7. Omar MARMOUSH (25, Eintracht Frankfurt)

Bayern München staat erom bekend om Bundesliga-toppers van concurrenten af te snoepen. Met Omar Marmoush van Eintracht Frankfurt hoopt Der Rekordmeister hetzelfde kunstje te flikken. Vincent Kompany is echter niet de enige die de spits op het oog heeft.

Ook onder meer Manchester City en Liverpool willen de 25-jarige Egyptenaar. Kompany én directeur Max Eberl zouden alvast gecharmeerd zijn. Frankfurt wil dan weer het contract van hun goudhaantje openbreken, maar dat lijkt nog zeer ver weg.

8. Benjamin SESKO (21, RB Leipzig)

Voordat Bayern München Harry Kane overnam van Tottenham Hotspur, gingen er geruchten dat de club interesse had in spits Benjamin Šeško.

Sindsdien heeft Šeško zich bewezen bij RB Leipzig en zou hij mogelijk opnieuw op de radar van Bayern kunnen staan. Als Kane besluit terug te keren naar Engeland voordat zijn contract afloopt, zou een speler zoals Šeško erg aantrekkelijk kunnen zijn.

9. Loïs OPENDA (24, RB Leipzig)

De clubleiding van Bayern München overweegt om komende zomer een nieuwe spits naar de Allianz Arena te halen. Bij BILD bracht men een vierkoppige verlanglijst om die vacature in te vullen naar buiten. Daarop prijkt ook één Rode Duivel: Loïs Openda.

De pijlsnelle spits scheert dan ook hoge toppen bij RB Leipzig. In de Bundesliga zit hij dit seizoen bijvoorbeeld aan 5 goals en 3 assist in 10 matchen. Ook in de voorbije jaargang was Openda ook al erg productief namens de Duitse topclub. En op zijn 24ste heeft hij ook nog groeimarge.

10. Jonathan DAVID (24, Lille OSC)

De Canadese international brak destijds door in Europa bij AA Gent, dat hem vervolgens voor een recordsom aan Lille OSC verkocht. Daar geldt Jonathan David al enkele seizoenen als één van de absolute smaakmakers in de Ligue 1.

Maar de 24-jarige loopt uit zijn contract in Rijsel en de kans op een verlenging wordt met de week kleiner. Tal van Europese topclubs zien in hem dan ook een interessante opportuniteit gezien zijn toekomstige transfervrije status.

Daarbij dus ook Bayern München, waar sportieve baas Max Eberl een fan is. Bovendien zou de komst van David een extra troef kunnen worden om vriend en landgenoot Alphonso Davies aan boord te houden.

11. Victor GYÖKERES (26, Sporting CP)

Loïs Openda en Benjamin Šeško krijgen voor een transfer naar Bayern München echter ook concurrentie van Viktor Gyökeres.

De 26-jarige Zweed scoort het laatste anderhalf jaar aan de lopende band voor Sporting CP en verbaasde nog met een hattrick tegen Manchester City in de Champions League. Gyokeres scoorde dit seizoen al 23 doelpunten in 18 wedstrijden over alle competities heen.

POLL: Wie moet Bayern zeker halen?

Meest recent

'Grootmacht loopt blauwtje: prijskaartje Jashari bekend'

Wie dacht dat Vincent Mannaert zijn vertrek een groot gat zou achterlaten bij Club Brugge komt ...

33
33
AA Gent-fans in rep en roer: "Supporters in de kou"

Binnen de Pro League wordt momenteel volop onderhandeld over een nieuw competitieformat, met als ...

43
43
'Volgende gegadigde meldt zich voor goudhaantje Club Brugge'

De voornaamste bron van inkomsten blijft het uitgekiend transferbeleid, maar ook de eigen jeugd doet ...

174
174
Fink vreest opdoffer: steunpilaar KRC Genk buiten strijd?

Zondag staan er met Club Brugge-Standard en de Brusselse derby tussen Anderlecht en Union opnieuw ...

183
183
Cercle of AA Gent: dupe CL-loting Club Brugge bekend

De kogel is door de kerk: Club Brugge neemt het in de achtste finales van de Champions League op ...

164
164
'Transfervuurwerk bij Club Brugge: voorwaarden op tafel'

In de volgende ronde van de Champions League hoopt Club Brugge opnieuw te stunten tegen Aston Villa. ...

466
466
'Blessuregolf bij Anderlecht: meer details bekend'

Na de uitschakeling in de Europa League kan Anderlecht zich voortaan volledig toeleggen op de ...

312
312
Goudhaantje Talbi doodeerlijk: “Een beetje teleurgesteld”

Club Brugge heeft met Chemsdine Talbi weer een nieuw goudhaantje in de rangen. De buitenspeler deed ...

344
344
Leko met de handen in het haar vlak voor Club Brugge

Standard Luik moet op speeldag 27 van de Jupiler Pro League op bezoek bij Club Brugge. De Rouches ...

361
361
Bernd Storck grijpt meteen zwaar in bij KV Kortrijk

Bernd Storck moet KV Kortrijk weer van de degradatie zien te redden. Dat flikte de Duitser twee jaar ...

327
327
Club Brugge roept straffe taal na Aston Villa-loting

Club Brugge schakelde Atalanta verrassend uit in de Champions League en in de volgende ronde wacht ...

542
542
Pasveer komt met érg bizarre reactie na neusbreuk Rodriguez

Union SG verloor in het Koning Boudewijnstadion met 0-2 van Ajax, maar ook in de Johan Cruijf Arena ...

205
205
Cercle Brugge kent tegenstander in Conference League

Er zijn nog twee Belgische clubs actief in Europa. Club Brugge in de Champions League en Cercle ...

131
131
Guardiola legt uit: "Of De Bruyne nog topmatchen aankan?"

De uitschakeling in de Champions League blijft nazinderen bij Manchester City. De Engelse kampioen ...

145
145
Vanzeir heeft bij AA Gent nog rekening te vereffenen

De wintermercato bracht enkele opmerkelijke deals. Zo koos AA Gent ervoor om na de blessure van Max ...

220
220
EL: Topaffiche voor Martens, Ajax treft Rode Duivels

Na de Champions League werd er vrijdag om 13u in het hoofdkwartier van de UEFA ook geloot voor de ...

57
57
Schoofs geeft zijn mening over harde uitspraken Hasi

Na het Europese geweld gaat de focus vrijdag weer op de Jupiler Pro League. Daar wordt de 27ste ...

170
170
Club gewaarschuwd: "Onderschatting zal er nu niet zijn"

Club Brugge krijgt in de achtste finales van de Champions League opnieuw Aston Villa voorgeschoteld ...

277
277
CL: Club treft opnieuw Villa, Madrileense en Duitse derbies

Vrijdagmiddag om 12u werd in het hoofdkwartier van de UEFA in het Zwitserse Nyon geloot voor het ...

364
364
TRANSFERUURTJE: 'Titanenstrijd voor CDK, grote kuis bij Man City'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

332
332

Meer sportnieuws