De voorbije weken werd er druk gespeculeerd over de toekomst van Domenico Tedesco als Belgisch bondscoach. Voorlopig zit de Italiaanse Duitser nog steeds op post, maar het lijkt een kwestie voor tijd alvorens hij moet beschikken. De vraag is wie hem in dat geval zal opvolgen.
Na onder meer de rel rond Thibaut Courtois en vooral het teleurstellende Europees kampioenschap, stond Tedesco bij de start van de Nations League-campagne al onder behoorlijk zware druk. Zeker na zijn publiekelijke mea culpa. Maar de Italiaanse Duitser slaagde er niet in om die druk weg te nemen. Integendeel.
Dead man walking
Tegenvallende resultaten, matig veldspel, nodeloos geëxperimenteer, de veelbesproken uithaal van Kevin De Bruyne, privileges voor bepaalde spelers, immens veel afzeggingen, ... de campagne werd een ware calvarietocht voor Tedesco. Ondertussen nam de kritiek van de kenners en publieke opinie gevoelig toe.
Analist Frank Raes verwacht dan ook dat het over en out is voor de bondscoach. "Tedesco heeft zich als jonge coach te hard willen profileren, en dat is hem zuur opgebroken. Met enkele vreemde opstellingen in de Nations League heeft hij vervolgens zijn doodvonnis getekend: hij is a dead man walking", klinkt het bij HUMO.
Van Bommel als opvolger?
Vincent Mannaert, sportief directeur bij de KBVB, beweert dat de evaluatie van Tedesco nog steeds loopt en er dus nog geen officiële beslissing is genomen. Maar ondertussen wordt wel volop gespeculeerd over zijn mogelijke opvolger. Raes heeft alvast een ideale kandidaat in zijn achterhoofd.
Zo raadt hij de bond aan om vol voor Mark van Bommel te gaan. "Ik dacht aan Van Bommel. Hij kent het Belgische voetbal, maar hij zal wellicht te duur zijn. De tendens is nu toch om voor een landgenoot te gaan, maar Philippe Clement heeft al zeven keer gezegd dat hij het niet doet. Nu, misschien verrast Mannaert ons nog. Maar zijn keuzes hebben ook niet altijd goed uitgepakt – kijk maar naar Ronny Deila en Scott Parker bij Club Brugge."