De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is inmiddels alweer zestien speeldagen ver. Er moeten weliswaar nog een pak wedstrijden afgewerkt worden en de verschillen in het klassement blijven tot dusver redelijk beperkt. Toch worden hier en daar al enkele voorspellingen over de titelstrijd gedaan.
Na 16 speeldagen is het KRC Genk dat alleen aan de leiding staat met een voorsprong van vier punten. De Limburgers wisten dit seizoen ook al indruk te maken met fris en aanvallend voetbal. Maar ze lieten, zeker in de voorbije weken, ook al de nodige steken vallen. Zeker van een ploeg die geen Europees voetbal speelt, mag toch iets meer constantheid verwacht worden.
De tweede plaats wordt momenteel bekleedt door Club Brugge. Ook Blauw-Zwart liet in de voorbije maanden verrassend vaak steken vallen. Zo werd inmiddels al 4 gelijkgespeeld en 3 keer verloren. Intrinsiek gezien beschikt de titelverdediger echter over voldoende kwaliteit in de breedte om succesvol te blijven strijden op drie fronten.
Antwerp & Anderlecht
Het huidige podium wordt vervolledigd door Antwerp FC. Dat is voorlopig de grote verrassing bovenaan het klassement gezien de leegloop van afgelopen zomer. Maar tot dusver laat de jonge ploeg van coach Jonas De Roeck het nog te vaak afweten tegen de directe concurrenten om zich als een volwaardige titelkandidaat te profileren.
Recordkampioen RSC Anderlecht staat momenteel vierde. De Brusselaars leken na hun recente winstreeks helemaal vertrokken, afgelopen weekend volgde echter een mak optreden en vervelend puntenverlies op bezoek bij OH Leuven. Voorlopig lijkt Paars-Wit dan ook iets te broos om als een echte titelfavoriet bestempeld te worden.
Uitgemaakte zaak
Bij de podcast Sjotcast werden de titelkansen al een keertje ingeschat. Ludo Vandewalle, chef voetbal van 'Het Nieuwsblad', voorspelt alvast een nieuwe titel voor Club Brugge. "Ze hebben nu al vijf punten meer dan vorig seizoen. Ik denk dat het nu al een uitgemaakte zaak is. Vooral omwille van de verrassende dip van Genk, dat niet eens Europees speelt", aldus Vandewalle.
Op papier lijkt de regerende kampioen dan ook over de sterkste selectie van de competitie te beschikken. "Het is gewoon by far de beste ploeg, by far", vult journalist Pieter-Jan Calcoen aan. "De rest komt er gewoon niet aan te pas als Brugge echt op niveau speelt. Dan mogen Anderlecht, Antwerp, ... alles in het werk stellen, dan komen ze er toch niet voorbij", aldus hun collega Jürgen Geril.