Flitsende Degreef zet Anderlecht op koers richting bekerfinale

door
Flitsende Degreef zet Anderlecht op koers richting bekerfinale

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een belangrijke stap(je) richting de finale van de Croky Cup gezet. In de heenmatch van de halve finales werd immers met 1-0 gewonnen van Antwerp FC. Tristan Degreef kroonde zich tot uitblinker van dienst en bekroonde zijn match met een cruciaal doelpunt.

De Croky Cup is dit seizoen een uitgesproken doel bij beide ploegen, de spelers stonden dus op scherp voor hun onderlinge heenmatch. Dat bleek al na amper 3 minuten. Zo kwam het tot een pittige opstoot aan het zestienmetergebied van RSCA. Kemphanen Janssen, Simic en Adryelson vlogen meteen op de bon. Die laatste startte overigens in de basis amper één dag na zijn komst.

Anderlecht verzilvert sterke start

LEES OOK 'Blessuregolf bij Anderlecht: meer details bekend'

Vervolgens was het Anderlecht dat de wedstrijd in handen kon nemen. De Brusselaars kwamen veel kwieker voor de dag dan enkele dagen eerder tegen Club Brugge. Onder meer dankzij de jonge uitblinker Degreef, al kwamen ook Edozie en Verschaeren sterk voor de dag in de eerste periode. Die goede intenties leverden de nodige kansen op, tot twee keer toe liet RSCA het doelhout trillen voor rust.

Na een halfuur spelen werd Anderlecht ook beloond. Na een goede tegenaanval wist Edozie netjes klaar te leggen voor Degreef. Die bekroonde zijn uitstekende eerste helft met een knap doelpunt. Antwerp kon daar aanvankelijk weinig tegenover zetten. Al kregen ook de bezoekers uiteindelijk enkele goede kansen. Coosemans moest vol aan de bak op pogingen van Janssen, tot twee keer toe, en Alderweireld.

Antwerp zonder grote doelkansen 

LEES OOK 'Anderlecht slikt volgende mokerslag voor Brusselse derby'

Uiteindelijk stond RSCA aan de rust nog steeds op een verdiende 1-0-voorsprong. Maar de thuisploeg kwam iets minder uit de kleedkamers en liet de start van de tweede periode aan de Antwerpenaren. De bezoekers konden hun veldoverwicht echter veel te weinig omzetten in doelgevaar. Ondertussen bleef Degreef maar flitsen tonen. Dit keer probeerde hij het zowaar met een kopbal, wederom op het doelhout.

Naarmate het einde van de partij naderde, leken beide ploegen vrede te nemen met een 1-0-eindstand. Paars-Wit toonde nog weinig intentie om op zoek te gaan naar het tweede doelpunt. Antwerp kon amper nog voor het doel van Coosemans opduiken. En zo wist Anderlecht een deugddoende overwinning binnen te halen. Al blijft er tijdens de return in een ongetwijfeld kolkende Bosuil nog heel wat mogelijk.

POLL: Wie haalt uiteindelijk de finale volgens u?

Meest recent

Seys denkt groots bij Club Brugge: "Misschien met een bonus..."

Club Brugge neemt het in de volgende ronde van de Champions League op tegen het Engelse Aston Villa. ...

4
4
Sadiki geeft dé reden voor vertrek bij Anderlecht

Noah Sadiki speelt zondag met Union SG op het veld van RSC Anderlecht. Dat blijft altijd een ...

84
84
Mazzu uit straffe ambitie: "Alles is mogelijk"

STVV pakte in het slot nog een oververdiend punt tegen KV Mechelen. De Kanaries schieten daar echter ...

49
49
Flames-bondscoach Gunnarsdottir: "Ik kan wel huilen"

De Red Flames stonden op het punt om een geweldige stunt te realiseren. Ze gingen minuut 90 in met ...

36
36
Nieuwe mokerslag KVM: "Als ik daar veel over zeg, komt het niet goed"

KV Mechelen heeft vrijdagavond wederom een zware tik gekregen. De Mechelaars gaven op eigen veld ...

96
96
Chery scherprechter in titelduel: "Hij is de beste bij Club"

Behoudens een onwaarschijnlijke ommekeer, zal Antwerp FC ook dit seizoen weer deelnemen aan Play-Off ...

326
326
Ongezien! Stoppen slaan door bij Hasi, spelers moeten ingrijpen

Nog geen week na de cruciale overwinning op het veld van Union SG, heeft KV Mechelen opnieuw steken ...

401
401
'Club-fiasco niet zonder gevolgen: sterspeler weg bij Atalanta'

Atalanta BC incasseerde afgelopen dinsdag een mokerslag door uit de Champions League gewipt te ...

204
204
'Knaltransfer Club in stroomversnelling: Juve opent gesprekken'

Club Brugge is bezig aan een uitstekende campagne in de Champions League. Logischerwijs hebben ...

539
539
'Harde keuzes Hubert: revelatie in problemen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht sneuvelde donderdagavond tegen Fenerbahçe in de Europa League. Een ...

396
396
Storck verrast bij KV Kortrijk: "Beter dan toen"

KV Kortrijk stelde Bernd Storck voor als de nieuwe trainer. De coach moet de Kerels in de Jupiler ...

96
96
Ophef na KV Mechelen - STVV: Hasi woedend op supporter

Een bijzonder pover KV Mechelen speelde 1-1 tegen STVV. De Maneblussers speelden amper iets klaar en ...

430
430
Anderlecht baalt: twee Genk-parels glipten door de handen

KRC Genk is al vele jaren een van de voorbeeldclubs in België inzake jeugdopleiding. De ...

447
447
STVV zadelt KV Mechelen alsnog met kater op

Om 20u45 stond er onderaan het klassement een bijzonder belangrijk duel op het programma: KV ...

127
127
Fink waarschuwt: "Moeilijk om hen te verslaan"

KRC Genk is aan een zeer goed seizoen bezig in de Jupiler Pro League. Ze staan acht punten voor op ...

183
183
RSCA-revelatie: "Voel me meer op mijn gemak op die positie"

Bij RSC Anderlecht heeft Thomas Foket een probleem. Hij is de nummer drie op de rechtsachterpositie. ...

242
242
Zulte Waregem deelt Jong Genk ferme tik uit

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee matchen op het programma. RWDM ontving Francs ...

122
122
Einde verhaal na straf avontuur voor Mertens en Vertonghen?

Jan Vertonghen en Dries Mertens liggen met RSC Anderlecht en Galatasaray uit de Europa League. ...

365
365
Anderlecht is het beu en straft 'fans' tegen Union SG

RSC Anderlecht kende een degelijke Europese campagne, maar een deel van de fans hebben zich dit ...

990
990
Red Flames van hemel naar de hel in extra tijd

De Red Flames begonnen vanavond aan hun nieuw tijdperk. Elisabet Gunnarsdottir werkte haar eerste ...

110
110

Meer sportnieuws