De Condé geeft uitleg bij verrassend vertrek Cuesta

door
De Condé geeft uitleg bij verrassend vertrek Cuesta

Dé missie van KRC Genk deze winter was om de kern bijeen te houden, want in Limburg hebben ze hun zinnen gezet op de titel. Dat leek ook te gaan lukken, tot ze vorige week op het nippertje nog afscheid moesten nemen van Carlos Cuesta.

Daarmee verloren ze één van hun oudgedienden, want de Colombiaanse verdediger was maar liefst 5,5 jaar aan de slag in de Cegeka Arena. Het leeuwendeel van die periode was Cuesta een absolute sterkhouder, maar dit seizoen gaf Thorsten Fink de voorkeur aan Sadick en Smets als centrale duo.

Genk liet Cuesta alsnog vertrekken

"De timing vond ik heel jammerlijk, maar die hebben we zelf niet in de hand", blikt sportief directeur Dimitri de Condé in TechTalk terug op de transfer. "De dag voor Brugge komt Galatasaray op de proppen. De speler zelf wou die transfer echt maken."

Cuesta wou vertrekken omdat hij met het oog op de nationale ploeg meer wou spelen. Genk twijfelde aanvankelijk nog, maar werkte uiteindelijk toch mee aan een vertrek. Met 8 miljoen euro vingen ze ook nog een mooie transfersom.

Vertrouwen in Kongolo als vervanger

Een vervanger haalde Genk niet. "We hebben met Kongolo, Palacios en Manguelle drie jongens klaarstaan. Vooral Kongolo, die echt wel interesse genoot van de grootste clubs van Europa, heeft vorig jaar thuis tegen Brugge en op Union bewezen klaar te zijn voor het grote werk. Wij kiezen er dan ook resoluut voor om Josué een rij vooruit te schuiven."

Er zullen de komende maanden dus wellicht meer speelminuten weggelegd zijn voor de 18-jarige Kongolo, die tot dusver al zes keer mocht opdraven in de Genkse hoofdmacht. Adrian Palacios (20) mocht tot dusver enkel kort invallen in de bekermatch tegen Beveren, terwijl de 17-jarige Brad Manguelle nog wacht op zijn debuut.

POLL: Deed Genk er goed aan Cuesta te laten vertrekken?

Meest recent

Kijkers Real-Arsenal vervloeken VAR: "Maakt voetbal kapot"

Woensdagavond werden de laatste tickets voor de halve finales van de Champions League uitgedeeld. ...

14
14
San Tibu! Courtois voorkomt horror-scenario Real Madrid

In de kwartfinales van de Champions League ging Real Madrid woensdag op zoek naar een gigantische ...

42
42
'Club Brugge polst voor JPL-revelatie: zware concurrentie'

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer. Mede door de goede prestaties in de ...

143
143
'Genk zet zich schrap: eerste topbod Karetsas onderweg'

Na een sterk seizoen kunnen verschillende smaakmakers van KRC Genk rekenen op buitenlandse ...

124
124
'City gaat ver voor opvolger De Bruyne: jaarsalaris van 25 miljoen'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

34
34
Zomerknaller Club Brugge met ‘man van 100 miljoen’

Club Brugge voert verregaande gesprekken met HSV Hamburg over Ludovit Reis, de 24-jarige Nederlandse ...

406
406
'Solden bij Anderlecht: Renard laat prijs zakken'

De eerste drie wedstrijden in de Champions' Play-Off hebben duidelijk gemaakt dat dit Anderlecht ...

304
304
'Sensationele transfer voor Thomas Müller'

Er komt in de zomer een einde aan een tijdperk bij Bayern München, want de Duitse grootmacht ...

57
57
Verbazing over keuze Hasi: "Dat hij hem nu nog niet zet..."

Voor Anderlecht zijn de play-offs tot dusver een grote ontgoocheling. Ook de aanstelling van Besnik ...

172
172
Emotionele Gert Verheyen: "Ik was er echt kapot van"

Gert Verheyen is al jarenlang één van de meest aimabele en gedegen analisten die ons ...

159
159
'Nieuwe soap: Lierse dient klacht in tegen Lokeren-Temse'

Het heeft er alle schijn van dat de strijd om promotie en degradatie in de Challenger Pro League de ...

205
205
STVV tankt extra vertrouwen voor strijd om behoud

Een week geleden leek STVV nog een vogel voor de kat, maar intussen is het momentum bij de Kanaries ...

76
76
'Stassin is hot: deze 3 clubs staan al in de rij'

Een nieuwe generatie potentiële Rode Duivels klopt op de deur. Zo is er in 2025 misschien wel ...

114
114
Openda spreekt zich uit over mogelijke zomertransfer

RB Leipzig beleeft een moeilijk seizoen. Het stelde zwaar teleur in de Champions League en staat ...

48
48
'Verrassende nieuwe club mengt zich in strijd om De Bruyne'

Vorig weekend toonde Kevin De Bruyne nog eens dat hij zijn kwaliteiten nog niet verloren is, door ...

89
89
Pro League bibbert: nieuw format nog altijd niet goedgekeurd

De Pro League stemde eind februari voor een nieuw competitieformat. Vanaf het seizoen 2026/27 ...

135
135
Vrancken 'weigerde' andere clubs: "Met de fiets naar STVV"

STVV heeft namiddag Wouter Vrancken officieel voorgesteld aan de pers. De coach moet de Kanaries in ...

127
127
Ferme opsteker Roméo Lavia, supporters reageren verdeeld

Roméo Lavia kent na zijn knaltransfer naar Chelsea alleen maar pech. De middenvelder komt ...

67
67
Jürgen Klopp weer als T1 aan de slag bij deze grootmacht?

Jürgen Klopp nam na zijn succesperiode bij Liverpool even afscheid van het voetbal, maar de ...

85
85
Nieuwe Rode Duivel roept straffe taal richting Rudi Garcia

Rudi Garcia riep enkele nieuwe namen op voor de Rode Duivels tijdens de vorige interlandperiode. Het ...

141
141

Meer sportnieuws