De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League heeft zaterdagavond nog maar eens een nieuwe wending gekregen. Cercle Brugge haalde het immers met 3-1 van STVV en speelt daardoor weer haasje-over met de Kanaries.
Die laatsten zullen verweesd achterblijven. Ze moeten hun veilige plaats weer afstaan en laten bovendien de kans liggen om afstand te nemen van de voorlaatste plaats na de verrassende nederlaag van KV Kortrijk in Beerschot.
Onterechte rode kaart voor STVV?
Het kantelpunt in de wedstrijd was misschien wel de rode kaart voor Rihito Yamamoto in de eerste helft. De Japanse middenvelder pakte twee gele kaarten op amper drie minuten tijd en mocht na 36 minuten al gaan douchen.
Maar volgens Serge Gumienny had dat niet gemoeten. "Wat mij betreft was zijn tweede geel absoluut niet terecht", oordeelt de ex-scheidsrechter immers in Het Belang van Limburg. "Hij tackelde duidelijk op de bal en tikte dan wel even zijn tegenstander aan, maar wel met een gebogen been. Als ik zie waar anderen telkens weer mee wegkomen, dan was dit wel een heel goedkope rode kaart."
"Rampzalige match van Laforge"
Het was volgens Gumienny overigens niet de enige keer dat STVV benadeeld werd. Hij vond dat ze in de tweede helft een strafschop hadden moeten krijgen toen Diakité in een spurtduel met Bertaccini met zijn hand naar de bal sloeg.
De penalty die Cercle wél kreeg in de slotminuut, vond hij dan weer onterecht. "Sorry, maar de aanvaller van Cercle glijdt hier gewoon uit. Een lachertje van een strafschop dus. Achteraf kunnen we alleen maar concluderen dat Laforge een rampzalige wedstrijd heeft gefloten. Niet voor de eerste keer in deze play-offs trouwens", haalt Gumienny hard uit.
🫵 | De bal ging in het absolute slot nog op de stip voor Cercle Brugge. Terecht? 🖥️🤔 #CERSTV pic.twitter.com/TZiBxsvPMS
— DAZN België (@DAZN_BENL) April 26, 2025