De finale van de Copa del Rey heeft zaterdagavond een spetterend spektakelstuk gebracht. De Clasico tussen FC Barcelona en Real Madrid kende heel wat plottwists en werd uiteindelijk pas beslist in de verlengingen. Daarin trok Barça met 3-2 nog aan het langste eind.
Er waren bij Real nog enkele vraagtekens voor de finale. Thibaut Courtois stond uiteindelijk wel gewoon onder de lat, maar Kylian Mbappé bleek nog niet fit genoeg om te starten. De Franse vedette begon dan maar op de bank.
Hij zag hoe zijn ploeg een moeizame eerste helft kende. Barça domineerde en kwam ook tot kansen. Courtois bracht knap redding op een kopbal van Koundé, maar was enkele minuten later wel geklopt op een pegel van Pedri: de 1-0 was verdiend. Vlak voor rust ontsnapte Real nog toen Olmo een hoekschop rechtstreeks op de paal krulde.
Mbappé lijkt Real te redden
Voor het begin van de tweede helft werd Mbappé dan toch maar in de strijd gegooid en dat leverde resultaat op. De spits bracht zijn ploeg 20 minuten voor tijd immers langszij met een heerlijke vrijschop - pas de eerste keer in zijn carrière dat hem dat lukte. Enkele minuten later was het zelfs 1-2 toen Tchouaméni een hoekschop binnenkopte.
Barça gaf echter niet op. Courtois pakte uit met een uitstekende save op Yamal, maar weer bleek dat niet voldoende. Enkele minuten aarzelde hij iets te lang om uit te komen toen Ferran Torres voor zijn neus verscheen en de Barça-aanvaller maakte het af. Bijna werd het zelfs nog 3-2. Barça kreeg in de slotseconden immers een penalty, maar de VAR draaide die beslissing nog terug.
Koundé bezorgt in verlengingen Barça de Copa
Er kwamen dus verlengingen, waarin beide teams vooral op strafschoppen leken te speculeren. Maar vier minuten voor het einde viel er toch nog een doelpunt uit de lucht. Na een slechte pass van Modric plaatste Koundé de bal netjes buiten het bereik van Courtois.
Daarmee was de veer bij Real definitief gebroken en in het absolute slot pakte Rüdiger nog rood. Met de Copa del Rey pakt Barça zijn eerste prijs van het seizoen en mag het nog dromen van de treble. Real dreigt dit seizoen dan weer met lege handen achter te blijven. Ongetwijfeld zal het nog een beetje meer crisis zijn in het Bernabeu.