AA Gent heeft zijn eerste punten van de Champions' Play-Offs beet. De Buffalo's boekten zondagmiddag immers een belangrijke overwinning op het veld van directe concurrent Antwerp FC: 0-1. Al was daar wel een flinke portie meeval mee gemoeid.
Voor de Oost-Vlamingen viel de start van de nacompetitie zwaar tegen. Tijdens de eerste twee wedstrijden werd telkens verloren en slikten ze in totaal zeven tegengoals. Die negatieve reeks kwam op de Bosuil aan een einde. Gent wist namelijk te winnen én boekte een clean-sheet.
Beresterke Vandenberghe
Met die clean-sheet was wel behoorlijk wat geluk gemoeid. Zo kreeg Antwerp een waslijst aan doelkansen, maar wrong het een pak mogelijkheden de nek om. Daarnaast speelde Gent-doelman Tom Vandenberghe ook een uitstekende wedstrijd. Zeker in de eerste helft was het sluitstuk outstanding.
Achteraf zwaaide coach Danijel Milicevic dan ook met lof naar zijn keeper. "Vandenberghe speelt hier voor de tweede keer een sterke wedstrijd. Hij heeft een aantal knappe reddingen gedaan, dat is goed voor zijn vertrouwen", werd de Gentse trainer geciteerd bij Sporza.
Cruciale overwinning
In ieder geval doet Gent met deze overwinning een gouden zaak. Het springt over Antwerp naar de vijfde plaats en telt nu evenveel punten als Anderlecht, dat weliswaar in het voordeel is vanwege de eindstand in de reguliere competitie. Maar de Buffalo's doen dus weer volop mee voor het Europese ticket.
Het werd dus een cruciale zege op de Bosuil. Eentje die volgens Milicevic tot stand kwam op basis van karakter. "De teamspirit was geweldig, de jongens hebben voor elkaar gevochten. Iedereen heeft alles gegeven en uiteindelijk zijn we daarvoor beloond met een belangrijke overwinning."