Op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie lijkt de strijd om de Champions' Play-Off zo goed als gestreden te zijn. Vijf van de zes tickets zijn al uitgedeeld en ook de laatste deelnemer lijkt al vast te staan.
KRC Genk, Club Brugge, Union, Anderlecht en Antwerp zijn al mathematisch zeker van hun plaats in de top zes. AA Gent is dat als nummer zes in de rangschikking nog niet, maar in principe mag het ook voor de Buffalo's niet meer fout lopen. Ze hebben vier punten meer dan eerste achtervolger Standard.
Het lijkt er dus op dat we geen verrassingen krijgen in de Champions' Play-Off, met de zes teams die iedereen voor aanvang van het seizoen min of meer verwacht had. Maar het had ook anders kunnen zijn.
Charleroi had Play-Off I moeten halen
Nordin Jbari geeft bij RTBF aan dat Charleroi meer verdiend had. "Dat is echt de grootste frustratie van het seizoen. Die ploeg had makkelijk in Play-Off I kunnen staan", oppert de analist immers.
Rik De Mil liet de Carolo's vaak goed voetbal brengen, maar zijn ploeg scoorde lange tijd zeer moeilijk. Voor goals waren ze te afhankelijk van Daan Heymans, tot er in november met Nikola Stulic eindelijk een spits opstond.
Enkel mathematisch kan het nog
De Serviër scoorde sindsdien al negen keer, maar zijn ontbolstering kwam uiteindelijk te laat om nog een ticket voor Play-Off I te pakken. Al is Charleroi mathematisch nog niet helemaal uitgeteld. Als nummer acht in de rangschikking heeft het vijf punten minder dan Gent.
Dat betekent dus dat Charleroi zijn laatste twee matchen tegen KV Mechelen en Club Brugge zou moeten winnen, terwijl Gent maximum één op zes zou mogen halen en ook Standard minstens één keer puntenverlies zou moeten lijden. Dat is dus een vrijwel onmogelijk scenario.