Nieuwe superster Club Brugge: niemand kan zwijgen over hem

door
Nieuwe superster Club Brugge: niemand kan zwijgen over hem

Club Brugge’s nieuwste sensatie, de 19-jarige Zuid-Afrikaanse aanvaller Shandre Campbell, maakt grote indruk bij Club Brugge. De voormalig SuperSport United-speler kende een stroeve start bij Club NXT, maar heeft zich met 6 goals in 13 wedstrijden in de kijker gespeeld. Nu behoort hij definitief tot de A-kern, traint hij mee met de eerste ploeg en staat hij zelfs op de Champions League-lijst. Intern zien hem als een mogelijke vervanger voor Skov Olsen, en sommigen voorspellen zelfs een toekomstige marktwaarde tot 50 miljoen euro. Club gelooft: deze jongen is goud waard.

Zuid-Afrikaanse sensatie voor Club Brugge

Club Brugge heeft vorige zomer de felbegeerde handtekening van Shandre Campbell binnengehaald, de toen 18-jarige Zuid-Afrikaanse sensatie van SuperSport United.

Hij was de eerste speler die rechtstreeks getransfereerd werd van SuperSport naar een Europese club. Campbell maakte vorig seizoen een indrukwekkend debuut op het hoogste niveau in Zuid-Afrika en had zich in een mum van tijd ontpopt tot een sleutelspeler bij SuperSport.

Hij is een technisch begaafde aanvaller met een werkethiek die elke coach waardeert. Hoewel Campbell voornamelijk als linkeraanvaller speelt, kan hij ook op rechts of als tweede spits uit de voeten.

Campbell kende een lastige start bij Club NXT dit seizoen, hij kende problemen met het weer, de voeding en de trainingsarbeid, maar stilaan begint hij zijn draai te vinden.

Hij zit momenteel aan 6 goals in 13 wedstrijden, waarvan twee prachtige goals in de Challenger Pro League

Club gelooft in Campbell: vervanger Skov Olsen?

"Een blizstart van de ruwe diamant", schreef Het Laatste Nieuws over Shandre Campbell (19), die door Hugo Broos, bondscoach van Zuid-Afrika, was aanbevolen bij Club Brugge.

De Standaard meent dat Campbell een van de volgende jongeren is die moet doorstromen naar de A-kern van Club Brugge. Campbell was intern bij Club Brugge ook één van de opties om de vertrokken Andreas Skov Olsen op te vangen.

“Bij NXT doet Shandre Campbell het goed op de wing. Als we erin geloven, waarom geven we hem nu al geen kans?”, zei Guilian Preud’homme, CEO van Club NXT, aan Het Laatste Nieuws.

Sinds kort mag de Zuid-Afrikaan alvast meetrainen met de A-kern, hij behoorde tot de wedstrijdselectie tegen OH Leuven én staat hij zelfs op de spelerslijst voor de Champions League. Campbell behoort nu definitief tot de A-kern van Club Brugge.

Sterspeler voor Club: “Kan 50 miljoen waard zijn”

“Bij blauw-zwart kunnen ze nu al niet zwijgen over de 19-jarige Zuid-Afrikaan”, schreef Het Nieuwsblad. “Hij is een van de beste jonge spelers ter wereld", zei Stan Matthews, CEO van SuperSport United, vorig seizoen aan Soccer Laduma.

Matthews geloofde dat Shandre Campbell de nieuwe referentie van het Zuid-Afrikaanse voetbal kan worden in de komende tien jaar. “We zijn ervan overtuigd dat Shandre zal schitteren en een van Zuid-Afrika’s grootste sterren zal worden in het komende decennium.

We hopen dat hij een katalysator zal worden voor jonge spelers die van onze club naar de grootste competities zullen gaan,” aldus Matthews.

Onlangs verklaarde Matthews aan lokale media dat “een speler zoals Shandre binnen twee à drie jaar tijd 30, 40 of zelfs 50 miljoen kan waard zijn.”

POLL: Campbell moet zijn kans krijgen bij Club Brugge

Meest recent

Details Vrancken-verrassing onthuld: “Bij Losada anders…”

STVV pakte uit met de komst van Wouter Vrancken. De voormalige T1 van KRC Genk werd aangesteld als ...

2
2
Sneijder sneert opnieuw stevig naar Courtois na mediastorm

Wesley Sneijder kwam na de Champions League-wedstrijd tussen Arsenal en Real Madrid in een ...

11
11
Tzolis trekt grote ogen bij Club Brugge-speler: “Zelden gezien”

Christos Tzolis is dit seizoen een onmisbare pion bij Club Brugge, maar de Griek staat komende zomer ...

89
89
Dendoncker wéér onder vuur: "Hij wandelt voorbij de bal"

RSC Anderlecht incasseerde afgelopen zijn derde opeenvolgende nederlaag in de Champions' Play-Offs ...

56
56
'Kompany keihard: man van 51 miljoen moet oprotten'

Om door te stoten naar de halve finales van de Champions League, moet Bayern München woensdag ...

84
84
Joos verrast over penaltyfase Club-Genk: "Als ik VAR was ..."

Club Brugge won zondagavond verdiend van KRC Genk na een late strafschopgoal van Maxim De Cuyper. ...

475
475
'Transfergekte Anderlecht: minstens 10 zomeraanwinsten'

Met onder meer de bekerfinale in het vooruitzicht, kan er in de komende weken nog heel wat gebeuren. ...

224
224
'Beerschot vreest licentiedrama: eigenaar grijpt in'

Komend weekend krijgen de ploegen uit de Play-Downs vrijaf zodat de kalender gelijk blijft lopen met ...

202
202
Nieuwe wending in titelstrijd: "Dan heeft Genk een probleem"

De Champions' Play-Offs zijn inmiddels drie speeldagen ver en de titelstrijd blijft bijzonder ...

589
589
Lukaku heerst in Serie A: Italiaanse pers gaat helemaal los

SSC Napoli blijft voorlopig stevig aanklampen in de Italiaanse titelstrijd. Maandagavond werd ook ...

188
188
'Anderlecht gaat volle bak voor JPL-grootverdiener'

Anderlecht heeft zijn zinnen naar verluidt gezet op Marwan Al-Sahafi, de snelle aanvaller van ...

285
285
'Juventus stuurt topscout voor één man naar Club-Genk'

Heel wat Europese topclubs stuurde afgelopen weekend een scout uit naar de titelclash tussen Club ...

230
230
'Deal van 75 miljoen moet Barça topaanwinst opleveren'

FC Barcelona wil zich deze week plaatsen voor de halve finales van de Champions League. Die klus is ...

194
194
'Vertrek De Cuyper nabij: Club Brugge legt transfersom vast'

Club Brugge boekte zondag een cruciale zege tegen KRC Genk na een laat strafschopdoelpunt van Maxim ...

375
375
Bliksemontslag Besnik Hasi? 'Anderlecht hakt knoop door'

RSC Anderlecht is erg tegenvallend aan de Champions' Play-Offs begonnen en blijft na drie matchen ...

1388
1388
‘Real Madrid verbaast Courtois en zoekt vervanger’

Thibaut Courtois is al jaren de absolute nummer 1 bij Real Madrid. De Rode Duivel wordt gezien als ...

164
164
'Club Brugge wil ferm knallen met Nederlandse parel'

Komende transferzomer belooft heet te worden voor Club Brugge. Er worden veel vertrekkers verwacht, ...

428
428
Dropt De Bruyne gigantische bom? “Waarom niet Liverpool…”

Kevin De Bruyne nam definitief afscheid van Manchester City. De middenvelder liet in een statement ...

387
387
Weergaloze Lukaku beleeft absolute heldenavond bij Napoli

Romelu Lukaku blijft een fenomeen op de Italiaanse velden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

130
130
‘Transfersoap Club Brugge nakend, dure vogel weigert’

Komende zomer dreigen er verschillende spelers te vertrekken bij Club Brugge. Na een schitterend ...

585
585

Meer sportnieuws