'Club zoekt oplossing: tweetal móét weg in januari'

door
'Club zoekt oplossing: tweetal móét weg in januari'

Dinsdag opent de wintermercato officieel zijn deuren in België. Verschillende ploegen willen dan hun selectie van gerichte versterking voorzien, maar ook een oplossing vinden voor spelers die niet in de sportieve plannen voorkomen. Dat laatste is ook bij Club Brugge het geval.

De regerende landskampioen blijft ook in het nieuwe kalenderjaar actief op drie fronten. Desondanks is men niet van plan om in januari nog veel versterking te halen. De huidige selectie heeft voldoende kwaliteit in de breedte, nagenoeg alle posities zijn minstens dubbel bezet. Enkel bij een vertrek van een belangrijke speler, lijkt Club de markt op te gaan.

Daar tegenover wil Blauw-Zwart wel een oplossing bereiken voor enkele overbodige spelers. In het geval van Dedryck Boyata werd die alvast gevonden. Nadat hij maandenlang in de annonimiteit werd verdreven, besloot men om zijn contract in onderling overleg op te zeggen. De verdediger kan dus als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe uitdaging.

Overbodige Sowah

Er zit echter nog een speler in hetzelfde schuitje. Zo staat ook Kamal Sowah nog steeds op de blauw-zwarte loonlijst te verkommeren. De Ghanees werd destijds nog voor een slordige 9 miljoen euro gekocht, maar kon die hoge transfersom nooit rechtvaardigen. Afgelopen zomer keerde hij terug na een uitleenbeurt aan Standard. Sindsdien kwam hij amper nog in actie.

Volgens SudPresse is het dan ook de bedoeling om Sowah tijdens de wintermercato van de hand te doen. Al zal het niet gemakkelijk worden om een club te vinden voor een speler die al sinds begin mei geen officiële wedstrijd meer betwistte. Wel wordt het voor Club de laatste kans om te cashen op de 24-jarige. Zijn contract loopt komende zomer af.

Zinckernagel terug

Tot slot is er ook nog Philip Zinckernagel. De Deense aanvaller werd eind augustus verhuurd aan de Noorse kampioen Bodo/Glimt. Daar deed hij het meer dan behoorlijk. Maar de uitleenbeurt liep slechts tot 1 januari en kreeg vooralsnog geen vervolg. In principe sluit Zinckernagel deze maand dan ook weer aan bij zijn moederclub. Al lijkt het onwaarschijnlijk dat hij een nieuwe kans zal krijgen gezien de concurrentie op zijn positie(s). Uitkijken dus welke ploegen zich zullen melden nadat hij zich bij Bodo/Glimt weer op de kaart zette.

POLL: Zinckernagel moet een nieuwe kans krijgen ...

Meest recent

'Club Brugge wil shoppen bij Belgische degradatiekandidaat'

Voor hekkensluiter Beerschot is het doek al gevallen, maar voorts belooft het razend spannend te ...

85
85
AA Gent meldt heuglijk nieuws: contract tot medio 2028

De nul is van het bord voor AA Gent, dat op het veld van Antwerp een eerste zege boekte in deze ...

23
23
Club Brugge bibbert: einde seizoen voor steunpilaar?

Met een negen op negen schoot Club Brugge prima uit de startblokken in de Champions' Play-Offs. Met ...

200
200
'Renard op dreef: volgend transfertarget Anderlecht bekend'

Anderlecht gaat straks een drukke zomer tegemoet, en dus speurt Olivier Renard nu al volop naar vers ...

139
139
‘Rod Duivel wil terugkeren naar Standard’

De voorbije jaren keerden heel wat (ex-)Rode Duivels al terug naar de Jupiler Pro League, met ...

87
87
'Club Brugge slaat transfervrije slag bij KRC Genk'

Vorig weekend wist Club Brugge een tik uit te delen aan KRC Genk in de titelstrijd door hun ...

333
333
Beerschot komt met belangrijk licentienieuws

De ontknoping van het Belgische voetbalseizoen nadert met rasse schreden, maar er zijn toch nog heel ...

92
92
'Club Brugge plant pikante raid op AA Gent'

Bij Club Brugge zijn ze al volop bezig met de voorbereiding op volgend seizoen. Er moeten immers nog ...

313
313
'Bom bij Real Madrid: Ancelotti nog voor einde seizoen weg'

De voorbije dagen geloofden ze bij Real Madrid rotsvast in een remontada, maar die kwam er ...

147
147
'Strijd om Union-sensatie David barst helemaal los'

Bij Union hebben ze het dit seizoen toch weer geflikt. Met Puertas, Nilsson en Amoura verloren ze in ...

63
63
Volgende sensatie klaar bij Club: "Hij kan een goeie worden"

Club Brugge ligt nog steeds op koers om een droomseizoen te beleven. Het bereikte al de achtste ...

304
304
Duitse pers pakt Kompany keihard aan na uitschakeling

Vincent Kompany zal in zijn eerste seizoen als trainer van Bayern München de Champions League ...

192
192
Liverpool slaat na Salah nog een cruciale slag

Zondag kan Liverpool met winst in Leicester op één zege van de titel komen, want dan ...

57
57
TRANSFERUURTJE: 'Fink zet deur open, Arsenal klopt aan bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

412
412
Lamkel Zé-perikelen op tafel: “Daarom functioneert hij niet”

Didier Lamkel Zé kan een boek schrijven over zijn voetbalcarrière. De Kameroense ...

206
206
‘Prioriteit De Bruyne onthuld, deze vier clubs strijden’

Kevin De Bruyne zal aan het einde van het seizoen afscheid nemen van Manchester City. De ...

238
238
Standard wil weer naar de top en haalt oude bekende binnen

Standard Luik is achter de schermen bezig om de club weer op orde te krijgen. Na het fiasco met ...

206
206
'Real trekt conclusies na eliminatie: 5 spelers moeten weg'

Vorig seizoen won Real Madrid nog zijn vijftiende Champions League, maar dit jaar wordt het geen ...

207
207
'OHL vindt eindelijk vlot scorende spits'

OH Leuven is nog altijd in de running in de Europe Play-Off met twee punten achterstand op leiders ...

132
132
Gebrek aan leiders Anderlecht: Boeckx geeft oplossing

Zondag krijgt Anderlecht het bezoek van Antwerp en dan zal Paars-Wit zich absoluut moeten herpakken. ...

308
308

Meer sportnieuws