Risicopatiënt bij Antwerp: "Tegen Genk komt hij in problemen"

door
Risicopatiënt bij Antwerp:

Tijdens de kerstspeeldag van de Jupiler Pro League staan weer verschillende mooie affiches op het progamma. Zo wordt de spits afgebeten met de topper tussen Antwerp FC en KRC Genk. Het wordt daarbij uitkijken in welke formatie de Great Old zal starten.

Antwerp was bezig aan een tegenvallende reeks in de Jupiler Pro League en kon vier competitiewedstrijden op rij niet winnen. Daar werd afgelopen weekend echter verandering in gebracht. Zo haalde de kampioen van 2023 het verdiend van FCV Dender met 1-3.

Terug naar 4-3-3

LEES OOK 'Overmars schiet wakker: Antwerp plant laat winteroffensief'

Voor de gelegenheid had coach Jonas De Roeck een andere veldbezetting uit de hoge hoed getoverd. Zo begon Antwerp aan de partij met drie centrale verdedigers en hoge vleugelbacks. Die ingreep pakte goed uit, het stamnummer één speelde zijn beste wedstrijd in enkele weken tijd.

Toch verwacht analist Patrick Goots niet dat De Roeck tegen Genk zal vasthouden aan dit systeem. "Genk speelt slechts met één spits, namelijk Tolu. En Antwerp treedt thuis aan. Ik verwacht dus een terugkeer naar een 4-3-3", voorspelt de oud-spits in zijn analyse bij Gazet van Antwerpen.

Risico met Valencia

Nochtans rendeerde een aantal spelers veel beter in de formatie van zaterdag. Jelle Bataille bijvoorbeeld, floreerde als vleugelback. Jaïro Riedewald maakte dan weer indruk in de driemans-defensie. Anderzijds hadden bepaalde spelers het ook lastig. Met name Anthony Valencia, die afzag aan de linkerkant.

LEES OOK De Roeck maakt transferstatement: "Hij kan niet beter zitten"

Goots zou de Ecuadoraan dan ook niet langer uitspelen in deze rol. "In een systeem met wingbacks is Valencia op rechts een risicopatiënt. Je kunt hem geen gebrek aan inzet verwijten – hij doet zijn verdedigende meters – maar een ballenafpakker is hij niet. Ook zijn aanvallende impulsen lijden eronder. Tegen het Genkse offensieve geweld, met opkomende backs, zal Valencia sowieso in de problemen komen."

POLL: Dit Antwerp rendeert beter met een driemans-defensie ...

Meest recent

Hubert heeft zeer goed nieuws over Dolberg & co

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijke match. De Brusselaars spelen de terugmatch van de ...

40
40
'Droomtransfer Muñoz: 3 grootmachten knokken om oud-Genkie'

Bij KRC Genk wisten ze deze keer een winterse leegloop te vermijden, want de Limburgers willen hun ...

18
18
Vanaken velt zijn oordeel over terugkeer bij Rode Duivels

Op zijn 32ste haalt Hans Vanaken bij Club Brugge nog steeds een zeer hoog niveau. Dat leverde de ...

35
35
Volgende sterkhouder Cercle dringt aan op transfer

Bij Cercle Brugge zullen ze misschien wel met gemengde gevoelens terugblikken op de wintermercato. ...

67
67
'Club Brugge keihard: 5 toptransfers door de neus geboord'

Club Brugge heeft op het eerste zicht een rustige wintermercato beleefd. Het ontdeed zich van enkele ...

231
231
'Volgende sterkhouder Deinze vindt onderdak'

In december viel definitief het doek voor KSMK Deinze, dat door de rechtbank failliet verklaard werd ...

62
62
Vandenhaute is duidelijk over titelkansen Anderlecht

Anderlecht kent niet zijn beste periode, want het verloor drie van zijn vier laatste officiële ...

335
335
Blitsvertrek Vanaken bij Club? Gouden Schoen spreekt zich uit

Hans Vanaken heeft dinsdagavond voor de derde keer in zijn carrière de Gouden Schoen in ...

232
232
KV Kortrijk kondigt nog opmerkelijke transfer aan

In België is de transfermarkt sinds maandagavond dan wel gesloten, dat betekent niet dat ...

71
71
Fink droomt van bekerfinale: "Hopelijk maakt dat verschil"

Deze week worden de tickets voor de finale van de Croky Cup uitgereikt. Woensdagavond worden de ...

91
91
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Anderlecht vang bot'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

227
227
'Westerlo weet dure Sinan Bolat te verpatsen'

Vertrekkers bij KVC Westerlo. De Kemphanen ronden nog een aantal transfers af, dat maken ...

136
136
De Bilde: "Hij heeft meer talent dan Vazquez"

RSC Anderlecht hoopt Kasper Dolberg terug te kunnen opstellen tegen Royal Antwerp FC. De kans is ...

289
289
Belgische topclub dacht aan Verlinden: "Misschien na OHL?"

OH Leuven haalde stevig uit op de transfermarkt door Thibaud Verlinden weg te halen bij Beerschot. ...

262
262
"Er waren tien aanbiedingen voor Cyriel Dessers"

Cyriel Dessers is bij Rangers FC gebleven. De aanvaller werd gelinkt aan een overgang naar een ...

103
103
Kritiek op Renard: "Heel speciale mercato bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht kenden ze een zeer drukke mercato, zowel bij de eerste ploeg als RSCA Futures. ...

439
439
Fink: "Dat geeft een extra boost in de kleedkamer"

KRC Genk speelt vanavond de terugmatch van de Beker van België. In een uitverkochte Cegeka ...

198
198
Rapport Renard: gaf Anderlecht 'er een lap op'?

Olivier Renard heeft zijn eerste mercato bij RSC Anderlecht achter de rug. Welk oordeel kunnen we ...

324
324
Witsel en Mertens Rode Duivel? Garcia reageert

Het kan soms snel verkeren. Na het WK riepen de media allen in koor dat er verjonging nodig was. ...

462
462
PSV en Ajax halen nog stevig uit op de transfermarkt

In Nederland mochten ze nog een dag langer transfereren. PSV en Ajax hebben zich in de laatste uren ...

55
55

Meer sportnieuws