Vanhaezebrouck glashelder over penaltyfase Anderlecht-Porto

door
Vanhaezebrouck glashelder over penaltyfase Anderlecht-Porto

RSC Anderlecht begon donderdagavond goed aan zijn Europese thuisduel tegen FC Porto. Maar in de eerste helft kwamen de Brusselaars toch op een achterstand te staan na een omgezette strafschop. Al hing er wel een geurtje aan die bewuste penaltyfase. 

Paars-Wit is bezig aan een puike Europese campagne. Na de dubbele zege in de voorronde tegen Dinamo Minsk, begonnen de Brusselaars uitstekend aan de League Phase van de UEL. Zo werden de drie eerste wedstrijden telkens gewonnen. Pas op de vierde speeldag werd een eerste puntenverlies geleden: 1-1 tegen het Letse RFS.

LEES OOK Ook goed nieuws voor Anderlecht: duo op de terugweg

Anderlecht staat er dus goed voor en kon donderdag een grote stap richting de volgende ronde zetten. En die kans lag er wel degelijk. Porto is op papier nochtans één van de sterkste opponenten. Maar de meervoudige kampioen van Portugal is bezig aan een wisselvallig seizoen en verloor zijn laatste drie wedstrijden.

Ongelukkig moment Degreef

De Brusselaars daarentegen blaken van het vertrouwen na hun recente zegereeks in eigen land. Dat was er ook aan te merken tijdens de aanvangsfase. Na amper één minuut kwam de thuisploeg zelfs op voorsprong, maar het doelpunt van Kasper Dolberg werd afgekeurd wegens buitenspel. En dat kwam RSCA halfweg de eerste periode extra duur te staan.

Het was namelijk Porto dat op voorsprong kon komen na een strafschop van Galeno. Al zorgde die penalty wel voor de nodige discussie. De jonge Tristan Degreef wou een bal in de zestien opruimen. Maar Joao Mario gooide zich er nog snel voor, waardoor Degreef zijn tegenstander onfortuinlijk maar vol raakte.

Geen voer voor VAR

LEES OOK Anderlecht met de handen in het haar vlak voor Play-Offs

Het was allerminst een intentioneel contact van de jongeling, desondanks vond de arbitrage het toch voldoende om de bal op de stip te leggen. Analist Hein Vanhaezebrouck was het daar echter niet mee eens. Hij vindt ook niet dat de VAR op zo'n momenten moet tussenkomen. "Neen, het was geen penalty. Voor zo'n dingen is de VAR ook niet in het leven geroepen. Die jongen trapt zelfs niet. Degreef steekt gewoon zijn beet uit en houdt zich zelfs nog in. Die andere kopt volgens mij ook te laag. Daar kom je als VAR niet voor tussen. Dit is te belachelijk voor woorden", klonk het bij Play 6.

Gelukkig kon Degreef na rust op gepaste wijze revanche nemen. Zo tekende uitgerekend hij voor de gelijkmaker. Goed voor zijn eerste treffer namens de eerste ploeg van Anderlecht en tevens een erg belangrijke. Zo eindigde de partij uiteindelijk op 2-2.

POLL: De VAR moet bij dit soort fases níét ingrijpen ...

Meest recent

PSG kegelt Liverpool na strafschoppen uit Champions League

In de Champions League stonden vanavond nog drie terugmatchen van de achtste finales van de ...

68
68
Kompany laat Bayern dromen: "Echt, echt onder de indruk"

Vincent Kompany heeft met Bayern München voor een stevig statement gezorgd. Ze wisten Bayer ...

91
91
'Anderlecht incasseert ferme tegenvaller met Verschaeren'

RSC Anderlecht heeft dit seizoen doorlopend af te rekenen gehad met blessures. Dat roept heel veel ...

181
181
Spaanse pers: "Dé topfavoriet voor de Champions League"

In de Champions League vinden vandaag en morgen de achtste finales plaats. Vanaf de kwartfinales ...

83
83
Jashari en Hayen: "Dat wordt cruciaal tegen Aston Villa"

Club Brugge weet wat het morgen moet doen: minstens twee keer scoren op het veld van Aston Villa. De ...

39
39
Vanhaezebrouck geeft AA Gent gouden trainerstip

AA Gent stelde Danijel Milicevic aan als tijdelijke opvolger van Wouter Vrancken. De voormalige ...

123
123
PSV ziet absolute sterkhouder de club gratis verlaten

PSV kent een heel vreemd seizoen. De Einhovenaren begonnen zeer goed aan het seizoen, maar de ...

46
46
Verhuurde spelers: spitsen schitteren met resem doelpunten

Dit seizoen spelen er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League in het buitenland. Bij ...

60
60
Geniale Lamine Yamal rolt Benfica helemaal op

FC Barcelona speelde al om 18u45 zijn terugwedstrijd van de achtste finales van de Champions League. ...

55
55
Anderlecht slaat weer toe bij Racing Genk

De afgelopen jaren wist KRC Genk een aantal talenten weg te halen bij RSC Anderlecht. Dat kwam hard ...

1068
1068
‘JPL-topclub gaat hard: compleet gek van Januzaj’

RSC Anderlecht zou werk maken van een transfer van Adnan Januzaj. De 15-voudige Rode Duivel staat ...

499
499
Hayen spreekt voor CL-match: "Als ik mag kiezen..."

Nicky Hayen is ongeveer een jaar trainer van Club Brugge en het was tot op heden vooral feest. De ...

123
123
Jashari weg bij Club Brugge? Speler reageert op geruchten

Club Brugge speelt morgenavond in de Champions League tegen Aston Villa. Blauw-Zwart lijkt voor een ...

558
558
Emery deelt fikse waarschuwing uit omtrent Club Brugge

Club Brugge staat morgen voor een bijzonder moeilijke taak, want ze moeten een 1-3-nederlaag zien ...

199
199
'Done deal: Anderlecht bevestigt eerste zomertransfer'

Met de play-offs én de bekerfinale in het verschiet gaat het straks om de knikkers voor ...

602
602
Fink houdt adem in: Genk vreest opdoffer uit ziekenboeg

Ongeacht de uitslag van de topper tegen Union begint KRC Genk vervolgens in polepositie aan de ...

404
404
'Hayen hakt knopen door: 3 wissels bij Club Brugge?'

Na de 1-3 nederlaag in eigen huis lijkt de terugmatch tegen Aston Villa woensdag het eindstation te ...

444
444
'Europese grootmachten kloppen aan bij Cercle Brugge'

Door de nederlaag in de Brugse derby dreigt Cercle straks veroordeeld te worden tot de Play-Downs. ...

248
248
Genk legt steunpilaar langer vast: "Genkie voor het leven"

KRC Genk hoopt straks met een zo riant mogelijke voorsprong aan de play-offs te beginnen. Om voor ...

155
155
Janssen doet boekje open over ontslag De Roeck bij Antwerp

Antwerp ging zondag in eigen huis met 0-1 onderuit tegen AA Gent. Een valse start dus voor kersvers ...

901
901

Meer sportnieuws