De Bilde trekt titelconclusie vlak na Anderlecht-Antwerp

door
De Bilde trekt titelconclusie vlak na Anderlecht-Antwerp

Een week na de zure nederlaag op het veld van AA Gent, heeft RSC Anderlecht aangeknoopt met een belangrijke overwinning. RSCA haalde het zondagmiddag immers met 2-0 van directe concurrent Antwerp FC. Desondanks blijft de kloof met de top twee behoorlijk groot.

Anderlecht blijft met voorsprong de ploeg met de meeste Belgische landstitels. Maar de laatste dateert alweer van in 2017. De derde plaats was sindsdien de beste eindnotering. Vorig seizoen kon Paars-Wit wel nog eens tot het einde meestrijden. Toen werd de titel echter toch weer uit handen gegeven.

De Brusselaars wilden daar echter op voortbouwen. In de zomer werden daarom enkele gerichte aanwinsten aan de selectie toegevoegd, al vertrokken ook bepaalde sterkhouders. Men hoopte dan ook dat de spelersgroep voldoende gewapend was om opnieuw een gooi te doen naar de landstitel.

Te veel steken laten vallen

Voorlopig is dat echter niet het geval. Zo heeft Anderlecht te veel spelers rondlopen die blessuregevoelig zijn, bovendien is de selectie niet al te breed. Dat blijft niet zonder gevolgen in combinatie met het Europees voetbal. In de voorbij weken en maanden moest RSCA dan ook een pak spelers missen, waardoor het al heel wat steken liet vallen in de competitie.

De achterstand op leider KRC Genk bedraagt dan ook al 15 punten. Zelfs met de halvering vlak voor de Play-Offs, blijft dat een behoorlijke kloof. En ook nummer twee Club Brugge telt alweer 9 punten meer. Bovendien brachten de twee genoemde ploegen dit seizoen al veel indrukwekkender voetbal. Niet voor niets bleef RSCA met 0 op 12 achter tegen Genk en Club.

Club en Genk te sterk

Met de overwinning tegen Antwerp kon Paars-Wit de titelhoop wel weer wat opflakkeren. Maar op basis van het geleverde spel lijkt Anderlecht, én Antwerp, toch de duimen te moeten leggen tegenover de huidige top twee. Dat denkt ook analist Gilles De Bilde. Die werd bij DAZN gevraagd of de derde plaats het hoogst haalbare is voor zowel RSCA als RAFC. Zijn antwoord was bevestigend. "Club Brugge en Genk voetballen toch nog een niveautje hoger. Dat is ook nu weer duidelijk gebleken", aldus de ex-Gouden Schoen.

POLL: Dit Anderlecht is een titelkandidaat ...

Meest recent

Ajax verdient evenveel als Anderlecht en Union SG samen

De Europa League gaat zijn laatste rechte lijn in. De Belgische ploegen liggen er al een tijdje uit. ...

32
32
NAC komt met statement over toekomst Hoefkens

Carl Hoefkens kende niet al te gelukkige passages bij Club Brugge en Standard. Sinds dit seizoen is ...

48
48
Klopp naar Real Madrid? Makelaar geeft hét antwoord

Jürgen Klopp staat momenteel onder contract bij RB Leipzig, waar hij een algemene functie heeft ...

34
34
Club Brugge laat twee smaakmakers NXT gratis gaan

Club Brugge heeft twee knopen doorgehakt. De Belgische landskampioen heeft meegedeeld dat twee ...

316
316
Vandenbroeck flikt het: "Ik ben helemaal leeg"

Zulte Waregem speelt volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League. Jelle Vossen besliste de match ...

74
74
Messi spreekt: over Yamal, Guardiola, Barça en het WK

Lionel Messi praat niet vaak, maar als hij het doet dan is het wel uitgebreid. Vanuit Miami sprak de ...

59
59
Zulte Waregem en La Louvière beuken poort naar JPL open

In de Challenger Pro League werd vandaag beslist welke twee ploegen zeker zouden promoveren naar de ...

180
180
Vertonghen komt met straffe info over coach Kompany

Vincent Kompany is een steengoede coach en bij RSC Anderlecht, Burnley en nu ook Bayern München ...

181
181
Zulte Waregem slaat toe met eerste toptransfer

Zulte Waregem speelt vanavond voor promotie naar de Jupiler Pro League. Eén speler hebben ze ...

102
102
Opvolger Vertonghen: "Er is contact met Anderlecht"

RSC Anderlecht moet in de zomer twee verdedigers halen. Jan Vertonghen stopt, Adryelson (die te ...

314
314
Leko: "Hij zal Standard niet voor een appel en ei verlaten"

Bij Standard gaat er nog het een en ander gebeuren op de transfermarkt de komende maanden. Er zullen ...

112
112
Snel resultaat bij Anderlecht: of het kot staat in brand

Besnik Hasi is terug als coach van Anderlecht en dat zorgt voor heel wat beroering. Ondanks zijn ...

160
160
"Ik sprak in 2024 enkel met Club Brugge voor een job"

Francky Dury is al een tijdje uit beeld nadat hij Zulte Waregem verliet. Ondertussen is het ...

259
259
KRC Genk haalt slag thuis: contract tot 2027

KRC Genk verloor de afgelopen weken talenten aan RSC Anderlecht en ook Club Brugge lijkt met een aan ...

188
188
Drama duurt voort bij Anderlecht: einde seizoen aanvaller

De blessurelast bij RSC Anderlecht is ongezien hoog en het wordt er niet beter op. Besnik Hasi heeft ...

318
318
Fink onthult plan versus Union: Karetsas weer op de bank?

Na de nederlaag tegen Club Brugge hoopt KRC Genk tegen Union de rug te rechten. Thorsten Fink kreeg ...

85
85
'Club Brugge slaat slag in Genk maar vangt bot in Gent'

Club Brugge heeft haar zinnen op de dubbel gezet, maar achter de schermen maakt men in Westkapelle ...

324
324
Penders dropt hint over verlengd verblijf bij KRC Genk

KRC Genk moest vorige week lang haar meerdere erkennen in Club Brugge, dat uiteindelijk wel een ...

182
182
Hasi velt verdict over akkefietje Dolberg en Hazard

Tegen de drie titelkandidaten bleek Anderlecht niet opgewassen, maar in eigen huis tegen Antwerp is ...

211
211
Antwerp & AA Gent verschaffen update uit ziekenboeg

AA Gent boekte vorige week een eerste zege op het veld van Antwerp, dat zelf nog steeds met lege ...

151
151

Meer sportnieuws