‘Club Brugge wordt geplunderd: op de rand van leegloop’

door
‘Club Brugge wordt geplunderd: op de rand van leegloop’

Club Brugge beleeft een historisch sterk seizoen in de Champions League, wat de marktwaarde van zijn sterspelers flink de hoogte in jaagt. De club wist in de wintermercato nog een uitverkoop te vermijden, maar komende zomer lijkt een leegloop onvermijdelijk.

De keerzijde van de medaille

Club Brugge beleeft een historische Champions League-campagne en incasseerde nu al een recordinkomst aan Europees prijzengeld. Bovendien is het sprookje in het Kampioenenbal verre van afgelopen, met een nu al legendarische achtste finale tegen Aston Villa in het verschiet.

Anderzijds dreigt er ook een keerzijde van de medaille. Hoewel de marktwaarde van verschillende sterkhouders de hoogte in schiet, zijn de blauw-zwarte goudhaantjes nu al gegeerd wild op de transfermarkt.

Club leverde al fikse inspanningen om de ploeg samen te houden tijdens de wintermercato, met verschillende sterspelers die interesse genoten van meerdere Europese topclubs.

Director of Football Dévy Rigaux maakte snel duidelijk dat een direct vertrek van deze spelers geen optie was.

Meer dan halve basisploeg Club Brugge straks weg?

Het Laatste Nieuws meldde dat Club Brugge meerdere aanbiedingen kreeg van Europese (sub)toppers voor Joel Ordonez, Ardon Jashari, Raphael Onyedika en Ferran Jutgla.

“Het hield de voorbije maand het been stijf, wat voor Director of Football Dévy Rigaux minder vanzelfsprekend was dan het lijkt voor de buitenwereld”, aldus de krant.

Maar ook voor Chemsdine Talbi, Maxim De Cuyper, Christos Tzolis en Joaquin Seys heerst er voldoende interesse van mooie buitenlandse clubs.

De immense buitenlandse belangstelling voor de topspelers van Club Brugge is vooral te danken aan de historische Champions League-campagne. “Ik schat dit in de top drie van prestaties uit de clubgeschiedenis”, zei clubicoon Jan Ceulemans in Het Nieuwsblad.

“Eigenlijk mag je zo’n vergelijking niet maken, maar als je naar deze generatie kijkt, zet ik die wel naast de teams van Happel en Sollied die veel prijzen pakten.”

Ordonez, Tzolis en Onyedika

Joel Ordonez heeft een marktwaarde van 18 miljoen euro, maar Club Brugge hoopt de Ecuadoriaanse verdediger te verkopen voor een nieuw recordbedrag.

Ordonez staat vooral in de belangstelling in Engeland, met onder meer Liverpool, Chelsea, West Ham, Brighton, Tottenham en Newcastle die op de loer liggen. Vanuit Italië tonen Atalanta en Juventus interesse.

Volgens transfermarkt.com is Ordonez samen met Christos Tzolis de meest waardevolle speler van Club Brugge. De Griekse aanvaller heeft eveneens marktwaarde van 18 miljoen euro, al zal hij ongetwijfeld ook voor een hoger bedrag kunnen vertrekken.

Tzolis ligt goed in de markt in Engeland (Crystal Palace, Wolverhampton, Everton) en Italië (Juventus, Napoli en Atalanta).

Raphael Onydika (marktwaarde 16 miljoen euro) kan dan weer naar alle Europese topcompetities. De Nigeriaan wordt gevolgd door Bayern München, Borussia Dortmund, Paris Saint-Germain, FC Porto en AC Milan, alsook een resem clubs uit de Premier League.

De Cuyper, Jashari, Talbi, Jutgla, Seys

De naam van Maxim De Cuyper (12 miljoen euro) staat al veel langer genoteerd in de boekjes van Europese scouts. Arsenal, Manchester City, Nottingham, Chelsea, Tottenham, AC Milan, Juventus en Paris-Saint Germain volgen hem.

Ardon Jashari (marktwaarde 11 miljoen euro) imponeert in de fantastische Champions League-campagne, hij wordt gescout door Atalanta, Juventus en Napoli.

Chemsdine Talbi is eveneens één van de grote Europese helden en zijn huidige marktwaarde van 3 miljoen euro zal weldra ontploffen. Juventus, Napoli, West Ham en Leicester zijn momenteel de clubs die hem van nabij volgen.

Girona FC meldde zich voor Ferran Jutgla en voor Joaquin Seys heerst er momenteel nog geen interesse, al zal dat niet lang duren dankzij zijn uitstekende prestaties in het kampioenenbal.

POLL: Wie zal komende zomer zeker vertrekken?

Meest recent

Dendoncker wéér onder vuur: "Hij wandelt voorbij de bal"

RSC Anderlecht incasseerde afgelopen zijn derde opeenvolgende nederlaag in de Champions' Play-Offs ...

1
1
'Kompany keihard: man van 51 miljoen moet oprotten'

Om door te stoten naar de halve finales van de Champions League, moet Bayern München woensdag ...

36
36
Joos verrast over penaltyfase Club-Genk: "Als ik VAR was ..."

Club Brugge won zondagavond verdiend van KRC Genk na een late strafschopgoal van Maxim De Cuyper. ...

161
161
'Transfergekte Anderlecht: minstens 10 zomeraanwinsten'

Met onder meer de bekerfinale in het vooruitzicht, kan er in de komende weken nog heel wat gebeuren. ...

173
173
'Beerschot vreest licentiedrama: eigenaar grijpt in'

Komend weekend krijgen de ploegen uit de Play-Downs vrijaf zodat de kalender gelijk blijft lopen met ...

142
142
Nieuwe wending in titelstrijd: "Dan heeft Genk een probleem"

De Champions' Play-Offs zijn inmiddels drie speeldagen ver en de titelstrijd blijft bijzonder ...

473
473
Lukaku heerst in Serie A: Italiaanse pers gaat helemaal los

SSC Napoli blijft voorlopig stevig aanklampen in de Italiaanse titelstrijd. Maandagavond werd ook ...

159
159
'Anderlecht gaat volle bak voor JPL-grootverdiener'

Anderlecht heeft zijn zinnen naar verluidt gezet op Marwan Al-Sahafi, de snelle aanvaller van ...

242
242
'Juventus stuurt topscout voor één man naar Club-Genk'

Heel wat Europese topclubs stuurde afgelopen weekend een scout uit naar de titelclash tussen Club ...

200
200
'Deal van 75 miljoen moet Barça topaanwinst opleveren'

FC Barcelona wil zich deze week plaatsen voor de halve finales van de Champions League. Die klus is ...

185
185
'Vertrek De Cuyper nabij: Club Brugge legt transfersom vast'

Club Brugge boekte zondag een cruciale zege tegen KRC Genk na een laat strafschopdoelpunt van Maxim ...

337
337
Bliksemontslag Besnik Hasi? 'Anderlecht hakt knoop door'

RSC Anderlecht is erg tegenvallend aan de Champions' Play-Offs begonnen en blijft na drie matchen ...

1205
1205
‘Real Madrid verbaast Courtois en zoekt vervanger’

Thibaut Courtois is al jaren de absolute nummer 1 bij Real Madrid. De Rode Duivel wordt gezien als ...

153
153
'Club Brugge wil ferm knallen met Nederlandse parel'

Komende transferzomer belooft heet te worden voor Club Brugge. Er worden veel vertrekkers verwacht, ...

400
400
Dropt De Bruyne gigantische bom? “Waarom niet Liverpool…”

Kevin De Bruyne nam definitief afscheid van Manchester City. De middenvelder liet in een statement ...

365
365
Weergaloze Lukaku beleeft absolute heldenavond bij Napoli

Romelu Lukaku blijft een fenomeen op de Italiaanse velden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

126
126
‘Transfersoap Club Brugge nakend, dure vogel weigert’

Komende zomer dreigen er verschillende spelers te vertrekken bij Club Brugge. Na een schitterend ...

566
566
Verrassing van formaat: FIFA roept Belgische ref op

De Belgische scheidsrechters krijgen vaak de wind van voren. Ook dit seizoen was er al heel wat ...

92
92
Vanhaezebrouck reageert na kritiek Fink: terechte penalty Club?

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Jupiler Pro League zondagavond helemaal opengebroken. ...

507
507
Hasi met grond gelijk gemaakt: "Hubert lacht zich rot"

De Champions' Play-Offs zijn voorlopig een grote teleurstelling voor RSC Anderlecht, dat na drie ...

295
295

Meer sportnieuws