Union winnaar van het weekend: tandeloos Anderlecht onderuit

door
Union winnaar van het weekend: tandeloos Anderlecht onderuit

Union SG heeft zondagavond als enige ploeg uit de top zes kunnen winnen in de Jupiler Pro League. De regerende vicekampioen trok immers aan het langste einde in de derby op het veld van een tandeloos RSC Anderlecht. Anan Khalaili en Ousseynou Niang namen de doelpunten voor hun rekening: 0-2.

De twee Brusselse clubs speelden afgelopen donderdag hun laatste Europese wedstrijd van het seizoen. Union moest tegen Ajax zelfs 120 minuten vol aan de bak, desondanks besloot coach Pocognoli geen wissels door te voeren. Dat deed ook zijn collega Hubert niet, al hadden de vele blessures daar ook mee te maken.

Ondanks de vele afwezigen probeerde RSCA de match wel in handen te nemen. Maar dat lukte slechts met mondjesmaat. Zo werd het balbezit veel te weinig omgezet in doelgevaar. Pas na een halfuur spelen kon Vazquez een eerste keer Moris aan het werk zetten. Aan de overzijde stak David dan weer de neus aan het venster.

Niang met doodsteek

Uiteindelijk kon Union toch op voorsprong klimmen. Na een voorzet van Niang dook Khalaili op de juiste plaats op om zijn eerste treffer namens de Unionisten te scoren. De 0-1 was meteen ook de ruststand. Huerta probeerde nog wel om daar verandering in te brengen, zijn schot werd echter afgeblokt.

Na de pauze zagen de bezoekers dan weer een doelpunt van Ivanovic afgekeurd worden wegens buitenspel. Dat was voor Anderlecht slechts uitstel van executie. Nadat Leoni eerst een goede kans op Moris had gemikt, zette Union niet veel later een vlijmscherpe counter. De pijlsnelle Niang trapte de 0-2 tegen de touwen.

Goal Angulo afgekeurd

Een zoveelste mokerslag voor Anderlecht. Met Vertonghen tussen de lijnen probeerde de thuisploeg nog om het tij te keren. En in de absolute slotminuten kreeg RSCA ook nog enkele kansen. Een aansluitingstreffer van Angulo werd zelfs afgekeurd wegens buitenspel. Het striemende fluitconcert vlak na affluiten was dan ook alleszeggend. Union verdedigt zijn derde plaats dus met succes en telt nu zelfs alweer vier punten meer dan de stadsrivaal.

POLL: Welke ploeg eindigt dit seizoen het hoogst volgens u?

Meest recent

'Zulte Waregem pakt uit met straffe transfer'

Komend weekend kent de Challenger Pro League zijn ontknoping. Zulte Waregem hoopt nog altijd om ...

39
39
Joos vindt deze Club Brugge-pion grof onderschat

Club Brugge is er vorig weekend in geslaagd om de titelstrijd weer helemaal open te gooien. Het ...

158
158
Tielemans maakt grote indruk: "Hij is sensationeel"

Aston Villa is dinsdagavond nog dicht bij een stunt gekomen in de Champions League. Het leek ...

33
33
Tielemans en Duranville bepalend, PSG en Barça houden nét stand

Het is een spectaculaire avond geworden in de Champions League, maar we kregen uiteindelijk ...

59
59
'Standard maakt nu al werk van zomertransfer'

Standard staat voor een zeer drukke transferzomer. Er moeten in Luik immers nog heel wat knopen ...

51
51
Cristiano Ronaldo komt met compliment voor verrassende Belg

Cristiano Ronaldo scoort nog altijd aan de lopende band bij Al-Nassr, waar zijn teller in deze ...

99
99
Mpoku na mislopen Standard sterke man bij Ligue 1-club?

Kent u Paul-José Mpoku nog? De voormalige aanvoerder van Standard scheert op zijn 32ste geen ...

38
38
'KV Mechelen verliest piepjong talent aan Duitse grootmacht'

KV Mechelen is goed begonnen aan de Europe Play-Off en pronkt momenteel samen met Charleroi aan de ...

97
97
'Antwerp-fans krijgen straf om zeer bizarre reden'

Voor Antwerp zijn de play-offs nog niet bepaald een succes te noemen, want na drie speeldagen blijft ...

97
97
Job in gevaar bij uitschakeling? Kompany reageert

De voorbije week was de spanning te snijden bij Bayern München. Vincent Kompany kwam onder vuur ...

129
129
'Genk zet zich schrap: topclub klopt aan voor Tolu'

Ondanks de 1-0-nederlaag van vorig weekend op Club Brugge ligt KRC Genk nog altijd op titelkoers. De ...

337
337
'Standard verliest sterkhouder met onmiddellijke ingang'

Standard probeert de komende weken nog een Europees ticket af te dwingen, maar met een twee op negen ...

128
128
Onrust bij Club Brugge: toekomst publiekslieveling in gevaar

Roméo Vermant, kind van Club Brugge en publiekslieveling, droomt ervan om dit seizoen eerste ...

357
357
'Mbappé kent straf: Spanje in rep en roer'

Real Madrid kwam vorig weekend toch een beetje met de schrik vrij. Het maakte het zichzelf immers ...

316
316
'Meevaller Anderlecht: concurrentie haakt af voor toptarget'

Voor Anderlecht zit een hoofdrol in de play-offs er niet meer in en dus richten ze bij Paars-Wit het ...

339
339
'Standard zoekt TD: volgende bekende naam in beeld'

In de Europe Play-Off lijkt Standard wat uit te bollen na een woelig seizoen, waarin de sportieve ...

174
174
'Publiekslieveling keert kar over toekomst bij Anderlecht'

Zelfs indien Anderlecht de rug in de komende weken nog weet te rechten lijkt het Lotto Park komende ...

303
303
'Club Brugge slaat toe: toptarget geeft groen licht'

Club Brugge deed de afgelopen jaren meermaals gouden zaken op de transfermarkt, waar het uitgekiend ...

485
485
'Hasi hakt knopen door: Anderlecht dumpt smaakmaker'

Ook in de Brussels derby tegen Union wist Anderlecht geen komaf te maken met de negatieve spiraal. ...

392
392
'Overmars glundert: Antwerp troeft concurrentie af'

Ook tegen AA Gent bleef Antwerp met lege handen achter, waardoor de Great Old steeds meer een bijrol ...

463
463

Meer sportnieuws