Vanaken op Europees topniveau: "Onbegrijpelijk dat hij geen Duivel is"

door
Vanaken op Europees topniveau:

Club Brugge heeft dinsdagavond opnieuw indruk gemaakt in de Champions League. Blauw-Zwart won op eigen veld van Sporting CP en zette zo een enorme stap richting de volgende fase van het toernooi. Bij de thuisploeg liepen dan ook verschillende uitblinkers rond.

De ploeg van Nicky Hayen begon dramatisch aan zijn derde thuismatch in het vernieuwde Kampioenenbal. Na amper drie minuten kon de Portugese titelverdediger op voorsprong klimmen. Blauw-Zwart reageerde echter gepast en zette zijn voet vrijwel meteen naast die van Sporting. Dat zorgde nog voor rust voor de verdiende gelijkmaker na een eigen doelpunt.

LEES OOK 'Arsenal zet Arteta-connectie in voor Europese knaltransfer'

Na de pauze hield Club de wedstrijd goed onder controle. En in de slotfase barste het Jan Breydel-stadion helemaal uit zijn voegen. Na een goede combinatie wist invaller Casper Nielsen immers voor de 2-1 te zorgen. De Bruggelingen wisten die minieme voorsprong uiteindelijk ook netjes over de streep te trekken en zetten zo een grote stap richting de volgende fase.

Voldoende uitblinkers

Aan uitblinkers dan ook geen gebrek bij de thuisploeg. Achterin waren Brandon Mechele en Joel Ordoñez ronduit indrukwekkend in hun defensieve arbeid. Topspits Victor Gyökeres zat in hun achterzak. In het aanvallende compartiment blijft Christos Tzolis zich dan weer profileren als de beste zomeraankoop van eender welke Belgische ploeg.

Maar ook Hans Vanaken was opnieuw op de afspraak. De aanvoerder verdeelde en heerste op het middenveld, met als hoogtepunt zijn assist op de winnende treffer van Nielsen. De commentaren in de kranten zijn dan ook lovend. Bij La Dernière Heure heeft men het bijvoorbeeld over 'de patron Vanaken'. "Hoewel het niet beslissend was, was zijn pass op Tzolis vlak voor rust ronduit geniaal. En ook die op Nielsen vinkte alle vakjes af", klinkt het.

Geen Rode Duivel

LEES OOK Belgian Cat Julie Vanloo toont grote liefde voor Rode Duivel

Ook Het Laatste Nieuws zag Vanaken weer lustig het spel verdelen. "Heerlijk steekballetje op Tzolis vlak voor rust. Bracht rust in een bij momenten tumultueuze wedstrijd. In de slotfase goed voor cruciale assist voor de winner van Nielsen." Bij Het Nieuwsblad vraagt men zich dan weer af waarom deze Vanaken geen plek meer heeft bij de nationale ploeg. "De beste man op het veld bij Club Brugge. Had zo’n dag waarop hij onmogelijk van de bal te zetten was. Perfecte assist voor de winning goal. Niet te begrijpen dat hij niet eens meer in de voorselectie van de Rode Duivels zit. Is al een heel seizoen top."

POLL: Vanaken verdient een nieuwe kans bij de Duivels ...

Meest recent

Mechele verbaast zich compleet over Anderlecht:

Club Brugge heeft zondagnamiddag zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het nam ...

51
51
Garcia doet boekje open over 'gouden generatie' Duivels

Rudi Garcia kan tevreden terugblikken op zijn eerste interlandbreak als bondscoach van de Rode ...

40
40
Karetsas: "We maken hier een statement"

Wat een week heeft Konstantinos Karetsas beleefd. Het 17-jarige toptalent debuteerde voor ...

38
38
Mijlpaal Lukaku bezorgt Napoli zege in topper

In de Serie A heeft Napoli zondagavond een uitstekende zaak gedaan. Het pakte de drie punten in de ...

41
41
Euvrard ziet wederopstanding Dender, Simons ontgoocheld

De laatste wedstrijd van de eerste speeldag in de Europe Play-Off heeft eindelijk een winnaar ...

13
13
Milicevic blijft optimistisch ondanks pandoering

AA Gent wist zich voor de eerste keer sinds 2019 nog eens te plaatsen voor de Champions' Play-Off, ...

70
70
Fink op de rem: "We zijn nog steeds geen titelfavoriet"

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off heeft meteen voor afscheiding gezorgd. De top drie won ...

49
49
Ex-ref velt oordeel over afgekeurde goal/penalty Genk

KRC Genk is zondag aan zijn Champions' Play-Off begonnen met een klinkende overwinning. Het legde AA ...

285
285
Dender klopt Westerlo en mengt zich in strijd om Europa

De Europe Play-Off is dit weekend nog wat spannender geworden. Na twee gelijke spelen in de vorige ...

53
53
Cercle Brugge baalt: "Dat ligt aan deze play-offs"

Cercle Brugge speelde 2-2 tegen KV Kortrijk, waardoor STVV in de Relegation Play-Offs dé ...

245
245
Straf! Ongenaakbaar Racing Genk overleeft dubbele deceptie

Ook Racing Genk is zijn Play-Offs begonnen met een perfect rapport. De Limburgers weigerden vanavond ...

242
242
Jashari steekt mes wat dieper bij Anderlecht: "Eigenlijk..."

Ardon Jashari heerste weer op het middenveld bij Club Brugge. De Zwitser won met Blauw-Zwart ...

613
613
Ongelooflijke VAR-fase in Genk-Gent: "VARhaeghe"

KRC Genk is aan de winnende hand tegen AA Gent. In de eerste helft was het plots alle hens aan dek ...

331
331
Manchester City zet volgende stap voor troostprijs

In Engeland geen competitievoetbal dit weekend. Wel de kwartfinales van de FA Cup en dit ...

58
58
Hey en Dolberg leggen vinger op de wonde na kansloos verlies

RSC Anderlecht streed voor wat het waard was, maar verloos kansloos met 2-0 van Club Brugge. Niemand ...

540
540
Tzolis geeft reden voor woede-uitbarsting na wissel

Club Brugge is met een overtuigende overwinning begonnen aan de Champions' Play-Offs. De ...

1028
1028
Barça overtuigend leider, Atalanta verbrodt titelkansen

FC Barcelona heeft de macht terug gegrepen in La Liga. De Catalanen wonnen op eigen veld met ...

32
32
Coosemans haalt verschroeiend uit na afgang Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zijn start van de Champions' Play-Offs gemist. De Brusselaars speelden ...

337
337
Patro en Club Luik delen de koek na geanimeerde Maasderby

In de Challenger Pro League heeft Club Luik op de valreep een punt gepakt in de Maasderby. Patro ...

30
30
Knotsgek degradatieduel levert Cercle Brugge kopzorgen op

Na een onwaarschijnlijke slotfase blijft KV Kortrijk in leven. De Kerels leken met een man minder ...

240
240

Meer sportnieuws