Club Brugge heeft woensdagavond opnieuw indruk gemaakt in de Champions League door met 2-1 te winnen van Atalanta BC. Daarbij eisten verschillende jeugdproducten een hoofdrol op. Maar vooral revelatie Chemsdine Talbi wist serieus indruk te maken.
Tijdens de voorbije wintermercato nam Club Brugge noodgedwongen afscheid van Andreas Skov Olsen. De Deense aanvaller wou absoluut naar VfL Wolfsburg vertrekken en kreeg ook zijn zin nadat de Duitsers 14 miljoen euro op tafel legden. De algemene verwachting was dat Blauw-Zwart met een deel van die opbrengsten een directe vervanger zouden aantrekken.
Maar uiteindelijk besloot de clubleiding om de centen toch op zak te houden. Eén van de redenen voor die beslissing was de ontwikkeling van Talbi. De 19-jarige flankaanvaller had hij de jeugd van Club dan ook al mooie dingen laten zien. Vorig seizoen werd zijn progressie echter danig afgeremd door een zware blessure, die hem maandenlang aan de kant liet.
Talbi 'Man van de Match'
Tijdens de eerste helft van de huidige jaargang liet Talbi echter weer regelmatig mooie dingen zien als invaller bij de eerste ploeg. Na het vertrek van Skov Olsen kreeg hij van coach Nicky Hayen dan weer zijn kans als titularis. En die grijpt de jongeling voorlopig met beide handen. Zo is de Talbi zich steeds nadrukkelijker aan het opwerpen als dé ontdekking bij Club.
Woensdag werd hij door de UEFA zelfs verkozen tot 'Man van de Match' tegen Atalanta. "Of dit mijn beste match was? Eén van mijn beste matchen, ik heb echt genoten", glunderde hij vlak na de match voor de camera's van VTM 2. "Maar het belangrijkste is dat we thuis hier die zege pakken. We hebben echt een heel goeie job gedaan."
Echte kans om door te gaan
Talbi liet zijn Italiaanse tegenstanders afzien met zijn indrukwekkende snelheid en werkte ook weer hard in functie van de ploeg. Daarnaast viel het op dat hij zelden een foute keuze maakte bij zijn acties. "Ik probeer elke keer de goeie keuze te maken. Vandaag lukt het wel. Ik was niet verrast door de vrijheid die ik kreeg, nee. We hadden verwacht dat er veel ruimte achter de verdediging zou liggen. Dat hebben we goed gedaan vandaag. Volgens mij maken we echt kans om door te gaan."
Player of the Match: Chemssss! 😎 #CLUATA #UCL pic.twitter.com/ELaDNZM8HW
— Club Brugge KV (@ClubBrugge) February 12, 2025